SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odżywka carbo - pytanie o stosowanie

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 907

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 100 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2136
Witajcie Drodzy,

Chciałbym poradzić się Was w kwestii suplementacji węglowodanami. Otóż, jestem po zaostrzonym okresie choroby Crohna i od pewnego czasu staram się przybrać parę kilo (z powodu choroby przez ostatni rok straciłem ich 20!). Postanowiłem włączyć odżywkę Carbonox Olimpu. W normalnych warunkach zastąpiłbym ją zwykłym posiłkiem, jednak nie mogę pogodzić dodatkowego bilansu kalorycznego, jednocześnie nie podrażniając mechanicznie dużą ilością jedzenia mojego jelita.
Zależy mi przy tym, naturalnie, nie na gromadzeniu fatu, a w miarę możliwości rozbudowie masy mięśniowej. W oparciu o tę tezę zadaję poniższe pytanie:

Czy odżywka carbo to dobry mix złożonych i prostych węglowodanów, nadających się do stosowania TEŻ w DNT, a nie jedynie okołotreningowo (po treningach od pewnego czasu już go stosuję)?. W skrócie - czy są dobrym źródłem węgli złożonych, stanowiąc dla mnie substytut owsianki lub ryżu?

Na opakowaniu widnieje informacja porcja - 47 carbo, w tym 12,5 cukry, co by oznaczało, że znaczna większość to rzeczywiście węglowodany złożone. Mimo tego, znaczna większość opinii w tematach podobnych do tego traktuje wyłącznie o tym, że carbo należy stosować jednie okołotreningowo.

Z góry dziękuję za rady

pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4523 Napisanych postów 35801 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 263149
Carbo to po prostu cukier, przy niektórych sportach po treningowo moze sie nadać, np sztuki walki itd

jednak nie jest to dobry zamiennik ryżu/kasz na inną pore niz potreningowa

ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA: http://www.sfd.pl/[BLOG]_K_PS_w_kuchni-t1081825.html

"WE FIGHT. THAT IS HOW WE WIN, THAT IS HOW WE DIE."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 100 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2136
Może trochę za mocno napisałem, nie chcę go stosować jako zamiennik podstawy jaką są ta nasza owsianka i ryż. Ale fakt, z samego jedzenia jestem w stanie dziennie przyswoić 300g, max 350g węgli, przy aktualnym zapotrzebowaniu ~400g. Jedna, dodatkowa porcja węgli w DNT byłaby dla mnie świetnym uzupełnieniem. Jednak jak napisałem, zależy mi na złożonych węglach i stąd założyłem ten temat :>



Zmieniony przez - MarkBrunon w dniu 2016-05-25 18:37:10

Zmieniony przez - MarkBrunon w dniu 2016-05-25 18:46:16
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
Nalesniki z owocami i nabijesz te 50 wegli nawet nie wiesz kiedy

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
albo lekkostrawne kaszki z owocami
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Olimp GAINERATOR 900g

Następny temat

prosze o porade w sprawie supli

WHEY premium