SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pływanie, Bieganie, Siłowania

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2314

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 36
Witam, jestem nowy na tym forum i mam kilka pytań w sprawie Pływania, Biegania i Siłowni.

Mam 19 lat, 73kg, 180cm. Chce zacząć trenować by spalić trochę tłuszczu i przede wszystkim brzuch.

Opisze mój dzień i prosiłbym o opinie i o pomoc, czy dobrze robię.

Od godziny 7-00 do 13-00 jestem w pracy, od 13-00 do 15-00 idę się trochę zdrzemnąć, ponieważ to jest praca fizyczna i jestem po niej zmęczony. od 15-30 chciałbym pobiegać od 30min do 1h, po bieganiu iść na basen na 1h lub na siłownie. I tutaj mam pytanie. Czy lepiej połączyć Bieganie z Siłownią czy Pływaniem ?. Czy może raz to raz to. Wole popływać bardzo intensywnie niż iść na Siłownie, i mam do tego karnet na Basen. Wieczorem przed pójściem spać zrobić serię brzuszków. Co do diety to nie mam zielonego pojęcia, ale staram się jeść różne warzywa, owoce i nie jeść słodkiego.
Proszę o wasze opinie i pomoc, nigdy wcześniej nie ćwiczyłem więc proszę o wyrozumiałość
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 1264 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16210
ty chcesz w jeden dzień zrobić to wszystko zy ja źle zrozumniałam

ktoś inny może nas uczyć i wskazywać nam drogę ale pracę musimy wykonać sami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 36
Tak, chce w 1 dzień zrobić pływanie lub siłownia i bieganie + wieczorem brzuszki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 1264 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16210
jeśli zaczynasz to nie jest najlepszy pomysł, na początku fat będzie leciał przy jednej z tej opcji dziennie lepiej gdy to rozłożysz po prostu. Zresztą zawsze lepiej wykonać coś dużo intensywniej niż połepkach

ktoś inny może nas uczyć i wskazywać nam drogę ale pracę musimy wykonać sami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 36
Aha czyli np. Mam 1 dzień pobiegać sobie a następny dzień np popływać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 1264 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16210
ćwicz 3 razy w tygodniu na początku i zamieniaj trening aerobowy z siłowym np. pływanie, siłownie, bieganie

ktoś inny może nas uczyć i wskazywać nam drogę ale pracę musimy wykonać sami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 36
A mam jeszcze jedno pytanie. W jakim stopniu intensywne pływanie, może zastąpić trening na siłowni ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 1264 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16210
siłowni w stricte takim sensie nic nie zastąpi, pływanie to nie trening siłowy, a dużo bardziej nadaje się do kształtowania wydolności tlenowej/beztlenowej. Jeśli chodzi o wzrost masy mięśniowej to w pływaniu ma to miejsce, organizm się adoptuje do innych warunków itp ale ma to miejsce po paru latach treningów wtedy można powiedzieć o jakiś efektach, aczkolwiek wszystko zależy również od genetyki. Pływanie wpływa na kształtowanie sylwetki ale nie urosną od tego super duże mięśnie

ktoś inny może nas uczyć i wskazywać nam drogę ale pracę musimy wykonać sami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 36
A czy po bieganiu, jak zacznę robić brzuszki będą większe efekty niż gdym bym nie biegał ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 36
Z tego co słyszałem i czytałem, łatwiej wyrobić sobie mięśnie gdy jest się grubszym. Ale chyba od samego treningu siłowego nie będzie tak dobrego efektu, jak połączyć go jeszcze z bieganiem lub pływaniem. Czy to prawda ?, Wiesz gdzie może układają dietę, albo znasz jakieś bardzo dobre strony, bardzo będę wdzięczny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 1264 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16210
Nie będę jeśli po bieganiu zaczniesz siłowy to mogą nasilić się procesy kataboliczne i organizm zacznie spalać mięśnie i mnie tłuszczu

Połączyć tak jak pisałam nigdzie nie jest powiedziane że musisz to robić w jeden dzień, szczególnie na początku

Znam bardzo dobrą stronę www.sfd.pl to jet skarbnica wiedzy na temat diety, żywienia, treningów jakiej nie ma w internecie, jak chesz coś znaleźc korzystasz z opcji szukaj i znajdziesz napewno

ktoś inny może nas uczyć i wskazywać nam drogę ale pracę musimy wykonać sami

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z dietą.

Następny temat

jesc? ale co ... i kiedy :(

WHEY premium