SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odchudzanie i budowa masy - da się?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2786

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

31

Płeć

Mężczyzna

Waga

64

Wzrost

160

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

24

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Pracuję w systemie 12 godz. Dzień, noc, wolne, wolne. W poście napisałem nt aktywności.

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Pełne wyposażenie dobrej siłowni (Holmes Place)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

NIe stosowałem.

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Dobry

Stosowana lub planowana suplementacja

Nie używam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 61
Witam,

Od jakiegoś czasu szukam miejsca odpowiedniego na zadanie rozległego pytania i w końcu zdecydowałem się na SFD, chociaż nie jestem przekonany co do działu. Koniec końców w moich wypocinach kluczową sprawą będzie spalenie tkanki tłuszczowej i doprowadzenie do ładu i składu brzucha. Zatem główne pytanie brzmi:

Czy da się połączyć budowanie masy mięśniowej z odchudzaniem odpowiednią dietą? (chce zrzucić brzuch)

Ale!

Czy również równolegle mogę "budować masę" i chodzić na zajęcia typu spinning lub inne poprawiające wydolność? (Problem z kondycją)

Teraz kilka słów o tym co już robię w tym kierunku.
1) Chodzę na siłownię co 2 dzień i robię ćwiczenia siłowe
2) Pomiędzy tymi dniami, staram się też zajrzeć na Cardio (bieganie, wiosła) ew. spinning
3) Żywienie:
Odstawiłem gazowane napoje + alkohol
Pieczywo tylko pełnoziarniste
Z mięs tylko pierś z kurczaka w przyprawach podsmażana (podczas przyprawiania leję łyżeczkę oliwy z oliwek) + basmanti, oraz tatar wołowy.
Ryby wędzone
Ser biały chudy
Ser żółty o niskiej zawartości tłuszczu
Odstawiłem wędliny
Pije zieloną herbatę plus woda (Kropla Beskidu ngzw)
Jak używam masła to tylko tego o wysokiej zawartości tł - Osełka (gdzieś wyczytałem, że trzeba trochę tłuszczu dostarczyć organizmowi - mam duże wątpliwości)
Do podjadania kupuje sobie orzechy włoskie

I tak to wygląda. Pytanie kluczowe dla mnie. Idę w dobrym kierunku?
Dałem sobie 4 miesiące na widoczne efekty.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 270 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5126
Nie ma co się skupiać na spinningu, zrób sobie na początek standardowy trening ogólnorozwojowy na siłce. Ułóż dietę zgodnie z zasadami na forum i wklej tutaj do oceny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
nie, nie z taką wiedzą jak Twoja, to proces złożony wymagający doświadczenie, a nie odstawienie pieczywa i zmiana margaryny na masło.

No i w 4 miesiące, to przestaną Ci się dopiero łapy pod sztang trząść, a nie będziesz miał widoczne efekty.

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2012-05-11 07:09:36

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1547 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17334
Koniu dramatyzujesz, w 4 miesiące to można zgubić sporo cm w pasie i dużo dużo tłuszczu więc efekty będą widoczne, masy nie zbuduje ale ogólnie pierwsze efekty zauważy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 270 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5126
Jeżeli masz duże wątpliwości czy organizmowi trzeba dostarczać tłuszcz to czeka Cie dużo czytania :) Przeczytaj podwieszone
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
artur_j
Koniu dramatyzujesz, w 4 miesiące to można zgubić sporo cm w pasie i dużo dużo tłuszczu więc efekty będą widoczne, masy nie zbuduje ale ogólnie pierwsze efekty zauważy.


tłuszcz można spalić, ale kolega cel ma inny.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 61
Poczytałem całkiem sporo i trochę zgłupiałem. Nie dlatego, że nic tam nie zrozumiałem, ale dlatego, że w większości wypadków są to porady albo na "masę" albo "odchudzające". I pogubiłem się chcąc to połączyć. Absolutnie nie jestem doświadczony w tych kwestiach jak kolega Koniu151 zauważył. Pytanie główne brzmi "Czy się da?" a raczej czy taki laik jak ja da radę?

Moje priorytety są takie:
1) Zrzucenie brzucha
2) Poprawienie wydolności
3) Poprawienie sylwetki



Zmieniony przez - Koucz w dniu 2012-05-11 08:00:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
na Twoim etapie sie nie da. ale rekomp jak najbardziej jest mozliwy u zaawansowanych osób z b. dobrą dietą i treningiem, znających wlasny organizm. mozesz wkleic diete z jednego dnia dokladną, wraz z podsumowaniem BTW i kcal?

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
da się, ale tak jak pisałem - w Twoim przypadku pewnie albo będziesz stał w miejscu, albo leciał z wagą w dół.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1547 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17334
To już Ci koniu powiedział że się nie da. Jak zrzucisz trochę fatu to i lepiej się poczujesz, kondycha się poprawi (bieganie bez balastu), a resztki mięcha będą może nie widoczne ale wyczuwalne pod skórą - zatem efekt będzie ale na super sylwetkę to lata trzeba pracować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 61
Rozpisze mój dzień żywieniowy późnym wieczorem, bo teraz jestem po nocy.

W docelowym miejscu nie zależy mi na super sylwetce podchodzącej pod kulturystę. Raczej chce mieć płaski brzuch z prześwitami kratki. I w miarę rozsądne rozwinięte mięśnie. Jestem niski i niechce wyglądać jak komoda ;)

Rozglądałem się nawet za jakimś dietetykiem, ale potrzebuję rozmowy z tym człowiekiem, aby przekazać mu np. problemy z mlekiem itd itp. Pytanie tylko ile kosztuje miesięcznie taka opieka?

Zmieniony przez - Koucz w dniu 2012-05-11 08:07:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
jak myślisz o mięśniach to dietetyków odpuść, bo 99/100 da Ci sałatki warzywne z plasterkiem wędliny 3x dziennie i jajecznicę z 2 jaj na śniadanie.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta odchudzajaca

Następny temat

Spaliłem już 23 kg co dalej? Pomocy

WHEY premium