SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Otyłość olbrzymia 134kg - porady

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4249

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 23 Na forum 106 dni Przeczytanych tematów 224
Zapasłam się. Wiem.
Z nietypowej strony ktoś zaproponował mi pomoc w zrzuceniu balastu za pomocą programu herba lajf
W życiu miałam już milion diet i efekt żaden.
Na starcie 134kilo przy 170cm wzrostu, 35 lat.
Od 2 tygodni jestem na tym śmiesznym HL, nie powiem kg spadają (teraz 129) ale wiem że składy mają kiepskie ale pasuje mi forma koktajlu na śniadanie i kolację bo nie muszę stać przy garach ani wymyślać.
Jeden koktajl to jakieś 220kcal i ok 20g białka.
Szukam lepszego zamiennika herby, coś co będzie tańsze i lepszy skład
No sorry ale prawie 1500 miesięcznie za koktajle plus błonnik i witaminy to przesada- no ale ja nie płacę tylko ktoś trzeci mi zasponsorował.
Jak skomponować coś własnego z odżywki plus błonnik? Witaminy mam sprawdzone więc nie szukam.
Koktajle mi pasują są wygodne i o wiele latwiej mi kontrolować to co zjem.
Ile białka tak własciwie powinnam dziennie spożywać? 1g na kg?
Domowa waga mówi BF 44.3
Wody piję ok 5l dziennie, przy sobocie więcej.
Praca siedząca. Miejsce zamieszkania pozwala na spacery lub rower- przynajmniej 4 razy w tyg po ok 25km kręcę.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3050 Napisanych postów 51792 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 350291
Niestety koktajle są fajne na chwile, nie ma też w nich żadnej przewagi nad tradycyjnym odżywianiem, wręcz przeciwnie.
Czeka Cię bardzo długa redukcja, którą na dobrą sprawę nie powinnaś przeprowadzać na własną rękę, więc zamiast szukać magicznych diet lub metod skup się na diecie z ujemnym bilansem energetycznym, skomponowanej tak, byś była w stanie utrzymać ją długofalowo,
wszak cała skuteczność to właśnie deficyt + czas.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 23 Na forum 106 dni Przeczytanych tematów 224
Korzystałam kiedyś i z pomocy dietetyków i efektów brak.
Raz trafiłam do wspaniałej doktorki, która chciała mi pomóc przeprowadzając kompleksowa diagnozę- badania itp niestety zmarła. Godnego zastepcy nie znalazłam.
Wszędzie slyszę: odstawić słodkie napoje i słodycze i schudnie. Od lat nie piję słodkich napoi, mój problem leży w ilosci jedzenia bo slodyczy zbytnio nie jem- problemy z zębami. Jem za szybko i za dużo? Nawet od zdrowego jedzenia się tyje jesli jem go za dużo.
W moim przypadku najprościej rzuca się hasła o piciu coli i jedzenia fast foodów...
Miałam epizod depresyjny i kompulsy z czasów dzieciństwa- biedna rodzica i chowanie slodyczy przed dziećmi- jedzenie po kryjomu aby dzieci nie widziały - ale dzieci widziały, że coś sobie ojciec kupuje i w tajemnicy je. To doprowadziło do tego, że jak wyniosłam się z domu to po prostu żarłam wszystkoi piłam i tak dobiłam do prawie 140kg i taką wage mam od około lat 10.
Te nieszczęsne koktajle, ta odcinka kaloryczna ruszyła spadki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 23 Na forum 106 dni Przeczytanych tematów 224
Mam herbalife opłacone na około 2tyg kuracji jeszcze i doprowadzę to do końca. Po tym czasie chciałabym w jakikolwiek sposób zrzucać balast.
Im więcej czytam w necie to głupieję.
Taka osoba jak ja- ile ruchu? Ile białka? Węgli? podstawowa przemiana to ok 2000kcal dla 70kg- dawno temu tyle ważyłam i bardzo się sobie podobałam, byłam bardzo aktywna, duzo treningów miałam i ruchu.
Ile teraz powinno wynosić zapotrzebowanie?
Serio co dietetyk to inne informacje otrzymuję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9289 Napisanych postów 83132 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 703113
Dietetyk liczył Ci kaloryczność ? Układał dietę ? Trenujesz siłowo ? Jak wyglądają Twoje badania ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 34194 Napisanych postów 24131 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 280186
Absolutnie nie daj się nigdy namówić na żadne herba life , juice + itp itd bo gównie zredukuje ci portfel gdy ich produkty mają chore ceny a do tego nigdy nie zastąpią klasycznego posiłku i nigdy nie nauczą cię zdrowych nawyków przez co zawsze po takich kuracjach masz JOJO gwarantowane
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 23 Na forum 106 dni Przeczytanych tematów 224
Aktualnie nie jestem z dietetykiem żadnym jedynie ten śmieszny trener herba lajf.
Ale oni nie mają pojęcia o niczym...

