SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy pod testy.

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1067

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 227 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6042
Witam wszystkich.
Na wstępie powiem , że szukałem podobnych wątków do tego , który za chwilę postaram się nakreślić , lecz ani tu na sfd , ani na innych stronach nie znalazłem jakichkolwiek pomocnych sugestii.Otóż sprawa przedstawia się następująco.Za dokładnie dwa lata (od września idę do 2 klasy LO) będę startował do Akademii Marynarki Wojennej na studia wojskowe.Wszystko w tym temacie rozchodzi się o test sprawnościowy.W procesie rekrutacyjnym jest on tyle warty , co matura z matmy , więc aż głupio przepuścić okazję i zmarnować szansę na łatwe punkty , szczególnie , że moim skromnym zdaniem wyniki potrzebne na uzyskanie maksymalnej liczby tych punktów nie są specjalnie wygórowane - na moje oko przeciętne.
Podciąganie na drążku - 12 powtórzeń
1000m - poniżej 3.20
100m - poniżej 13.20
Pływanie - poniżej 45 sek/50m

Jeżeli chodzi o pływanie to nie ma problemu , już w tej chwili zaliczyłbym to na maxa.Najgorzej sprawa ma się z podciąganiem i biegiem na 100m , a i mój wynik na 1000 nie zachwyca.Tutaj rodzi się problem , jak połączyć to wszystko w sensowny trening?Trenować każdy element osobno , czy ciągnąć te wszystkie konkurencje razem?Podam swoje osiągi na tę chwilę :
1000m - ok. 3:40
100m - 14 sekund
Podciąganie na drążku - wstyd się przyznać , 3 pełne powtórzenia , zresztą wystarczy spojrzeć na moją wagę , licho u mnie z siłą.
Miałbym prośbę , jeżeli ktoś jest w stanie doradzić , jak uporać się z ułożeniem planu / planów pod te konkurencje byłbym wdzięczny.Mam na to co prawda 2 lata , lecz warto zacząć wcześniej , niż później mieć problem i wariować na ostatnią chwilę.Jestem zdecydowanie zmotywowany i na pewno sobie nie odpuszczę , potrzebuję tylko rozpiski.Za wszystkie odpowiedzi , rady i pomysły z góry dziękuję

PS.Ważna rzecz , nie mam niestety dostępu do siłowni.

Zmieniony przez - DwightH12 w dniu 2012-07-17 02:26:15
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1017
Napisz swój wzrost / wagę / budowę ciała / uprawiane sporty / cykl dnia :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 227 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6042
Mam 185 cm wzrostu i ważę 69-71 kg w zależności od pory dnia itd.Jeżeli chodzi o budowę to nie jestem kościsty , raczej po prostu szczupły.Cykl dnia , hmm..w wakacje jak to chyba większość , śpię sobie do południa , potem coś zjem i najczęściej idę coś zagrać w kosza.Ogólnie można powiedzieć jestem aktywny , jeśli chodzi o sport.W czasie roku szkolnego trenuję w klubie (właśnie basket).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1017
Hmm, nie żebym coś mówił, ale wagę masz nieco za małą pod siłę / szybkość.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2132 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9856
http://treningbiegacza.pl/trening/poradnia-biegacza/item/612-egzamin-na-50-i-1000-m-poradnia-biegacza


Po lekkim treningu biegowym możesz robić drążek, w wolny dzień basen jeśli bardzo się tam męczysz, jeśli nie to po mocniejszym biegowym

http://www.lesnachata27.pl/
Domek w Chodlu do wynajęcia, tani nocleg nad zalewem w Chodlu !

"Wygrywa tylko ten, co ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć..." - Napoleon Hill
http://www.rundamian.pl - Blog o bieganiu naturalnym

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1017
Co do biegania mam za małą wiedzę żeby Ci pomóc. Jednak musiałbyś policzyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne oraz określić sobie zdrową dietę dodając jakieś 5 - 10 % więcej kalorii niż wynosi Twoje zapotrzebowanie np. uzupełniając je najlepiej produktami wysokobiałkowymi. Do tego z supli co jakiś czas możesz wcinać kreatyne z bcaa, różne stacki / boostery treningowe. A co do treningu siłowego - przeszukaj tematy w rozdziałach dotyczących kulturystyki / sportów siłowych, Twój trening to przynajmniej 3 x tyg po 35 min wysiłku siłowego, abyś dobił do 12 powtórzeń podciągając się :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Letnia Grand Prix 2012 w Skokach Narciarskich

Następny temat

Futbol Amerykański w Warszawie

WHEY premium