SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PYTANIE CO DO RUMUNSKIEGO MARTWEGO CIAGU

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1255

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 206 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1554
Rumunski martwy ciąg

jak wiadomo jest to ćwiczenie olimpijskich ciężarowców na rozwinięcie silnych mięśni dwugłowych uda i pośladkowych.
Nutuje mnie jedna rzecz tylko a mianowicie,cytuje tu opis tego cwiczenia:
"Wykonanie takie same jak przy martwym ciągu na prostych nogach z tym, że podczas trwania ruchu sztanga cały czas dotyka nóg. Uginamy się w biodrach i mając płaskie plecy chwytami dłońmi gryf sztangi. Bierzemy głęboki oddech i wypuszczamy powietrze w miarę unoszenia tułowia do pełnego wyprostu przesuwając w tym czasie sztangę po powierzchni nóg. Powietrze należy wypuszczać przez większą część najtrudniejszej partii aby zmniejszyć ciśnienie wewnątrz klatki. Plecy trzymamy płaskie a nogi napięte. Przy opuszczaniu sztangi cały ciężar powinien przesunąć się na pięty."

Teraz pytanie bo skoro ma to byc podobne do martwego ciagu na prostych nogach,to jak sie ma ten artykul do tego?
http://jva.ontariostrongman.ca/RL.htm

Sprawa nie podlegajaca dyskusji jest fakt ze przesuwamy sztange po nogach,ale czy robimy tak jak martwy na prostych tyle ze sztanga jest bardzo blisko ciala,czy uginamy nogi przenoszac ciezar na piety,bo z artykulu ktory wkleilem wynika jednoznacznie ze nogi uginamy!
czyli przesuwajac sztange opuszczamy tylek i zginamy nogi czy jedziemy na prostych blisko ciala ze sztanga
a moze sa dwie wersje?


Zmieniony przez - 69vader69 w dniu 2010-03-05 18:27:15
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
zacznijmy od tego ze ten tzw "martwy ciag na prostych nogach" tak na prawde nie wykonuje sie na prostych nogach a na lekko ugietych (jak przy RDL) i SZTYWNYCH

poprawnie powinno sie to nazywac "martwy ciag na SZTYWNYCH nogach"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 206 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1554
ok wiemy o co chodzi ale pytanie bylo o rumunski a nie o martwy na prostych czy jak wolisz na sztywnych.
chodzi mi o to czy robimy to jak na podanym przeze mnie linku czyli dupa nisko i nogi ugiete czy raczej nogi trzymamy jak w martwym na prostych(sztywnych) nogach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
chyba nic tego nie pokaze lepiej





w linku ktory podajesz wydaje mi sie ze za bardzo zgiete nogi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Chodzi o ruch bioder w trakcie wykonywania rdl. Wypinasz się po prostu maksymalnie.



Ubiegłeś mnie widzę Ten sam film wrzuciłem

Zmieniony przez - Hubert81 w dniu 2010-03-05 21:18:26

Zmieniony przez - Hubert81 w dniu 2010-03-05 21:19:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 206 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1554
ok dzieki,czyli jendak nozki uginamy i bioderka w tyl
dzieki i pzdr
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zmiana treningu.

Następny temat

naramienne - brak zakwaszenia + brak techniki w tylnych aktonach

WHEY premium