SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Po 2 miesiącach kick boxingu... tragedia

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6137

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 209
Heh, już rasowego koksiarza ze mnie zrobiliście, że o matole nie wspomnę :) Widzicie jak się nad czyms przez jakiś okres czasu to później ciężko się pogodzić z tym, że się to bardzo szybko traci. Na kick boxing zapisałem się żeby mieć więcej ruchu, mieć jakieś zajęcie, rozciągnąć się trochę i zgubić brzuch może przy okazji. Jak już wcześniej pisałem liczyłem się ze spadkami ale nie takimi, stąd mój post.Nie mam aspiracji na super kick boksera, chciałem spróbować pogodzić jedno z drugim. Dziękuję za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi, utwierdziły mnie one w przekonaniu, że skoro mam takie założenia a nie inne to z kick boxingu muszę niestety zrezygnować. Nie po to dzień w dzień zamęczałem się ze sztangami, żeby teraz wszystko poszło do kosza. Wielkość bicepsa nie jest najważniejsza, ale chcę być konsekwentny w pewnych tematach, a nie robić wszystko po trochu, bo z takiego czegoś nic nie będzie - ani kick bokser ani jak to mnie określiliście - "koksiarz" :D Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moze ja dorzuce kilka euro do tej dyskusji.Chlopak sie pyta jak wy widziecie temat, a wy od razu na niego najezdzacie ze jest matolem itf.Swietnie podejscie , wy tez kiedys mieliscie poczatki i wiadomo, ze bylo ciezko.To tyle.Aha Cussler rosnij w sile:)pozdro 600 V
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 2922 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 39867
Cussler - nie rezygnuj! Nie chcesz startowac w zawodach, tzn. nie jest to dla Ciebie priorytet, wiec nie musisz zap*****lać jak dziki osioł, najwyzej zrezygnuj z jednego treningu kicka tygodniowo. Kickboxing da Ci koordynacje ruchu, o co trudno przy samych treningach na silowni. Chyba ze chcesz byc klocem. Ale jak się zdecydujesz to musisz pamietac o odpowiedniej diecie - zwiekszona ilosc wegli, carbo po treningu, najlepiej jeszcze gainer. Poza tym - jeśli jesteś usatysfakcjonowany obecnymi rezultatami to możesz dołączyć trening siłowy, przy którym nie powinno być spadków, bo z budową masy w połączeniu z KB jest trudno. Sam miałem podobny dylemat, zresztą możesz poczytać - https://www.sfd.pl/temat136520/strona2. BTW - od tamtego czasu sporo zmienila mi się mentalność co do KB...

Zmieniony przez - KoZiK w dniu 2004-12-06 22:18:12

baczny obserwator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 148 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3361
no to jeszcze raz ja na koniec.
wiem ze autora tego postu do pasji musi doprowadzac fakt ze to co ciezko wypracowal (ludzie ktorzy z miejsca chrzakaja cos o sterydach itp na widok kazdego kto chodzi na silownie to idioci) szlag mu trafi, ale nie jest tak ze nie mozna pogodzic silowni z treningami kicka - wystarczy spojrzec na zawodowcow - sorry ale ja nie uwierze ze te gory miesa np w K1 to efekt bicia w worek czy pompek, a jak ktos dalej ma watpliwosci to niech spojrzy na zdjecia tych zawodnikow z przed paru lat i zobaczy roznice.
Dla mnie problem lezy w diecie, ale ja nie jestem od tego specjalista. Wydaje mi sie ze lepiej byloby jakbys zaczal od kicka i pozniej dozucil silke ale na to to juz za pozno....
nie wiem tez jaki masz stosunek ww do bialka w dziennej diecie moze trzeba dozucic troche szybko przyswajalnych ww tuz przed treningiem i to samo odrazu po (np glukoze spozywcza), a np w ciagu godz/poltorej po treningu posilek wysoko bialkowy i weglowodanowy (taki jak posilek potreningowy po pakerni)
Na pewno nie warto rezygnowac z kicka - korzysci plynace z treningow znacznie przebijaja nieliczne wady...
Moze sproboj odjac jeden trenig kicka a na silowni (nie wiem jak teraz cwiczysz) przerzuc sie na cykliczny na jakies 2 miechy, ale poczatkowo z lzejszym obciazeniem (tak jakbys zaczal budowanie masy od nowa) - miesnie musza troche odpoczac

pozdrawiam

"99% orientalnych systemów to bzdura. Wyglądają dobrze, ale nie działają." Bruce Lee

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1092 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4309
Bardzo dobra wypowiedź. Ja też uważam, że większość z zawodników K1 ćwiczy normalnie na masę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 364 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3172
ja widzialem na filmiku trening zawodnika japonskiego Masato, normalnie ma silownie w takiej samej ilosci jak treningi normalnego naparzania, jol

_-^-_

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 59 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 389
Możesz mieć niezłe mięśnie brzucha, pod nimi spory żołądek. Zauważ że np. w strongmenach tylko Pudzian i Dymek bodajże mają ładną żeźbe brzucha. Reszta ma piłke przed sobą. Siłka ani Kick tu nie pomoże musisz oprócz siłki mieć odpowiednią diete. Małe posiłki co 2-3 h.
...
Napisał(a)
Usunięty przez Kask za pkt 2 regulaminu
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 732 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15350
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1092 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4309
Jednak niektórzy na forum, np. Knife mają rację, że najważniejsza jest masa naturalna. Ona właściwie nigdy nie spadnie, a o nabitą masę trzeba baaaaaardzo dbać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 148 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3361
taki maly komentarz do Thai boxera - strongmani maja sporo tluszczu bo jest im potrzebny - ochrania miesnie i sciegna wystawione na olbrzymi wysilek i nie stosuja diety kulturystycznej (wpierdzielaja ile wlezie) - mozna przeczytac o tym na stronie Pudziana. Ona sam twierdzi ze przypomina bardziej kulturyste niz reszte strongmanow bo cwiczy inaczej (czesciej) niz reszta. Ale maz racje - dieta to 65% dobrego wygladu - a trening to zaledwie 30% (reszta to warunki naturalne)

"99% orientalnych systemów to bzdura. Wyglądają dobrze, ale nie działają." Bruce Lee

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co zrobić?

Następny temat

Pytanie

WHEY premium