SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ostrykat - masa.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2846

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Ciężko nie mieć prostych pleców na 20 kg... Nie zabieraj się do tego jak pies do jeża.
Brzuszki lepiej byłoby robić na treningu, ale od biedy raz, dwa razy w tygodniu w domu też może być. Na początku i tak dostanie mu się na sesji treningowej, także nie ma co się spinać.


NA BARKACH BEZ DOCISKU- sory, po treningu walę takie głupie błędy.

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2012-02-22 19:39:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 595
Czyli chwycić MC z normalnymi obciążeniami jakbym robił klatę, nogi? Trochę niekumaty jestem w tych sprawach, bardzo ostrożny i hipochondryczny za co przepraszam.
"NA BARKACH BEZ DOCISKU" tego też nie rozumiem. Trochę się ze mną napracujesz, za co dziękuję.

Zmieniony przez - Ostrykat w dniu 2012-02-22 19:47:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Wiadomo, że nie zaczynasz od 100 kg, ale nie ma co przesadnie długo robić samym gryfem... Zdrowy mężczyzna powinien wyrwać bez problemu przynajmniej 80% masy swojego ciała.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 595
No więc tak, po dodaniu martwego ciągu ma to wyglądać:
1. Przysiady ze sztangą na barkach (trochę wbija mi się sztanga w barki i kark, nie ma żadnych podkładek) 4s 8-12p
2. Martwy ciąg 4s 8-12p
3. drążek 3s max ( robię to na drążku z taką przeciwwagą, która pomaga)
3. klata na płasko 4s
4 Unoszenie sztangielek bokiem 3s 8-12p
5. na zmianę biceps (myślę o sztandze łamanej) 3s oraz triceps ( ściąganie wyciągu górnego, czy pompki na poręczach? ) 3s
oraz na końcu brzuszki na zmianę ze wspięciami na palcach 2s po 15-20p.

Raczej wybierać wolne obciążenie, nie suwnicę?

Zmieniony przez - Ostrykat w dniu 2012-02-22 20:30:44

Zmieniony przez - Ostrykat w dniu 2012-02-22 20:31:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 595
Dzisiaj po treningu. Czuję się w miarę dobrze, chociaż chyba się przeziębiłem...
1. przysiady na barkach docelowa seria -55 kg (bardziej obciąża mi lędzwiowy niż czworogłowy uda. w dodatku boli mnie prawe kolano - zła technika?)
2. podciąganie na drążku 12-10-10-8 (pierwsza rozgrzewkowa) robione z przeciw wagą, nie wiem ile - kg, wiem że na 6 i 5 bolec. Uwaga odnośnie tego - nie czuję mięśni pleców, a czuję przede wszystkim biceps, jest to bardzo szeroki nachwyt, a drażek ma takie "załamane" rączki na końcówce. Co robię źle?
3. klata na skosie. 3s stałym ciężarem po 12-10 powt. 30kg
4. wyciskanie hantli siedząc (bary) 2s 12-10 p 5 kg docelowe
5. triceps, ściąganie atlasu do dołu małpim chwytem. 3 bolec ( 15kg) 12-10 x. jakoś źle to robię, chyba za szybko puszczam
6. Hantle z supinacją nadgarstka 2s 5kg
wspięcia na palce 2s 20p
brzuszki z przekręceniem ( skośne) 2s 20p
ogólne uwagi, najbardziej odczuwam prostowniki grzbietu i kolana. Peace& love!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
ojj faktycznie trzeba by podjeść trochę


Powodzenia życze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 595
dziękówa, trzeba iść, bo nie idzie! Jakaś rada jak zrobić owsiane płatki lepsze w smaku? :< 120 g męczyłem 30 min :p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Dodaj miodu, orzechów, owoców, albo nie jedz płatków owsianych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 595
Nie mogę w to uwierzyć! Znalazłem przyczynę bólu mojego prawego kolana... jest "koślawe". Nie mogę go zginać poprawnie, robię to do wewnątrz. Musiałem zacząć to robić długo przed zaczęciem siłowni, ponieważ nawet rzepka jest ustawiona w tym kierunku i to jest tak jakby dla prawej nogi " naturalne ". jednocześnie wyjaśniało by to małe problemy z moją prawą stopą, wzniesieniem do góry prawej części bioder i barku. Bywałem u ortopedy wielokrotnie i zawsze słyszałem " Mi też kolana trzeszczą" żaden nie sprawdził tego dokładnie... Mam nadzieję, że to tylko moje obawy. Wybiorę się do lekarza, a nastepnie.. znów ortopeda? Tutaj pojawiają się pytania, czy powinienem zaprzestać całego treningu czy tylko partii nóg? ( kolano ciągle mnie boli).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 595
Dzisiaj po treningu. Jestem przeziębiony, więc trening poszedł mi słabo. Zero progresu ( no może lekki przy podciąganiach ). Zrobiłem standard oprócz bicepsu ( dzisiaj triceps) i nóg, o które nadal się martwię. Jutro pójdę po skierowanie do ortopedy do lekarza rodzinnego.
Odbiegając od spraw zdrowotnych, czuję, że rosnę. Dzisiaj na wadze ważyłęm 68kg, ciekawe jak będzie rano, liczę na 66,5 :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW w 50min na mase- pośba o korektę

Następny temat

Dość treningu w domu, chcialbym zacząć ćwiczyć na siłowni.

WHEY premium