SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena jakości odżywek wysokobiałkowych na rynku polskim - Recenzja artykułu

temat działu:

ActivLab

Ilość wyświetleń tematu: 86693

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 236 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6581
Tylko ja używałem c6 jako wpc, które w okolicach treningu miało dostarczyć białka, które będzie szybko wchłonięte. A tak jak tutaj wspomniane prawie 1/4 kazeiny to jednak sporo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 86 Wiek 49 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1358
to jeszcze udowodnij, że kazeina rzeczywiście "opóźni" twoje budowanie masy czy pozbywanie się tkanki tłuszczowej. To bez znaczenia.
Nie ma co udowadniać. Wg etykiety c-6 to mix WPC/WPI/WPH. Nie ma nic o kazainie. Jeżeli z przyczyn słabej/błędnej/cokolwiek technologii kazeina się znalazła to ta informacja powinna się znaleźć na etykiecie.
A przedstawiciele Hiteca podawali na swoim forum proporcje białek WPC/I/H i na kazeinę nie było miejsca.
Jakbym chciał kupić produkt zawierający kazeinę to bym takiego poszukał. A tak w C-6 z powodu obecności kazeiny ilość WPC/I/H została znaczenie uszczuplona. Przypomnę tylko że oprócz kazeiny olimp znalazł też w C-6 kreatynę, a na innym forum podano o obniżonej ilości białka.
Wiec "trochę" się tego w c-6 nazbierało...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
dyskusja podobna do tej, jakbyś w kilogramie czereśni znalazł kilka, które są robaczywe.
Tymbardziej mnie to śmieszy, gdyż raczej skupiamy się na przyrostach a nie na dzieleniu włosa na czworo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 2543 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14764
antek098! dokładnie to samo miałem napisać

"Olimp znalazł też w C-6 kreatynę" Olimp szukał,olimp znalazł,olimp odkrył (archeologia) Czemu olimp nie przedstawił swoich wyników badań?? umie ktoś odpowiedzieć na to pytanie? Czemu nie było wyników badań takiej firmy jak MEGABOL i ich białek??:)

Prowadząc CZASOPISMO i nawet jeśli ktoś chce udowodnić COŚ KOMUŚ ze jest nie tak to podstawa według mnie jest taka

Robie pierw wyniki badań białek swoich produktów aby pokazać ludziom,że moje produkty zasługują na zaufanie konsumentów, robie wyniki badań innych firm i PORÓWNUJE . Wtedy konsument widzi "Oho jego białko wypadło tak, inne białko tak biore to i tamto" A nie pisze tekst o JAK FAŁSZOWANE SĄ BIAŁKA,potem tłumacze się błędnymi tabelami itp... Miało wyjść pięknie a wyszło ?? no właśnie

Trzeba trawę tyrać nosem,żeby zostac komandosem...

Systema Specnaz Training...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 3987 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19056
MalcerzV2 widzę że przeczytałeś podsumowanie, jednak Olimp nie przedstawił żadnych dowodów, a na pozostałą treść artykułu to albo zabrakło im wiedzy lub specjalne przedstawienie tak aby wprowadzić konsumenta w błąd lub po prostu chochlik redakcyjny...


tak czy inaczej będą wyciągane konsekwencje...

więcej info wkrótce :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 236 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6581
antek098! Ja się nie zgodzę akurat z Tobą. Jeśli teraz dajesz przyzwolenie na taka niezgodność produktu z etykietą to skąd pewność, że w przyszłości nie będzie większa? Tak samo jak z wędlinami kupujesz wędline z jakiegoś mięsa a okazuje się, że tam jest np go 7%, ale co z tego skoro smakuje dobrze? Zresztą nie tylko w odżywkach są niezgodności z etykietą, jest to powszechne zjawisko i jako konsument uważasz, że jest to ok? W przypadku c6 do tego kreatyna o której zapomniałem, c co jeśłi robisz krete w cyklach i robisz akurat przerwę?
Na etykiecie ma być napisane to co jest w środku i tyle i to nie tylko jeśli chodzi o odżywki- takie praktyki powinno się ostro karać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 3987 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19056
Zyberiusz przeczytaj co napisałem wyżej... widzę że Olimp co niektórych ładnie zamotał...

proponuje poczytać kilka razy ciekawe artykuły, a na pewno wiele wątpliwości zostanie wyjaśnionych itd

czekajcie na dalsze info

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
antek098! przeczytałeś cały ten temat? Bo mam wrażenie, że nie.

"wnioski:
- kazeina powoduje powolne uwalnianie aminokwasow do krwi ma duzy wplyw na zahamowanie lub zmniejszenie katabolizmu
-bialko serwatkowe powoduje szybkie uwalnianie aminokwasow do krwi,powoduje szybszy wzrost syntezy ale tez wiecej aminokwasow jest utlenianych"

"Do tej pory nie do konca jest poznany mechanizm dlaczego szybkowchlanialne bialka sa lepiej wykorzystywane niz wolnowchlanialne bialka.
Jednak wszystko wskazuje na to ze poziom aminokwasow dostepnych odgrywa zasadnicza rolę u osob starszych zródlo tych aminokwasów.
Jesli dostarczycielami sa bilaka wolnowchlanialne to poziom jest mniejszy nastepuje mniejsza stymulacja syntezy białek.
Więc osobom starszym poleca sie spozywanie szybkowchlanialnych bialek gdyz to gwarantuje wieksze poziomy aminokwasow we krwi wiekszy poziom leucyny zatrzymanie katabolizmu bialek i nasilenie anabolizmu."

Jest duża różnica między białkiem serwatkowym a kazeinowym a bardzo mała między WPI, WPH i WPC. A 1/4 białka kazeinowego w odzywce, która ma być WPC to już bardzo dużo.

Zmieniony przez - mdma85 w dniu 2013-07-14 19:36:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 2543 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14764
Więszkośc ludzi chyba wręcz nie chce "DOWODÓW" tylko łapie sie na magiczne nagłówki:) Kamil wam wyraźnie tłumaczy co i jak a wy dalej swoje bo KOLOROWE PISMO PODAŁO INFORMACJE ale gdzie podali dowody? przedstawili wam je ?. Szkoda,że ludzie wierzą we wszystko co jest napisane kolorowo w gazecie a nie poparte dowodami, bo pisac sobie można WIELE a ludzie niestety to WIELE traktują jako 100% informację.

Dlaczego w ich dziale usuwane są posty osób oraz są oni banowani za "własne zdanie na temat ich produktów" jeśli ktoś co kolwiek napisze NIE TAK,albo to co im nie odpowiada to posty są natychmiast usuwane. Natomiast jak napiszesz,że białko firmy XXX podanej w magazynie jest ZŁEEE no to oczywiscie jest ZAj**IŚCIE. Odpowiedzieć na takie pytania nie chcą ale blokowac potrafią,daje wam to coś do myślenia??:)

Trzeba trawę tyrać nosem,żeby zostac komandosem...

Systema Specnaz Training...

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

NOWOŚĆ: FLEXACTIVE - bone & joints

Następny temat

Activlab w Lidl

WHEY premium