SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Paweł Skibniewski Naturalna kulturystyka

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3763

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 34 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 403
Witam Wszystkich

Na początek coś o mnie. Na siłowni spędziłem już jakieś 11 lat pomału systematycznie rozwijając swoją sylwetkę. Obecnie jestem świeżo po swoim debiucie w federacji NPC w kategorii męska sylwetka. Start ten był dla mnie po to aby sprawdzić czy w ogóle scena kulturystyczna to jest coś dla mnie. Jako osoba trenująca naturalnie nie spodziewałem się spektakularnego efektu a jedynie miałem nadzieję nie być ostatni. Plan udało się zrealizować, na zawodach skończyłem na miejscu 5 ( na 6 zawodników ) dzięki czemu do domu wróciłem z medalem

Najważniejsze jest jednak to że złapałem bakcyla i już wiem na pewno, że czekają mnie kolejne starty. Tym razem jednak chciał bym powalczyć o lepsze miejsca i dlatego zamierzam startować w federacji która testuje swoich zawodników na obecność środków dopingujących. Prawdopodobnie będzie to WNBF. Niestety federacja ta nie występuje w Polsce i start będzie wiązał się z wyjazdem zagranicznym. Między innymi z tego powodu najbliższy start planuje dopiero na bliżej nie określony czas w przyszłym roku jak już cała ta sytuacja z pandemią trochę się uspokoi. Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło. Przede mną teraz okres budowania masy mięśniowej i sporo czasu na to żeby poprawić swoją sylwetkę. :D

Moje podstawowe wymiary

80 kg ( waga na scenie)
181,5 cm wzrostu
Pas 79 cm
Biceps 40,5 cm
Udo 53 cm

Wklejam też aktualne zdjęcia :)


Zapraszam wszystkich do śledzenia mojego tematu. Planuje prowadzić go na bieżąco. Dzieląc się szczegółami z mojego okresu masowego a następnie bezpośredniego przygotowania do zawodów :D

















Zmieniony przez - skibi89 w dniu 2021-04-12 18:03:01
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 34 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 403
Bardzo dziękuję

Podczas przygotowań trening wyglądał tak .

1. Klatka + plecy
2. Barki + ręce
3. Nogi
4 off
I od początku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 34 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 403
A tak prezentowało to się przed rozpoczęciem przygody z siłownią



Zdjęcie z maratonu warszawskiego z 2009 roku


Zmieniony przez - skibi89 w dniu 2021-04-12 18:13:35
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2722 Napisanych postów 8344 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 100293
Witamy w dziale! Sylwetka fajna estetyczna, wiadomo brakuje trochę masy, szczególnie na plecach. Powodzenia będę śledził!

Kompleksowe prowadzenie online.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bardzo fajna sylwetka ! Powodzenia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 34 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 403
Dziękuję :D plecy na pewno będą priorytetem dla mnie :D

i tak jeżeli chodzi o trening. Najbliższe 8 tygodni będzie to trening FBW 4 razy w tygodniu skupiający się praktycznie na samych podstawach. Jest to lekko zmodyfikowany pod moje potrzeby plan stworzony przez Fabio Zonin-a Built Strong W 8 tygodniu sprawdzam maksy i prawdopodobnie przejdę na trening push pull :)

a prezentuje się to następująco.



Teoretycznie pierwsze 4 tyg powinny być na stałym ciężarze ale biorąc pod uwagę, że dopiero wychodzę z mocnej redukcji to zakładam że obciążenie też będę delikatnie zwiększał. :D
Ciężar który jest podany to ten od którego planuje zacząć :D



Zmieniony przez - skibi89 w dniu 2021-04-12 19:58:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14679 Napisanych postów 53206 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400782
Śledzę, bo widzę, że wiesz co robisz

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 34 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 403
Przez te lata treningów zaliczyłem trochę szkoleń. kursów a nawet studia podyplomowe z treningu personalnego Problemem jednak było zawsze moje ego które kazało mi robić więcej niż należało i stąd dosyć długo stałem w miejscu. Ostatnio jednak obrałem chyba dobry kierunek i tego będę się trzymał. :D

