SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena planu fbw (tylko hantle)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1123

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Plan złożony w 3 seriach po 12 powtórzeń, na tę chwilę dysponuje hantlami 2x20kg zakupionymi w dniu wczorajszym (wystarczający ciężar). Aktualnie treningu nóg brak, ponieważ mam naprawdę dobrze zbudowane, uważam że na razie nie ma co ich ruszać.

PLAN:
- [KLATKA] rozpiętki z hantlami na ławce płaskiej
- [KLATKA] wyciskanie sztangielek na ławce płaskiej
- [BARKI] wyciskanie hantli nad głowę stojąc
- [BARKI] wznosy ramion w bok w opadzie tułowia siedząc
- [BARKI] arnoldki
- [PLECY] wiosłowanie hantlami w opadzie tułowia
- [BICEPS] zginanie przedramienia z hantlem siedząc - łokieć oparty o udo
- [BICEPS] zginanie przedramion z hantlami siedząc stojąc
- [TRICEPS] wyciskanie francuskie hantlami
- [TRICEPS] prostowanie ramion z hantlami za siebie w opadzie tułowia

Treningi planuje wykonywać w dni takie jak; poniedziałek, środa oraz piątek
Dodam, że dotychczas nie miałem styczności z ciężarami a tylko jakimiś ćwiczeniami typu pompki przez około 7 miesięcy. Jak to wygląda z progresem na ciężarach?


Zmieniony przez - vesperr w dniu 2019-06-12 22:08:44
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
anubis84
Skup się na dużych aprtiach a nie małych masz tylko raz plecy i 3 x barkim trochę nieporozumienie

a Tobie nie napisał ze jesteś toksyczny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
jak nie masz takich to się przeceniasz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Daruj sobie tego typu komentarze, patrząc po twoich ostatnich wypowiedziach to nic od siebie nie dajesz tylko nabijasz posty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
w planie masz sama górne partie , po 2 jezeli masz 2x20kg i robisz 3x 12 wznosy bokiem .... to z czego Ty jestes z adamantium ?
martwy , rdl , wykroki , pomimo ze masz ROZBUDOWANE nogi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oj ta twoja toksyczność, pisząc ten temat wiedziałem że ktoś taki jak ty pojawi się i jedyne co będzie robić to krytykować zamiast nieco pouczyć, zmienić, ale cóż... czego mogę oczekiwać od owej osoby co jedynie co ukończył to szkołę zawodową kręcąc głową betoniarkę. Jeszcze ta składnia zdaniowa, sposób pisania


Zmieniony przez - vesperr w dniu 2019-06-12 23:03:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
vesperr
Oj ta twoja toksyczność, pisząc ten temat wiedziałem że ktoś taki jak ty pojawi się i jedyne co będzie robić to krytykować zamiast nieco pouczyć, zmienić, ale cóż... czego mogę oczekiwać od owej osoby co jedynie co ukończył to szkołę zawodową kręcąc głową betoniarkę. Jeszcze ta składnia zdaniowa, sposób pisania



Zmieniony przez - vesperr w dniu 2019-06-12 23:03:20

po pierwsze
po pierwszych 2 ćwiczeniach z tymi hantelkami będziesz tak wypluty ze możesz zapomnieć o reszcie
po 2 mając 2 takie HANTLE nie lepiej zrobić thrustera , renegade row , ...
przeorasz sie cały i dasz rade
... jestem toksyczny bo jak ktos pisze ze robi 30 serii po 12 rep. z hantlami o wadze 20 kg , to jak normalnie na to zareagować ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A więc tak, serie jakie mam zamiar wykonywać to 3 w 12 powtórzeniach i tak, mam 2x20kg ale nie są to stałe 20 kilowe ciężary bo są w tym
4x - 5kg
4x - 2,5kg
4x - 1,5kg

Aktualnie robiąc jedną serię testowo doszedłem do wniosku że 12kg jest wystarczające bo pod koniec powtórzeń m.in np. na biceps już mam dosyć, idzie się zajechać i to konkretnie, nie pomawiając o kolejnych innych, ale jednak czuć że się ćwiczy a nie tylko podnosi góra-dół
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
już piszesz jak jest , teraz jaki masz cel to 2 , siła , wytrzymałość ? bo mimo wszystko to 2 rożne kierunki
zaczal bym od najciezszych cwiczen w stylu : goblet ( wiem , mimo iz umiem mieszać tylko toksyny w betoniarce , to siad jest ) rdl , czy martwy na jednej nodze , wycisk na barki , lawka , potem zabawy z bickiem i trickiem .... jak będą jeszcze siły
ps. dlaczego upieram sie przy przysiadach ? jako osoba pewnie inteligentna potrafisz znalezc odpowiedz na pytanie , ile miesni pracuje w czasie siadu a ile w czasie wl ( wiem to bylo złośliwe , ale taki juz jestem )
jak chcesz sie uk***ic totalnie to kompleks renegade row martwy thruster
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moim celem byłoby zwiększenie masy mięśniowej, po tych całych pompkach przyznam że klatka, barki czy sam korpus wygląda naprawdę dobrze (w między czasie robiłem brzuch ponad rok) ale ręce jak zapałki, chociaż przyznam że lepiej to wygląda niż 7 miesięcy temu zanim zacząłem ćwiczyć jakiekolwiek ćwiczenia siłowe np. pompki, zwłaszcza jeśli chodzi o przedramię.
Jeśli chodzi o przysiady to tak, wiem że sporo mięśni pracuje przy przysiadach i jakby nie było to nogi są taką podstawą, fundamentem aby utrzymać to co trzeba - górę, żeby nie złamać się też :p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421






to nie jest tak zabawne jak wygląda


Zmieniony przez - KEBUL74 w dniu 2019-06-12 23:32:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777958
Vesperr warto by stworzyć plan kompleksowy czyli angażujący całe ciał łącznie z nogami nawet jak wyglądają dobrze,.

Warto atakować pośladki, czwórki, tył uda dla zdrowia nóg.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW do oceny

Następny temat

Szukam plan

WHEY premium