SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Poczatki- prosze o pomoc.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 829

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18
Witam! Jestem tutaj nowy, wczesniej duzo czytalem artow ale nigdy sie nie zarejestrowalem. Pisze poniewaz zaczalem treningi i w zasadzie nie wiem czy robie to dobrze. Cwicze 3 razy w tygodniu (czasem 4 zalezy od czasu). Nastawiam sie na przyrost masy miesniowej i redukcje tluszczu (mam brzuch, grube boki i posladki). Waze ~89 kilogramow na 189 cm wzrostu i mam 19 lat.

I mam kilka pytań:
- jak najlepiej cwiczyc ( cwicze po 2 partie miesni na trening duza + mala, wylaczylem narazie plecy bo mam krzywy kregoslup, i ogolnie cos mnie w dolnej czesci pobolewa) i z jaka intensywnoscia (robie 12-10-8-8-6 przykladowo starajac sie zwiekszac ciezar- czasem na tym samym i robie po 3-4 cwiczenia na partie). Co do cwiczen to wszystko :)

-Aeroby? Interwały? Jesli tak to w jakie dni ? Na regeneracji ? Stawiam tutaj na cwiczenia z wykorzystaniem nóg, których w zasadzie tez nie cwicze. I czy osiagne efekty przy ciągłości w treningu silowym i niestalych cwiczeniach aerobowych/interwalowych.

-I dieta. W sumie najistotniejsza dla mnie czesc. Tutaj jestem kompletnie zielony. Przeczytalem mase artykulow i nie sam w zasadzie co mam robic. Staram sie jesc 5-6 posilkow dziennie, jem jak najwiecej kaszy, kaszy gryczanej, ryzu, jak najmniej chleba ziemniakow. Ale wiem ze przy redukcjach powinno sie ograniczac weglowodany i nie wiem jak to robic. Codziennie zjadam kilka jajek (albo staram sie), ograniczylem alkohol, slodycze praktycznie do 0. Ale nadal nie wiem jak powinienem prawidlowo laczyc bialka z tluszczami i z weglowodanami. Cwicze zazwyczaj kolo 17-18 przez 2 godziny. Czym mozna zastapic cukier bialy (lubie wypic slodka herbate/kawe a tak to zazwyczaj czysta woda). Jem 3x dzien magnez. Czy moge solic potrawy?

Dobra mysle ze to bylo na tyle :) Mam nadzieje ze pomozecie mi, a nie odeslecie do kolejnego arta i rozpatrzycie moj przypadek indywidualnie :)

Pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2631 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15370
przeczytaj sobie artykuł który mam w podpisie pod postem może dowiesz się paru ciekawych rzeczy.

Co do nie ćwiczenia nóg to jeśli masz zamiar schudnąć to robisz największy błąd. Cwiczenie nóg to duży bodziec dla organizmu powodujący zwiększenie tempa przemiany materii i szybsze spalanie fatu.

Od cukru białego najlepiej się jak najszybciej odzwyczaić, jeśli już musisz to kup sobie słodzik z solą nie przesadzaj.

Co do łączenia białek tłuszczy i węlowodanów to ułóż jakąś sensowną dietę pamiętając o tym że:

1.W każdym posiłku ma byc białko PEŁNOWARTOŚCIOWE:
-mięso
-jaja
-ryby
2.We wszystkich posiłkach oprócz potreningowego powinny się znaleźć zdrowe tłuszcze
-oliwa z oliwek, olej rzepakowy tł na zimno
-orzechy włoskie, migdały
-tran
3.Źródłem ww niech będą ryże i kasze z pełnego przemiału
-ryż brązowy
-kasza jęczmienna
4. w każdym posiłku warzywa

Zmieniony przez - grzechmek w dniu 2010-05-06 17:44:41
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ile gram kurczaka dziennie?

Następny temat

Dieta na siłę. <HELP>

Wiecej