SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PYTANIE O TRENING PLECÓW I BARKÓW.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1733

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 127 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1341
Witam, chciałbym sie dowiedziec od was jakie robicie cwiczenia na plecy i barki i w jakiej kolejnosci. Chodzi mi o to, bo chcialbym wiedziec jakie sa podstawowe dla was cwiczenia na plecy i barki, i w jakiej kolejnosci robicie np, martwy ciag, podciaganie sztangi w opadzie, drazek itp. jaka kolejnosc powinna byc dla plecow. kiedy martwy ciag, kiedy drazek, kiedy podciaganie sztangi w opadzie bo slyszalem ze to jest wazne zeby wiedziec jaka kolejnosc ma byc. I tak samo w barkach jakie cwiczenia podstawowe robicie i jaka kolejnosc. z gory dzieki wielkie wszystkim za odpowiedzi!

"Jak do mnie mówisz, to milcz!"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1932 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9742
najważniejsze ćwiczenia na placy to:
mc- rób jako pierwszy- używasz największego ciężaru.
drązek- chwyt dowolny
wiosło- najlepiej półsztangą jednorącz

barki: millitary press
push press
co do kolejności to ja robię fbw, więc trochę inaczej to wygląda

Jak ktoś ma pecha to i w d*pie palec złamie:)
Robert Górski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777736
najpierw powinieneś wykonywać ćwiczenia złote czyli przenoszące ciało w przestrzeni i wielostawowe

Plecy
martwy ciąg zawsze nr 1
wiosłowania/podciaganie sztangi
ćwiczenia dodatkowe np na wyciągu dolnym , wiosłowanie hantlą
drążek na koniec to fajna alternatywa

barki

push press - ewentualnie inne ćwiczenia dynamiczne
boczny akton np unoszenie bokiem stojąc
tylny akton np face pull czy unoszenie w opadzie

tutaj możliwości zamiany miejscami ćwiczeń jest mnóstwo ważne żeby najcięższe ćwiczenia były na początku gdyż potrzebują maksymalna ilość siły , koncentracji

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 127 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1341
niektórzy mowia zeby drazek robic na poczatku, czy to bład? robić go np jako 3 cwiczenie albo ostatnie?

"Jak do mnie mówisz, to milcz!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777736
to nie jest błąd tak jak wspomniałem można zamieniać kolejność ćwiczeń tak abyś czuł się komfortowo przy ich wykonywaniu, ja mimo wszystko mc na poczatek

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 127 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1341
aha, a jakby dal drazek, martwy ciag, wiosłowanie w opadzie, i na koniec na maszynie sciaganie drazka do klaty, dobra byla by kolejnosc i cwiczenia ? :)

"Jak do mnie mówisz, to milcz!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777736
dwa ćwiczenia na najszersze spoko tylko czy dasz radę zweryfikuj na treningu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 127 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1341
więc mogła by taka kolejnośc pozostac? i czy jest wporzadku trening na plecy?

"Jak do mnie mówisz, to milcz!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777736
daj info jak byś to ostatecznie widział

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714
tak,to jest kolejność w porządku
a co do ćwiczeń. Również moze być,byle byś nie przesadzał z iloscią serii

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 127 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1341
Podciaganie na drązku 4 serie po 10
martwy ciąg 3serie po 10-10-8
wiosłowanie 3 serie po 10-10-10
sciaganie drazka do klaty 3 serie po 10-8-8

moze tak zostac? czy zmienic jakos kolejnosc?

"Jak do mnie mówisz, to milcz!"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

nogi,nie można ich zaniedbywac!!!pomocy

Następny temat

4 dniowy trening MILE widzianie komentarze i oceny

WHEY premium