SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odchudzanie? Dziwna sprawa.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 820

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 221
Cześć wszystkim.
W listopadzie kończę 17 lat. Mam 172/173 (dawno nie mierzyłem, ale postaram się znowu dokładniej zmierzyć i ważę 63 kilogramy (ważyłem 66, ale schudłem, myślę że to dzięki odstawieniu słodyczy i słodkich napojów).

Od około 2, 3 miesięcy piję tylko wodę mineralną bądź herbatę bez cukru. Nie jem słodyczy prawie wcale (czasem się zdarzy ciastko raz na miesiąc). Fast-foody też są mi obce. Z tych najmniej zdrowych rzeczy to chyba jem najczęściej lody (mogę z nich zrezygnować :P).


Co do ruchu to jest on całkiem uzależniony od pogody. W trakcie roku szkolnego chodziłem na basen zamknięty 2 razy w tygodniu po godzinie czasem dwie. To był właściwie mój jedyny sport. Teraz przez wakacje, jak jest ładna pogoda to gram w tenisa od poniedziałku do piątku przez 2 godziny. I mam zamiar zacząć chodzić na basen codziennie po 2 godziny, jeżeli się nie uda to przynajmniej te 4 razy w tygodniu . Jeżeli jest ładna pogoda to jeżdżę też na rowerze zazwyczaj 3-4 razy w tyogdniu po 2 godziny. Co do biegania to raczej nie jestem w tym za dobry, mam mocną alergię i ciężko mi złapać oddech, więc wolałbym unikać tego rodzaju wysiłku.

Siłownia to odrębna sprawa, bo na razie na nią nie chodzę (byłem raz ,może dwa razy tak dla rozejrzenia się). Po prostu szkoda mi pieniędzy, bo nie wiem jak dobrze robić ćwiczenia , w jakiej kolejności ile powtórzeń itp.

Po co napisałem temat?
Właściwie to moim głównym zamiarem jest poprawa wglądu sylwetki. Chciałbym mieć ją wysportowaną, nabrać mięśni, po prostu lepiej wyglądać. Cudów nie oczekuję, bo wiem że to nie jest taka łatwa sprawa. Mogę trenować cały rok tylko potrzebuję wskazówek. To raczej niemożliwe żeby w te wakacje wyglądać już jak ktoś wysportowany. Wolę odczuć satysfakcję za rok w wakacje :).
Wcześniej nie pisałem, bo uważałem że jestem jeszcze trochę zbyt młody.

Co do diety to sam nie wiem czy się uda. Mogę unikać niektórych produktów ,innych jeść trochę więcej, ale tak diametralnie zmienić odżywianie się to byłoby trudno, bo wciąż jednak jem obiady przygotowywane przez moją matkę. Śniadania właściwie też robi, ale mogę sam wstać i sobie zrobić. Na kolację jem zazwyczaj owoce (banan, 2 mandarynki , teraz jem dużo truskawek itp. , zależnie od pory roku), a na deser lody. Nie wiem też czy mój wiek nie ma jakichś przeciwwskazań do diety.

Podsumowując chciałbym poprawić wygląd mojej sylwetki. Fajnie by było gdyby pierwsze rezultaty było widać pod koniec wakacji, ale tak jak pisałem mogę rok ćwiczyć :)

Tutaj na razie dzisiaj po śniadaniu zrobione 2 zdjęcia :

http://img229.imageshack.us/img229/2313/dowstawienia1.png
http://img10.imageshack.us/img10/7074/dowstawienia2.png

Uda też mam dosyć grube więc nieługo wstawię :)

Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki , pomoc!

Zmieniony przez - Karomer w dniu 2009-06-27 15:37:07

Zmieniony przez - Karomer w dniu 2009-06-27 15:37:36

Zmieniony przez - Karomer w dniu 2009-06-27 15:38:15
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3962 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51046
Właściwie to moim głównym zamiarem jest poprawa wglądu sylwetki

bez ćwiczeń na siłowni się nie obejdzie
więc nie rozglądaj się po niej więcej tylko do roboty

nie wiesz jak ćwiczyć?
ok.. czemu więc się nie dowiesz?
masz odpowiednie do tego działy - trening dla początkujących, masz gotowe rozpiski treningów, porady dla początkujących - wystarczy zajrzeć w posty podwieszone

Co do diety to sam nie wiem czy się uda.
kłania się 10 wskazówek żywieniowych
i tyle, diet nie potrzebujesz
jedz dużo, musisz jeść dużo żeby zbudować mięśnie
toteż nie bardzo rozumiem skąd ten post wziął się w dziale 'odchudzanie'
chcesz eksponować swoje kości?
nabierz mięśni a sylwetka nabierze kształtów, bo Twój poziom bf% jest jak najbardziej w normie

https://www.sfd.pl/10_wskaz�wek_�ywieniowych-t315293.html
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 221
Właśnie wszystko zawsze miałem w normie a mięśni nie widać i brzuch (nie aż taki duży ale zawsze) jest :D
Co do tych rozpisek to jest ich dużo i sam nie wiem którą wybrać :P.
I jeszcze jedno pytanie co do posiłków po i przed treningowych. Muszę sam sobie wyliczyć ile potrzebuję danego posiłku czy wystarczy, że zjem np. jednego banana?
I może rzeczywiście dział w złym miejscu - moja wina , może dałoby się go przenieść? :P
...
Napisał(a)
Usunięty przez Skalar. za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 30
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dodać pare centymetrów w nogach.

Następny temat

Dietka oraz Siłka do ocenki . :))

WHEY premium