Kolejną kwestią, która pewnie was zainteresuje jest dieta :D Na chwilę obecną dopiero wychodzę z 10 msc redukcji pod zawody więc nie licząc weekendu po zawodach gdzie pozwoliłem sobie na bardzo dużo na razie kcal będą dosyć niskie w tygodniu + weekendowe reffedy ( nad moją dietą czuwał do zawodów i czuwa dalej mój znajomy trener ) Tak więc na początek reverse diet.
1. 40g B 0gW 30g T
2. 40g B 40gW 30g T ( przed treningiem)
3 40g B 40g W 10g T ( po treningu)
4 40g B 0g W 30g T
5 40g B 0g W 30g T

Kcal będą dokładane w zależności od tego jak się będzie kształtować waga :)
Cardio za to którego jest obecnie 40 minut będzie stopniowo ucinane :)

Suplementacja
1. Kreatyna 5 g codziennie rano
2. Białko (izolat/koncentrat lub mieszanka) w posiłku po treningowym plus jako dodatek do niektórych posiłkwó
3.collagen rano/w ciągu dnia
4 kompleks witamin i minerałów olimpu rano
5. omega 3 na noc 3 kaps
6. Przed treningówka (obecnie FAMEE)
7. EAA - podczas treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 34 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 403
Hej. Dzisiejszy trening wyglądał następująco:

1a Wyciskanie na ławce płaskiej 2s 3p2p 100 kg
1b Wiosłowanie Pendleya 2s 3p 2p 100kg

2a Martwy Ciąg 4s 6p6p4p3p 180kh
2b Wyciskanie na barki na maszynie typu hamer 4s 6p6p4p3p ( 35-40kg)

3a Przysiad ze sztangą z przodu 2s 8p5p ( 70 -80kg)
3b Sciąganie drążka wyciągu górnego do klatki 2s 8p 5p

4a wyciskanie francuskie z linką wyciągu 2 s 10p
4b uginanie ramion młotki 2 s 10p 18kg

5. Wznosy nóg w zwisie na drążku 3 s 12p

6. Deska 2 min
7.Deska bokiem 1 minuta na stronę.

Nagrałem dzisiaj prawie każde ćwiczenie i wrzuciłem na youtube :D Zapraszam do obejrzenia jak to wyglądało w praktyce :D







Zmieniony przez - skibi89 w dniu 2021-04-13 18:03:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 34 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 403
A dieta wygląda dzisiaj następująco

Posiłek 1 Omlet z 5 jaj + 50g kiełbasy + pomidor
Posiłek 2 ( przed treningiem) Kulturystyczna klasyka czyli udko z kury z ryżem i brokułem
Posiłek 3 Ryż zmiksowany z białkiem i musem kokosowym ( po treningu)
Posiłek 4 Twaróg ze śmietaną odżywką białkową i kremem nutwhey z allnutriton
Posiłek 5 Mleczko kokosowe z żelatyną i białkiem ( ptasie mleczko)















...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 34 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 403
Udało mi się też znaleźć jedno zdjęcie z zawodów :D Panowie obok mnie jakieś 8-10 kg więksi ode mnie ale chyba wstydu nie przyniosłem





Ja to ten pierwszy opalony z prawej oczywiście :P



Zmieniony przez - skibi89 w dniu 2021-04-13 19:18:43
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 34 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 403
Dzisiaj dzień wolny od treningu.

Jedzonko wygląda następująco

1.Omlet identyczny jak wczoraj
2 Indyk z makaronem i sosem Ajwar domowej roboty oczywiście


3 Twaróg ze śmietaną, odżywką białkową i kremem nutwhey ( tak jak wczoraj)
4. Placuszki z banana, mąki owsianej, jajek i białka



5 Ptasie mleczko białkowe ( tak jak wczoraj)





Zmieniony przez - skibi89 w dniu 2021-04-14 17:28:37

Zmieniony przez - skibi89 w dniu 2021-04-14 17:29:14
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bartek Rąpała - Przygotowanie jesień 2022

Następny temat

Pecyna93 level up 2021. Road to bodybuilding

WHEY premium