SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Platki Owsiane-kilka fundamentalnych pytan.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3459

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Akurat sam indeks glikemiczny nie jest tak ważny, jak ładunek glikemiczny, ale i tak uważam, że nie warto sobie tym zaprzątać głowy na poziomie amatorskim.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2242 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 42187
Nie będę się sprzeczał , nie jestem specjalistą w odżywianiu , wydaje mi się że jest trochę ważny , po co mi tak szybki skos węgli węgli np na noc skoro mogę zjeść inny podaż węgli który nie spowoduje tak szybkiego skoku i nie odłoży mi się to w tkankę tłuszczową
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 66 Napisanych postów 6280 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 53732
Jeżeli bierzesz pod uwagę indeks glikemiczny to zauważ że nie patrzysz tylko na IG tego ryżu czy kaszy ale na całe danie - białko, tłuszcze, błonnik te składniki obniżają IG więc nie ma co się tym przejmować.

Uwaga, moje wypowiedzi zawierają dozę ironii i proszę nie brać ich na poważnie, ponieważ nie odpowiadam za krzywdy moralne.


They see me rollin...
They hatin...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 155 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20751
Sszkoda mi tych platkow, bo je lubie. Ale to co piszecie upewnia mnie w tym zeby je ograniczyc. Z kolei mam tez opory przed jedzeniem wielu produktow wlasnie przez to slynne IG, chociaz coraz czesciej ktos, gdzies zwraca uwage ze IG nie jest tak istotne jak sie przyjelo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bo nie jest, dużo ważniejszy jest sam ładunek glikemiczny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 434 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5527
I to nie jest tak, ze teraz glutenu jest wszedzie pelno, tylko jakas moda na bezglutenowosc jest i co za tym idzie swadomosc wzrosla. Gluten jest dodawany do roznych przetworow od wielu lat (obok naturalnego wystepowania). Jak sie nie ma celiakii to nie ma co robic rabanu, dla nad-ambitnych jest opcja zrobienia sobie 2 tygodniowego odwyku od glutenu- jesli zjesz pozniej cos macznego i bedzie Cie skrecac to masz nietolerancje.

Zmieniony przez - kulsotwitz w dniu 2014-10-08 17:21:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2242 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 42187
Można dyskutować na ten temat , ponieważ dawniej nie było tyle glutenu w produktach , teraz jest prawie wszędzie i dla tego ludziom się wydaje że jedli dawniej płatki pieczywo i nic się im nie działo , tak nie działo bo jedli dostateczną ilość tego glutenu , a teraz jest go mnóstwo w pożywieniu , zresztą wydaje mi się że dzisiejsze jedzenie jest o połowę gorsze niż X lat temu

Zmieniony przez - mateusz-gr w dniu 2014-10-08 17:23:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 84 Napisanych postów 969 Wiek 49 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 161334
kulsotwitz
I to nie jest tak, ze teraz glutenu jest wszedzie pelno, tylko jakas moda na bezglutenowosc jest i co za tym idzie swadomosc wzrosla. Gluten jest dodawany do roznych przetworow od wielu lat (obok naturalnego wystepowania). Jak sie nie ma celiakii to nie ma co robic rabanu

Myslisz się. Oprócz celaki nauka wyróżnia jeszcze różne stopnie nietolerancji glutenu. W zasadzie każdy w jakimś tam stopniu (dużym lub znikomym) nie toleruje glutenu. Jeżeli jest możliwość to należy go unikać. Nic pozytywnego nie wnosi do diety, jest dodatkiem całkowicie zbędnym a potencjalnie może przysporzyć sporo problemów, wydawało by się niemających nic wspólnego z jedzeniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 155 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20751
Czyli taki np. chleb pszenny ma ŁG 10 a IG 70. Wiec z ŁG wychodziloby ze nie jest taki straszny jak jest ogolnie postrzegany( o ile nie zjemy go pol kilo) dobrze rozumiem?
PS.
Ma ktos jakas wiarygodna tabele dotyczaca Ładunku Glikemicznego? Bo w tych ktore znalazem do tej pory sa momentami spore rozbieznosci.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 84 Napisanych postów 969 Wiek 49 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 161334
O Ładunku Glikemicznym mozna mówić wyłącznie w kontekscie całego posiłku. Bo ładunek odnosi się do całego posiłku i jego wpływu na glikemie, a nie do poszczególnych produktów. Inny ładunek będzie mieć ryż, ryż + cukier, a inny ryż + cukier + kurczak + warzywa.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena diety i pytanie

Następny temat

Oliwa z oliwek, a olej rzepakowy

WHEY premium