SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Orzeszki ziemne ile to gram ???

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 17087

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 350
Ilę gram orzeszków ziemnych ma szklanka 250ml ? Albo jak mam odliczyć ich 100 gram,w co je wsypać ? Czy wie ktos cokolwiek o nich ile mogą mieć gram w jakimś konkretnym naczyniu ? Na pewno je jecie, dlatego wiecie, pomóżcie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 137 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 52542
ja nabieram orzeszki miarka (od carbo olimpa) 1 miarka = 20 gram (bez lupinek )
slonecznik luskany 1 miarka 25g i pestki dyni (luskane )1 miarka =15 g
ostatnio sporo tego zjadam bo oliwy mi sie przejadly
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
wątpie ze ktoś tu nałogowo jada orzeszki ziemne bo niestety jest to złe źródło tłuszczu, na opakowaniu powinno pisać ile ma gram

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 689 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9896
Rothen dlaczego złe? Większość to tłuszcze jednonienasycone i wielonienasycone.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 2286 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21699
ej Rothen ja je jem dla urozmaicenie 1-2 razy w tygodniu. juz nie przesadzajmy a co do ilosci w szklance to nie mam pojecia bo u mnie to max. 15g daje do owsianki.

Student Turystyki i Rekreacji

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
no racja racja żle się wyraziłem Miałem na myśli te solone orzeszki ziemne z puszki które nie są dobrym źródłem tłuszczy ponieważ są smażone.

Orzeszki ziemne takie naturalne jak najbardziej są dobre

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 2286 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21699
no ja mysle jezeli chodzi o solone to tylko na sylwestra do skrzyny browaru a ziemne zwykle szamaj ale lepiej zeby nie stanowily Twojej orzechowej diety

Student Turystyki i Rekreacji

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 350
Oki,dzięki za tą dyskusje na temat orzeszków,ale ich skład jest mi dobrze znany Chodzi mi konkretnie jak mam je odmieżyć sobie,bo nie mam wagi,a chciałabym je wliczac do mojego bilansu.Jakie kolwiek pomoc dobrze widziana,np jak miloszmk omieżasz ich 15 gram :D
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 2286 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21699
ni ja mam wage ale obiecuje ze sprawdze jutro ile to 15g orzeszkow. bo szklanki orzeszkow to ty chyba naraz nie chcesz zjesc?

Student Turystyki i Rekreacji

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 689 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9896
a co to jest szklanka orzeszków. Ja czasem jak siądę przed tv to zjem ze szklankę jako mała przekąska.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 350
Z góry dzięki miloszmk Ale tak wrazie czego to sprawdź tez ile ma ta szklanka, bo nigdy nie wiadomo na co człowieka weźmie ochota i ile zje :)Będe wdzięczna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 52 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 479
Ja kiedyś bawiłem się w odmierzanie, ważenie i wyliczanie
Wyszło mi, że 30 szt. orzeszków (w 1 skorupce są zazwyczaj 2 szt.) to 20 gr, co po dalszych wyliczeniach daje, że 1 orzeszek ziemny ma śrenio 0,7 g - czyli ok. 4,5kcal.
Jednakże nie wiem, czy wyliczenia są do końca prawdziwe, bo odmierzałem jeszcze orzechy włoskie i tu wyszło 10 orzechów = 40gr, co daje, że 1 orzech włoski to 4g - 25kcal.

No i pytanie, czy 5-6 orzeszków (0,7g) ziemnych waży tyle samo co jeden orzech włoski (4g)?
Tak "na oko" wydaje się, że 5-6 ziemnych będzie ważyć więcej niż 1 włoski.
Jutro sprawdzę jeszcze raz - obiecuję

EDIT: oczywiście ważyłem obrane orze-szki(chy), żeby nie było niejasności.


Zmieniony przez - Pomocnick w dniu 2006-02-15 21:58:08
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta,cwiczenia

Następny temat

Posilek potreningowy przy diecie redukcyjnej

WHEY premium