SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Olimp BCAA Xplode

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12845

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jednak dla każdego coś innego by było. Zresztą ja np. mam też oddzielnie glutaminę i zawsze mogę ją sobie mieszać z BCAA Dodatkowo mają oddzielnie BCAA i glutamnę można sobie dobierać samemu ich proporcje. Nie są one narzucone przez producenta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Łączenie bcaa z glutaminą ma bardzo mocne podstawy teoretyczne. To trochę skomplikowane, ale spróbuję jak najprościej wytłumaczyć:

Po pierwsze - przenikanie bcaa do mięśni odbywa się z wymianą na glutaminę. Kiedy bcaa wnikają do komórek mięśniowych, glutamina opuszcza komórki. Przy długotrwałej podaży wysokich dawek bcaa, może dochodzić więc do zubożenia mięśni w glutaminę i związanych z tym, dalszych konsekwencji.

Po drugie - bcaa muszą pozostawać w odpowiednich proporcjach z glutaminą, dla wytwarzania optymalnego środowiska anabolicznego w komórkach mięśniowych. Upraszczając - bcaa aktywują pewne procesy anaboliczne. Kidy jednak procesy te aktywowane są zbyt silnie, dochodzi do aktywacji bardzo silnych mechanizmów katabolicznych. Natomiast glutamina hamuje właśnie procesy kataboliczne, stymulowane przez nadmiar bcaa.

Nie wiem, czy udało mi się jasno to wytłumaczyć?...
Planuję jakiegoś arta na ten temat...

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
A tutaj jeszcze jeden argument:

https://www.sfd.pl/GLUTAMINA_i_OMEGA_3_kontra_kortyzol-t549018.html 

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4946 Wiek 6 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42640
Za kilka chwil wrzucimy opis.
Bcaa Xplode,jest bezkonkurencyjne ;)

Glutamina Sławku jest potrzebna ale bez przesadycznej ilości,przynajmniej w produkcie ,które nazywa sie BCAA z Glutaminą ;) nie zapominajmy ,że klient chce BCAA a nie mix nieraz 1:1 drogich BCAA z tańszą kilka razy Glutaminą.

BCAA Xplode Olimpa smakowo jest nr 1.
A ..jeszcze jedno to BCAA fakt ,że w wersji bezsmakowej leżało u Olimpa na półce w labie już od 2003 więc mowa o kopiowaniu od firmy,której jeszcze nie było w planach i która w nastepnych latach skopiowała wszystko co było możliwe od OLimpa i innych jest ..
Oglądając składy to Od Universala chyba był pomysł A..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 8678 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 160898
Bcaa Xplode,jest bezkonkurencyjne ;)

YEAH!
dawac cene

...:::Every Dream Has A Beginning:::...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
fakt
czekamy na sklad (udzial glutaminy)
no i cene :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wszystko rozchodzic sie bedzie o cene

Tam beda zwykle BCAA czy moze ich estry?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4946 Wiek 6 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42640
Jednak dla każdego coś innego by było. Zresztą ja np. mam też oddzielnie glutaminę i zawsze mogę ją sobie mieszać z BCAA Dodatkowo mają oddzielnie BCAA i glutamnę można sobie dobierać samemu ich proporcje. Nie są one narzucone przez producenta.

Asariah, dlatego w BCAA Xplode Olimpa jest optymalna i nie przesadzona ilość l-Glutaminy,kóra jest dużo tańsza od BCAA,którego w porcji jest o 20% wiecej niz w innych preparatach rynkowych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4946 Wiek 6 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42640
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Nutri! Zgadza się. Ważne są proporcje, bo to preparat BCAA a nie glutaminy.
Natomiast jestem zwolennikiem dokładania niewielkich dawek glutaminy do produktów BCAA (jak widać - Oli chyba też). Argument niektórych kolegów, że - jak ktoś chce - to sobie dokupi glutaminę do BCAA, nie jest do końca trafiony. Nie każdy wie, że same BCAA - bez niewielkiego dodatku glutaminy - działają słabiej (przynajmniej - teoretycznie), aniżeli z dodatkiem. Tutaj więc producent powinien zadbać o satysfakcję konsumenta. I Oli, jak widać, dba!...

S. Ambroziak

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KORTYZOL i sposób na obniżenie

Następny temat

Cykl bez krety, czy Olimp ma coś poza AAKG?

WHEY premium