SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PROGRAM OGÓLNOROZWOJOWY WG BRUCE'A LEE - co sądzicie ?

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 47160

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3
Tak jak mówiłem to przekaże wam kilka wskazówek jeśli chodzi trening fizyczny a znam je z własnego doświadzenia.Napewno ciało można uformować na każdy sposób ale niektórzy zapominają od czynniku duchowym.Trenin ten co wykonuje składa się z kilku wskazówek Bruce Lee.Zacznij od osiągnięcia szybkości taką jaka miał Bruce.Zakóp sobie obciążniki na nogi takie do 2,5kg i codziennie biegaj w nich 3km przed każdym treningiem tak abyś poczuł lekkosć wykonuwanych kopnięć.Rosciągaj nogi w pozycji stojącej najlepiej opierając ją na ławce tak jak do prostego kopnięcia,i wykonaj skłon do przodu bardzo powoli żeby po pewnym czasie całe ciało leżało na tej nodze przy czym druga powinna być też wyprostowana.Oddychaj przy tym ćwiczeniu nosem a wypuszczaj powietrze nosem tak jak na jedną nogę to i na drugą.wykonuj to samo ćwiczenie przy wykonuwaniu kopnięcia bocznego.Zaszada kopnięcia-kopnięcie powinno być wykonane na lekko ugietych kolanach tak żeby mozna wykonać je z najlepszym rozmachem nie tracąc przy tym równowagi, wykonój je w lekim rozkroku tak aby noga podniesiona na wysokości kolana była zgięta a wyprostowana w celu.Wykonój te kopnięcia ze 100% siłą i przekonaniem że bierzesz udział w prawdziwej walce ,tylko takie nastawienie atlety pomoze mu osiągnąć dynamikę kopnięcia i skuteczność.Następnie to kopnięcie powinno się stać oddruchem bezwarunkowym tak żeby dany atleta onim nie myślał a skutecznie je wykonywał.Co do części ćwiczeń wzmacniających ręce to,stań na rękach przy drzewie i uginaj w dół ręce tak jak przy podciąganiu wykonój to cwiczenie 10razy po 3 serie.Aż to ćwiczenie zacznie ci przychodzić z łatwoscią oddyczaj nosem a wypuszczaj powietrze ustami musisz stać w pionie aby całe ciało spoczywało na rękach.Następne ćwiczenie będzie trochę prostrze =stań na jednej nodze a drugą podegnij ndo góry i oprzyj na nodze stojącej i oddychaj swobodnie tak samo jak przy ostatnim ćwiczeniu.To cwiczenie pomoze ci osiągnąć postawę stabilną przy kopnięciu i przy okazji wzmocni nogi i dynamikę kopniecia.oczywiscie te ćwiczenia wykonój na obydwie nogi, jeśli osiągniesz postawe stabilną to utrudni sobie to cwiczenie zamykając oczy.Mózg nasz jest tak zbudowany że tym co nie steruje to przeradza niepokój.Musisz go oszukać i stojąc na jednej nodze z zamkniętymi oczami,wyobrazić sobie pal wbity w ziemię stojący .wyobraz sobie że go się trzymasz.A tak osiągniesz pozycję stabilną z zamkniętymi oczami.Przejdżmy teraz do pociagania na drażku,to ćwiczenie wszyscy znają i z początku moze się wydać proste,ale takie nie jest.Zacznijmy od tego że jeśli będziemy wykonywać je technicznie to nic nie osiągniemy.To ćwiczenie powinno być wykonywane bardzo powoli i z oddechem.Zawisnij na drążku jak najdużej a potem powoli podciagaj się ku górze,wykonuj to ćwiczenie codziennie po 10razy 3serie nadwychtem i podchwytem.A zobaczysz po pewnym czasie rezultaty.Ciosy ręką-w boksie tajskim ciosy zadaje się 3 cale poza celem.Bruce dzieki szybkosci ciosu Powalił Ocharę w wejsciu smoka.żeby cios był szybki trzeba nad nim popracować.Jeśli masz stare sprężyny do rozciągania to podziel je na dwie części i zamocuj je na dyblach do ściany tak żeby były po trzy na każdą rękę.Stań w środku tak żebyś miał je po lewej stronie ręki i po prawej stronie ręki,teraz wejż część chwytową w ręce i rościągaj je na przemian tak jak byś chcieł uderzyć przeciwnika,oczywiscie oddychajac tak jak przy innych ćwiczeniach,zaniechaj to ćwiczenie jak już niebędziesz mógł rozciagnać już żadnej spreżyny.Niema okrwslonej regóły ile razy powinno sie wykonywac to cwiczenie.Wiem jedno że jak z łatwoscią przyjdzie ci rozciagać po pięć sprężyn to będziesz gotów.Teraz zajmiemy się utwardzaniem ciosu bo jak wiemy to będziemu uderzać w twarde ciało przeciwnika.Jesli bysmy teraz udeżyli bez odpowiedniego treningu to mogli bysmy je połamac i bysmy przegrali,ale na szczęscie i na to jest sposób.Z tego co mi się udało zdobyć z notatek Bruce Lee to on codziennie po 100 razy uderzał w wiszący brulion z kartkami i tak wyrowił sobie mocne ciosy.Do tego będzie ci potrzeba zeszyt 32kartkowy który musisz oberwać z grubej kartki z przodu i z tyły i zamocować go na ścianie na wysokości szyji,zeszyt nie może się ruszać.ciosy wykonój jak przy boksowaniu na zgiętych rękach w pozycji luznej na ugietych kolanach.Zakończysz trening jak przebijesz się do ostatniej kartki.Narazie to wszystko jak chcesz się czegoś dowiedzieć to napisz.
2

