SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Panowie Szukala i Ambroziak

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3208

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5177 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 43039
A na BCA się znasz?
Tauryna przy takim rodzaju wysiłku (anaerobowym) też nic złego nie zrobi. Jeśli więc będziesz ospały, to możesz dołożyć taurynę przed.

Moderator w dziale OLIMP
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 260 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6605
Tauryne przed odradzam... przy tego typu wysilku...
Stosuje ja od jakiegos czasu i jest dobra ale po...
Sprawdzalem i stanowczo odradzam...
Jezeli juz musi sie pobudzic niech sobie kawke walnie...

Tak o BCAA juz troche wiem... wiec moge je polecic...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
V0y
Czy Ty masz jakie kolwiek pojecie o karate i o tym jaki to jest wysilek ?Uczestniczyles kiedykolwiek w 4 godz wysilku kiedy po 2 godzinach nogi masz jak z galarety zaczynaja lapac cie skurcze a Ty musisz wykonywac kopniecia na wysokosc glowy ?Majac swiadomosc ze czeka cie jeszcze nastepne 2 godziny w tym godzina walk ?
Co do kawy to jest dobra rano zeby otworzyc oczy a nie przed takim wysilkiem.Osobiscie nie polecam nikomu kawy 1 godz przed takim wysilkiem bo kawa powoduje uczucie napelnienia w zoladku.A jest to ostatnia rzecz jaka jest mi potrzebna przed wysilkiem.Co do BCAA to zgadzam sie ze mozna je smialo polecic przed wysilkiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4202 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31691
głównie teraz zależy czy jesteś przygotowany przygotój sobie węgle(np carbo) na ten długotrwaly wysiłek i jak będziesz miał chwile czasu rozciągaj masuj mięśnie trzeba je rozluźnic

powodzenia

Życie jest za krótkie by być małym.....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 260 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6605
Ehhh
Nie… mam już trochę tego dosyć…
Zachowujesz się jak wygłodzony pies gryzący karmiącą rękę…
Brednie już wygłaszasz począwszy od pytania…
Po pierwsze trening SW nie ma nic wspólnego z wysiłkiem w trakcie maratonu…
A skąd to wiem? Ponieważ biegam maratony… a SW trenuje już od wielu, wielu lat…
w tym przez kilka karate…
Zegnam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
V0y to ja mam juz dosyc
Czego ty sie wogole czepiasz czlowieku ? Jesli nie masz nic do powiedzenia to poprosyu nie czytaj i nie odpisuj.Nikomu nie przeszkadza to porownanie tylko Tobie.Nie porównuje treningu karate do maratonu.Porownujac czekajacy mnie wysilek.Chcialem aby wszyscy wiedzieli ze porzebna bedzie ogolna wytrzymalosc i ze moga wystapic skurcze zwiazene za wysilkiem jakim obciazone beda nogi.Karate nie jest sztuka znana wikszosci ludzi dlatego porownalem ten wysilek do maratonu.Nie stawiam znaku rownosci pomiedzy tymi dwoma dyscyplinami aczkolwiek jak kazde sporty maja wiele wspolnych cech jak wytrzymalosc.Czytaj dokladnie co pisze.Wiem ze teraz niepotrzebnie zasmiecam forum ale nie moge pozostac obojetny na twoje komentarze.Ze wszystkich tu obecnych masz najmniej do powiedzenia a zachwujesz sie jak bys pozjadal wszystkie rozumy.I nie porownuj mnie do psa bo to jest obrazliwe.Sam zachowujesz sie jak wiejski burek szczekajacy na prawo i lewo.W pierwszym swoim poscie napisales ze efedryna chce zrobic sobie krzywde.Na jakiej podstawie tak twierdzisz skoro sam jej nigdy nie stosowales.Polecasz kawe 1 godz przed wysilkem.Nie zgodzilem sie z tym bo wiem jak to ma efekt.Jeli ty wypijasz kawe przed maratonem to powodzenia.Co do BCAA w pierwszym swoim poscie piszesz ze byc moze jest dobre przed tego typu wysilkiem wiec wnioskuje ze sam rowniez tego nie stosowales.Prosze nie odpisuj wiecej.Uwazam ze limit Twoich rad sie wyczerpal. Wszystkim pozostalym dziekuje za sugestie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
1. Wpływając na reakcję współczulną, efedryna może zwiekszyc kurczliwosć mieśni, poszerzyc drogi oskrzelowe, zwiekszyc objętość wyrzutową serca, czyli generalnie usprawnic wytrzymałość aerobową o co chodzi w maratonie. Wyniki badań na ten temat są dość różne, jedne dowodzą ergogeniczny wpływ efedryny, drugie nie. Z uwagi, że występują różne indywidualne reakcje na stosowanie leków z grupy sympatykomimetyków, takie jak zaburzenia rytmu serca, złe samopoczucie, nadmierne napiecie nerwowe, efedryna nie jest zalecana. Jeżeli ktoś sie jednak kusi o jej zastosowanie, działanie suplementu powinien wypróbować znacznie wcześniej.
Jeżeli chodzi o kawę, to kofeina jest naprawde skutecznym srodkiem wspomagającym w dyscyplinach wytrzymałosciowych. Dawka - 3-4 x masa ciała, czyli dla ososby 60kg ok. 180-240mg kofeiny. Kofeinę najlepiej przyjąć 45 min przed wysiłkiem, jednak z uwagi na jej odwadniajace działanie, korzystniej zastosowac ją 15 min przed biegiem, gdyż podjęcie wysiłku zahamuje diuteryczne działanie kofeiny.

2. Carbo - przyjmowanie na 1 godz przed wysiłkiem odżywki o duzej koncentracji węglowdanów nie jest najlepszym rozwiazaniem z uwagi na możliwość wywołania huśtawki glikemicznej. Jeżeli już to krótko przed startem. Jednak najlepszym rozwiazaniem będzie spożycie na 2-3 godz przed wysiłkiem posiłku zawierajacego duzą ilosc węglowdanów złożonych. Przed startem mozna przygotować mieszankę CARBO i MCT.

3. Magnez jest jak najbardziej wskazany, jednak należy przyjmować go już kilka dni przed startem

4. Witaminy i minerały powinny byc dostosowane do potrzeb. Korzystnie suplementować dietę witaminą C, B-Compleks oraz beta-karotenem.
2. Stosowanie CARBO na 1 godz przed wisiłkiem

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Nie mam nic do dodania.

S. Ambroziak

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hmmm a co bys powiedzial Darku na green tea zamiast efedryny :)?
I moze warto byloby przyjac carbo wtrakcie tego egzaminu(ewentualnie kilka razy mniejszych dawek),a 4 godziny to nie przelewki.
Wkoncu carbo ma tez weglowodany wolno trawiace , a podczasz wysilku nie powinno byc problemu z insulina...






JESZCZE TU WROCE

UWAGA bo dam wam zaraz jak Kasparow mata
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4202 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31691
macrayven ja bym został jednak przy efce

a carbo to wiadomo ze nie jest to trening siłowy dopompowanie mięsni nie jest ważne, więc carbo jak najbardziej się przyda będzie dostarczało równomiernie energii.

Ale rozciągaj mięsnie masuj je podczas wysiłku bo to może Ci pomóc przetrwać tą próbę

Życie jest za krótkie by być małym.....
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Do OLIMP'a...

Następny temat

WIEK NA TRIBULUSA!?

WHEY premium