SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwszy cykl przy kilkuletnim stażu

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 505

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 129
Cześć Wszystkim,
ćwiczę od 13 lat (od 8 bardzo regularnie 3 razy w tygodniu) z nastawieniem na ogólną poprawę sylwetki oraz siły.
W samych ćwiczeniach dosyć sporo mieszam i kombinuję ostatnio nawet zamieniając splita z fbw miesiąc w miesiąc.
Lubię czuć się spompowany, lubię wiedzieć że te mięśnie są na miejscu nawet kiedy bolą po dobrym treningu.
Dwa tygodnie bez siłowni sprawiają że moja psycha kuleje + dochodzi wyobrażenie że moje ciało robi się jednym wielkim flakiem - przesadnie ale głowa już inaczej nie potrafi :D

Chciałbym się mocno pochylić, a może nawet i wejść w temat "pomocy" w postaci teścia + coś tam.

Moja wiedza w tym temacie jest bardzo mała mimo kilkuletniego stażu.
Zawsze z "dodatków" to była kreatyna, bcaa, aakg na pompkę no i białko jako uzupełnienie.

Prosiłbym o porady/wskazówki co wziąć, czego się wystrzegać, na co zwrócić uwagę itd.
Koledzy z doświadczeniem proponują mi teścia + turanabol. Czy to trafne?

Zrobiłem badania na poziom teścia i wykazały dolny próg w zakładanych widełkach "wskaźnika prawidłowego".

Dwójka dzieci (4 + 7), praca bardzo siedząca 8 h na dupie.

W okresie letnim do siłki dochodzi rower, czasami koszykówka - ogólnie aktywności na powietrzu.
Przez 20 lat grałem w tenisa stołowego, kilka lat bardzo intensywnie a potem weszła siłka.

Lubię dobrze zjeść, czasem dobrze wypić.

To tak na szybko zarys o mnie.

Poniżej ankieta.
1. WIEK: 33
2. WAGA: 96
3. WZROST: 178
4. WYMIARY:
-biceps: 44
-klatka: 118
-udo: 70
-talia:
5. STAŻ NA SIŁOWNI: 8 lat
6. DIETA: aktualnie nie
7. ILE I JAKIE PRZEBYTE CYKLE STERYDOWE: brak doświadczenia
8. TRENING: fbw mieszane ze splitem
9. CEL CYKLU: poprawa sylwetki, samopoczucia + siły
10. OSTATNI CYKL I ODSTĘP CZASOWY OD JEGO ZAKOŃCZENIA: brak doświadczenia
11. POZIOM BF%: okolo 20%
12. TENDENCJA DO TYCIA/CHUDNIĘCIA (typ budowy): do tycia (jestem równomiernie rozlany)
13. STAN ZDROWIA: bardzo ok
14. SKŁONNOŚĆ DO ŁYSIENIA LUB POROSTU OWŁOSIENIA: już jestem łysy
15. PPM (podstawowa przemiana materii): bardzo dobra
16. WYNIKI SIŁOWE:
-klata: 140kg
-martwy ciąg: około 160
-przysiad: około 150
Około bo na podstawie osiągów w seriach

Przypadkowo dodałem ankietę nad postem
Admin wybacz


Zmieniony przez - wujekemyl91 w dniu 2024-04-04 08:22:03

Zmieniony przez - wujekemyl91 w dniu 2024-04-04 08:23:23
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 660 Napisanych postów 1085 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 40018
Test solo wystarczy;) dietę dopiąć w zależności od celu ;) komplet badań przed wejściem na cykl: morfologia, lipidogram, elektrolity, panel wątrobowy, nerki, trzustka + hormonów (test całkowity, estriadol, prolaktyna, LH, FSH) możesz tarczycowe jeszcze dorzucić jak budżet pozwala (TSH, ft3, ft4).
Test enan/cypio na początek 125mg e3d, później można podbijać dawkę ;) hcg 500ui X2 w tygodniu (ewentualnie tak samo jak test e3d żeby się nie gubić co kiedy wbijać)
Pod ręką mieć exe jakby estro swirowalo;)

S ex
A lkohol
A naboliki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 129
Dzięki Level!
A powiedz jak to jest z potliwością przy tego typu specyfikach?
"na sucho" już mam niezłe grzanie i pocę się sporo a po tym coś się zmieni?


Zmieniony przez - wujekemyl91 w dniu 2024-04-05 08:41:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 660 Napisanych postów 1085 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 40018
Ja tam nic takiego u siebie nie zaobserwowałem ale każdy jest inny więc gwarancji nie daje ;)
1

S ex
A lkohol
A naboliki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 129
Jasna sprawa, mimo wszystko dzięki za opinię!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 559 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 15632
Wszystko fajnie ale moim zdaniem pakowanie się w doping bez choćby podstawowej wiedzy to jest jakaś pomyłka. Lenistwo, głupota? Jest tak ogrom dostępnej, darmowej wiedzy.. Doping to ingerencja w cały układ hormonalny z masą skutków ubocznych i trzeba mieć wiedzę na ten temat co może się z Tobą stać i wiedzieć jak zminimalizować ich skutki. Poza tym ja jak mantrę będę powtarzał ze do tematu podchodzi się całościowo. Masz fajny staż treningowy, fajną wagę przy tym wzroście i BF 20%. Moim zdaniem tutaj jest źle obrany cel początkowy bo tutaj trzeba ciąć a potem skupić się na spokojnym budowaniu siły i masy. Co masz nie tak z sampoucziciem ze potrzebujesz dopingu? Jakieś zwierzenia z grania w ping ponga czy ze psycha Ci siada jak nie trenujesz 2tygodnie... xD Fajnie ale co ma wspólnego z tematem. Tak jak Level pisze test solo na początek, badania, profilaktyka, dobranie celu. Oprócz testosteronu trzeba podawać HCG na cyklu. Musisz mieć staly dostęp do HCG, iA, kabergoliny. Do tego kontrola ciśnienia krwi, profilaktyka morfologii. I tak pocenie się pod wpływem testa moze się nasilić w szczegolności na wiekszych dawkach. Ja kiedyś może nie tyle co się nadmiernie pociłem ale jak biłem 500mg testa i 200 deki - jak na mnie to duże dawki do tego miałem wysoko HTC to zimą potrafilem latac w krótkiej koszulce.