Shaolin Si

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 17
czy ktoś kto ma tą książkę może mi wstawić na forum 8 ćwiczeń izometrycznych, które on stosował?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 584 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31758
Ja mam wrzuce potem o ile nie bedzie duzo pisania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 153 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2569
dwa pytania odnośnie "Sztuki kształtowania ciała":
- ma ktoś tą książkę w wersji on-line?
- ktoś chciałby ją odsprzedać? jeśli tak - jaka cena?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 153 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2569
jak że już zaopatrzyłem się w ową książkę, to dla tych którzy proszą o ćwiczenia izometryczne, podaję:

-wyciskanie izometryczne
-wyciskanie izometryczne w pozycji poczatkowej
-wspięcia na palce
-rwanie
-przysiad równoległy
-unoszenie barków
-martwy ciąg
-ćwierćprzysiad

jakby coś w szczegółach wam było potrzebne to piszcie w temacie bo niechce mi sie przepisywać sporych ilości tekstu w ciemno
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 369
Co do ksiażki "Bruce Lee -Sztuka kształtowania ciała" to jako jej szczęsliwy posiadacz pragnę powiedzieć, że na dzień dzisiejszy jest już grubo nieaktualna.Przezostatnie 40 lat wiele się zmieniło, dlatego do jej zawartości należy podchodzić z dystansem. Zmieniło się spojrzenie na sztuki walki, zmieniły metody treningu z ciężarami. Dlatego właśnie, moim zdaniem nie warto kopiować planów Bruce'a. Jakkolwiek książka propnuje wiele ciekawych rozwiązań, uczy podstaw treningu, wzmacnia motywację. Warto się zapoznać.

Co do osoby Bruce'a Lee, to trzeba przyznać, że był fenomenem w swoich czasach. Spotyka się wiele krzywdzących opinii na jego temat, na przykład, że był tylko aktorem. Zapomina się o jego ogromnym wkładzie w popularyzację sztuk walki. NIe docenia się filmów, które na tle ówczesnego "kina sztuk walki" odznaczały się wybitnym realizmem (żadnej magii, latania i całego wuxia). Pomija się fakt, że Bruce jako przedstawiciel stylów tradycyjnych, dostrzegł ich wady, wprowadził elementy sztuk walki Zachodu, odrzucając bezużyteczne techniki wushu. Można by się nawet pokusić o (grubo przesadzone, OK)stwierdzenie,że Bruce był w pewnym sensie prekursorem współczesnego MMA (mogłoby tak być, gdyby toczył więcej walk "bez reguł" w późniejszym życiu- on jak mało kto uczył się na błędach i dążył do udoskonalenia swojego stylu). Jeśli chodzi o jego sylwetkę, to nie zapominajmy, że Bruce zbyt wiele czasu poświęcał na treningi, żeby nabrać masy. Poza tym za dużo naoglądał się otłuszczonych chińsdkich mistrzów i przerośniętych kulturystów, więc pewnie nie chciał być duży. Był przekonany, że masa nie jest tak ważnym czynnikiem w walce (to z perspektywy dzisiejszej wiedzy błąd).

Na tym koniec mojej apologii Bruce'a Lee. Chętnie nawiążę polemikę.

Codziennie trzeba starać się wykraczać poza swoje możliwości

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10
Na poczatku ktos naapisal ze Bruce potrafil pomki na kciukach ja nawet widzialem na filmie z jego pokazow jak robil pompoki na 2 palcach na jednej rece :) Moj tata ogolnie potrafi w wieku 55 lat zrobic pomki na kciukach ja zato w wieku 13 lat umialem juz robic pomki na 2 palcach po kazdej pomce jeden palec odejmujac z czego 2 razy udalo mi sie pomki na kciuku zrobic bo dobraj rozgrzewce i dniu ;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2860 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41203
adek212 i po to odświerzasz zeby się pochwalić? co nas opchodzi na ilu palcach robisz pompki?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dyskusja po walce Griffin vs Ortiz...

Następny temat

Dyskusja po walce Parisyan vs Thompson

WHEY premium