Ja za to nie płacę nic- dostałam propozycję próby miesięcznej. Sama nigdy bym tyle nie zapłaciła za to coś.

Jedyne co mi się spodobało, to to że przygotowanie koktajlu to sekundy i dlatego pomyślalam aby pociągnąć formę koktajli dłużej- powiedzmy do wagi dwucyfrowej a później konkret dieta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3959 Napisanych postów 4846 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 114681
W twoim przypadku warto miec kogos kto ci w tym procesie pomoze, psychodietetyka, dietetyka, moze nawet lekarza ktory zna sie na leczeniu otylosci, albo ogarnietego trenera nawet, bo ciezko bedzie ci samej to ogarnac. Wiec mimo ze nie masz dobrych doswiadczen z dietetykami warto jednak szukac dalej kogos z kim mialabys dobry kontakt i dobra chemie. Jak jeszcze nie znasz to radze wejsc sobie na profil Kasi Guzik na insta, mysle ze to moze byc dla ciebei bardzo inspirujace i motywujace, ma bardzo duzo madrych rad, jej podejscie jest naprawde ok.

Tu magii nie ma, mimo ze moze kazdy dietetyk pracuje po swojemu i dostajesz rozne informacje, to jednak sprawa jest prosta, jak juz kolega wyzej napisal, liczy sie deficyt kaloryczny i czas, a deficyt generujesz dieta i aktywnoscia. W twoim przypadku, przy takiej otylosci, warto tylko wyznaczyc ogolna pule kcal i ilosc bialka, a cala reszte, ile wegli ile tluszczy, jak rozlozysz te posilki nie maja na tym etapie znaczenia. To nie ma byc dieta tylko nowy styl zycia, pomysl jak chcesz jesc juz na stale, co ci pasuje i tak do tego podejdz. Sama powinnas komponowac sobie diete, bo zaden dietetyk tak ci nie dogodzi :) Masz teraz ze 2 tyg do konca tej twojej diety koktajlowej by troche zainteresowac sie dieta, co jesc, jak to ukladac. Mysle ze teraz z tymi koktaljami z HL to jesz pewnie jakies 1500 kcal, wiec to oczywiste ze chudniesz. Mysle ze moglabys spokojnie zaczac swoja diete od 2500 kcal, w tym ze 180 g bialka, a reszta dowolnie, rob sobie w tej puli normalne posilki albo koktajle z czego chcesz. Aktywnosc warto wprowadzic sobie stala, rob to co lubisz, ale tez liczy sie zwykla aktywnosc w ciagu dnia, po prostyu wazne by sie ruszac, np zacznij od 6-8 tys krokow dziennie, jak cos wpadnei ekstra to super, ale powinnas ustalic sobie dolny limit, chodz na spacery. I czas i cierpliwosc. Rob sobie pomiary co 2 tyg np. Trzymam kciuki :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6488 Napisanych postów 77213 Wiek 40 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 761946
Herba Life zdecydowanie bym sugerował sprzedać i więcej nie tracić pieniędzy. Jest to jedna z tych firm, które naciągają ludzi na ogromne koszta produktów niezbyt dobrej jakości. Jeżeli już dodawać jakieś suplementy, to te wartościowe, z renomowanych firm, a nie tego typu scamy. Nie to jednak jest istotne dla Ciebie, pod kątem pracy nad sylwetką i zdrowiem. Tutaj podstawą będzie odpowiednie odżywianie i wprowadzanie aktywności fizycznej. Na początek cokolwiek, żeby tylko generować więcej ruchu, np. spacery.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3959 Napisanych postów 4846 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 114681
domer
Herba Life zdecydowanie bym sugerował sprzedać i więcej nie tracić pieniędzy. Jest to jedna z tych firm, które naciągają ludzi na ogromne koszta produktów niezbyt dobrej jakości. Jeżeli już dodawać jakieś suplementy, to te wartościowe, z renomowanych firm, a nie tego typu scamy. Nie to jednak jest istotne dla Ciebie, pod kątem pracy nad sylwetką i zdrowiem. Tutaj podstawą będzie odpowiednie odżywianie i wprowadzanie aktywności fizycznej. Na początek cokolwiek, żeby tylko generować więcej ruchu, np. spacery.

Ona za to nie placi, jedyna pozytywna rzecz w tym, dlatego pewnie kolezanka to ciagnie, ma te darmowa dietke przez 1 miesic
Ale wlasciwie to masz racje, za darmo czy nie, nie warto tego ciagnac tak naprawde.


Zmieniony przez - madzia_666 w dniu 11.07.2024 10:49:55
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1183 Napisanych postów 3865 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 70128
Może dałoby się z tego HL nawet zrezygnować, a kasę zainwestować potem w pomoc kogoś ogarniętego?...
Po prostu szkoda kasy na byle co, a mogłaby pójść na coś konkretnego...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak ułożyć dietę?

Następny temat

Makroskładniki - zalecana ilość

WHEY premium