SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pływanie a bieganie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 10811

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1352
Witam!
Przez ostatnie kilka miesiecy biegalem, dowiedzialem sie troszke na ten temat, sam ujrzalem rezultaty i ogolnie mi sie podobalo:) teraz natomiast pogoda w pewnym stopniu zniecheca mnie do tej aktywnosci, no i nie mam jeszcze zkompletowanego ubrania na taka pore roku do biegania. Wiec zaczalem plywac. Mozecie mi cos na ten temat powiedziec? tzn w jakim stopniu mozna porownac bieganie do plywania, tzn chodzi mi spalanie kalorii, na ile plywanie jest wzgledem biegania sportem areobowym i ogolnie bylbym wdzieczny za jakies informacje na temat plywania:) Wczesniej laczylem silownie i bieganie i bylem zadowolony z efektow i dobrze sie czulem, zastanawiam sie teraz jak plywanie wypada w zestawieniu z silownia i jakie sa roznice;)

Z góry dzieki zaodpowiedz!
pozdrawiam łukasz
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 730 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 20112
właśnie, chyba bede musiał troche zwolnić, pozatym wiesz co, teraaz jest troche lepiej, cwicze nadal całe działo na jednym teeningu FBW 5 10 15 a wczesniej robilem caly czas powyżej 15 powtórzeń i moze barki nie wytrzymywaly takich długich serii. pozdr

siłe słonia szybkość gada da ci tylko lemoniada

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 2562 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 33896
Jeśli chodzi o spalanie kalorii to bieganie daje więcej. Pływanie rozciąga ale nie ma takiego wydatku energetycznego (choć zależy). Można przez zimowy okres zastąpić pływaniem.

Pane moderatore, prose ne ubija tematu

To se ne da!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jaki jest Twój cel?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1352
cel? chcialbym troche "wyregulowac" i nadac ladniejszy ksztalt mojej sylwetce. Przede wszystkim chodzi mi o brzuch, meczylem go juz troche (robilem 6w i normalne brzuszki) ale dalej mam mala oponke ktorej chce sie pozbyc, wiec o tej porze roku wybralem basen, w jakim stopniu mi w tym pomoze? jakies inne propozycje? dzieki za odpowiedzi:)
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 161 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2704
bez diety nie spalisz oponki i nie zrobisz kaloryfera musi byc ujemny bilans kaloryczny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeśli rzecz w "oponce" (nie "dorzeźbianiu") - pomoże. Zwiększysz swój wydatek energetyczny, wzmocnisz mięśnie.
Jak, jednak napisał już mój przedmówca ;) bez ujemnego bilansu redukcja tkanki tłuszczowej nie jest możliwa. Jeśli dodając pływanie zejdziesz w swoim bilansie poniżej zapotrzebowania kcal, zredukujesz - jeśli nie, nie zredukujesz (oczywiście mowa o redukcji bez suplementacji).
Przyjrzyj się swojej diecie i posiłkom okołotreningowym.
Jeśli masz możliwość, naprawdę polecam trening siłowy choćby 2x w tygodniu.
Pozdrawiam
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1352
no od jakiegos czasu "usuwam" systematycznie rozne przyjemnosci z diety takie jak cola soki browarki ogolnie co tluste i niepotrzebne to staram sie traktowac be;) trening silowy jasne 6x w tyg plus 6w, tabate raz na jakis czas no i probuje basen... o ile wiem jak mniej wiecej w moim przypadku dziala trening silowy i 6w, o tyle zastanawialem sie jakimi doswiadczeniami i opiniami mozecie podzielic sie ze mna na temat plywania:)
dzieki wszystkim za odpowiedzi!
pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
6x w tygodniu siłowy + 6w + bieganie/pływanie??
Ups, dużo. Nie przetrenowujesz się?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 4064 Wiek 49 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 41783
hm... ja nie rozumie o co chodzi z tym strojem do biegania ? ja biegam przez caly rok 4 razy w tygodniu i tez nie mam specjalnego stroju do biegania, spodnie dres i bluza czasem czapka i rekawiczki to wszystko... tobie sie poprostu nie chce juz biegac

ja polaczylem 3 x silownia w tyg.
3 x basen w tyg.
4 razy bieganie w tyg.

i czuje sie nie do za...

nie ma sensu 6x silownia
6 xbasen

bo sie przetrenujesz



hm... ja tam place za 45min i staram sie plywac bez przerwy, 50m robie w ponizej 45 sek wiec chyba nie jest zle

Zmieniony przez - pakman191 w dniu 2007-11-24 18:27:33

Nie moje problemy... są nie moimi problemami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1352
trening na powaznie zaczalem znowu jakis miesiac temu...wczesniej tez cwiczylem, nadeszla kontuzja, na 2 miesiace musialem sobie dac spokoj no i sie rozleniwilem i obroslem sadelkiem :P Jesli chodzi o trening silowy, jesli zrobię caly cykl kolejnych partii miesni daje sobie spokoj kolejnego dnia. Na basen natomiast wybieram sie jakies 3-4 razy w tyg. To co naprawde mnie ostatnio potraktowalo bez litosci to ta cholerna tabata:P poza tym nie czuje efektow przetrenowania (chyba ze po prostu nie wiem czym ono sie dokladnie objawia:P?)
pakman191 heh no z tym bieganiem to mnie w duzym stopniu przejrzales ;) moj problem to wlasnie spodnie dresowe bylem w kazdym lumpeksie w moim miescie i najdluzsze byly o 10cm za krotkie:P (ehh srednie wytlumaczenie;))
Amazone dzieki za wszystkie informacje!:)
Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 730 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 20112
a ciwcze 3 x siłownia i 2 razy basen i powiem ze barki mi wysiadaja :( tzn sa przeciążone moze to przez to ze plywam intensywnie i mocno atakuje wode:>

siłe słonia szybkość gada da ci tylko lemoniada

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ZIMNO...

Następny temat

Spalanie tłuszczu - brzuch i pośladki / dieta

WHEY premium