P.S Ja do badań dorzuciłbym jeszcze żelazo, ferrytyna, progesteron, SHBG, testosteron wolny a moze i nawet albuminy, DHT. Wszystko zależy jak podchodzisz do tematu, ewentualengo odbloku tego ile chcesz lecieć na towarze itd. Do końca życia? Niektórzy bardzo szybko się odblkowywują, nie mają wiekszych skutktów ubocznych ale jak poczytasz sobie tutaj rozne tematy to zauwazysz ze sa osoby co kilka lat po odstawieniu nie mogą dojść do siebie albo źle się czuje tez i na bombie. I jest kuku. Wtedy komplet badań może wiele pomóc. Do podjecia takich deczji jest potrzebna wiedza na temat tego wszystkiego.


Zmieniony przez - Patriotaa w dniu 2024-04-05 10:52:43
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 129
Patriota dlatego tutaj jestem bo w temacie jestem zielony a ostatnio czytam fora/wypowiedzi/artykuły i tak samo jakbym pytał "doświadczonych" ludzi na siłowni - ile głów tyle opinii.
Odnośnie tenisa stołowego chodziło mi o to że aktywność w mniejszym lub większym stopniu towarzyszy mi od wielu lat, to tak tylko w kwestii informacji. A ostatnie lata to już zajawka tylko pod kątem siłowni. Stąd moje pytania na forum stricte skierowane pod moją osobę a nie innych jakich pełno w sieci. Ciąć nie chcę bo nie chcę być mniejszy - po prostu wolę siebie jak jest mnie więcej jak mniej. Oczywiście nie mam pretensji, po to jest to forum i po to się pytam żeby otrzymać odpowiedzi .
Badania krwi zrobiłem od a do z + do tego tarczyca (TSH, FT3, FT4) i wszystko w normach. Teścia mam dolny pułap. Zrobiłem badania bo czuje się jak glut ostatnio i możliwe że poziom teścia ma tu jakieś znaczenie - stąd pomysł poprawy samopoczucia a przy okazji formy


Zmieniony przez - wujekemyl91 w dniu 2024-04-05 10:57:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 95 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2163
jak mieszasz treningi FBW ze splitem i co ma to dawac?
Bo wydaje mi sie(byc moze wydaje mi sie) jak cos to mnie poprawcie
Ze nie wiesz sam na co sie ukierunkowac sportowo, tutaj koledzy mysla głównie o BB
dlatego patriotaa tak skomentował
Mi sie wydaje ze masz jakis inny cel, chociaz moge sie mylic,lub jeszcze nie zdecydowales czy kulturystyka to ten sport w ktory chcesz sie wepchac, bo odrazu podpowiem ze doping w kazdym sporcie wyglada troszke inaczej(przykladowo SW =/= BB) ja bym nie wpadl na taki szalony pomysl jak robienie calego ciala i mieszac to ze splitem bo bym chyba umarl z przemeczenia


ja pierdziu jeszcze doczytalem ze bez diety, no to napewno kolego w BB nie zprogresujesz to Ci moge juz na starcie powiedziec :D trzeba sie trzymac wytycznych chocby byly slabe i nie dopracowane trzeba sie tego trzymac az do poprawy :)


Zmieniony przez - Soniakmain w dniu 2024-04-05 11:13:52
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 129
ok


Zmieniony przez - wujekemyl91 w dniu 2024-04-05 14:39:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 559 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 15632
Tak jak myślałem o BB bo chyba takie były założenia autora i jako najważniejszy cel cyklu napisal poprawa sylwetki? W tym kontekście obranie odpowiedniego celu i dobrania narzędzi będzie kluczowe. Brać SAA i grać w karty to nie ma sensu :D. Wujek nie bierz tego wszystkiego do siebie bo ja Ciebie rozumiem tylko tutaj to raczej nikt krok po kroku nie będzie Ci tłumaczył na czym polega "koksowanie" bo w tych czasach jest to wiedzą ogólnodostępna. Tak jak sam zauważyłeś co człowiek to opinia i tak to mniej więcej działa że trzeba temat zagłębić i samemu wyciągać wnioski. Lepiej byś sam na to trochę energii poświęcił żeby krzywdy sobie nie zrobić albo znalazł osobę która się poprowadzi i weźmie za to odpowiedzialność. Jeśli prawdziwym powodem wejścia na testa ma byc jego niski poziom i kiepskie samopoczucie no to na spokojnie zacznij sobie od badań, diagnostyki i zobaczymy co jest pięć. 33 lata to już test mógł spikować w dół. Jeśli są podstawy do wprowadzenia HTZ to jednak zawsze lepiej żeby odbywało się to pod opieką lekarza.


Zmieniony przez - Patriotaa w dniu 2024-04-05 16:09:26
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Libido po HCG

Następny temat

Bromantan

WHEY premium