SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

OLIMP-Przegląd Sportowy

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5155

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 215 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10812
Na ostatnich stronach przeglądu sportowego ukazał się artykuł o nowych produktach marki OLIMP, napisany przez S.Ambroziaka(są zdjęcia nowych opakowań)

Pozdrawiam Dracula
ps może pooźniej postaram się wrzucić skany

Pozdrawiam Dracula

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 215 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10812
Chodzi głownie o nowe produkty kreatynowe OLIMPU. Jest też art.S.Ambroziaka dotyczący właśnie nowych produktów.


Pozdrawiam Dracula

ps.Skany z gazety są mało czytelne ale zobaczymy co się da zrobić

Pozdrawiam Dracula

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10874 Napisanych postów 49731 Wiek 27 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
to wrzucaj

Piotreknajlepsiejszy dzial w historii
http://www.sfd.pl/forum.asp?forum_id=134&forum_title=Sporty Extremalne

TEXT ROKU:
"A co mam zrobić z tymi cholernymi bąkami !!! Ten smród jest nie do wytrzymania!!! Koledzy chcą mnie skazać na banicję, bo nawet maski gazowe nie potrafią powstrzymać tego smrodu, a druga sprawa to to że co chwile puszczam bąki i nawet nie mogę iść do mojej dziewczyny na 2 godziny bo chyba by mi dupsko rozerwało. A jak rozerwie to ona już nie będzie mnie chciała!!! POMOCY"
http://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=63552&whichpage=1&crc=2513441#post3 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10874 Napisanych postów 49731 Wiek 27 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
dajesz dracula!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 632 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7912
dawaj dawaj!!!

Siła i piękno są darami młodości.
...:::esp3ranza:::...

Siła i piękno są darami młodości.
...:::esp3ranza:::...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4582 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 76152
CAŁKIEM INNA KREATYNA

KREATYNA ma fundamentalne znaczenie dla adaptacji wysiłkowej - to wiemy od ponad półwiecza. W tkance mięśniowej działa, jako fosfokreatyna, substancja zaliczana do grupy fosforanów bogatoenergetycznych. Fosforany, czego dowiodły badania, magazynują we wnętrzach komórek energię pochodzącą ze spalania składników pokarmowych .

Praca
Najważniejszymi fosforanami są: adenozynotrójfosforan (ATP) i fosfokreatyna (CP). W procesach energetycznych ATP uwalnia energię skumulowaną w resztach kwasu fosforowego - rodnikach fosforanowych, W ten właśnie sposób ATP, zgromadzony we włóknach mięśniowych, zaopatruje w energię akt skurczu tych włókien. Tak więc, dzięki niemu może odbywać się praca mięśniowa. Podczas skurczów włókien ATP oddaje rodniki fosforanowe i traci aktywność. Włókna nie są zdolne gromadzić dużego zapasu ATP. Ta jego ilość, którą dysponują, wystarcza zaledwie na kilka sekund pracy. ATP musi być więc na bieżąco uzupełniany! :
Problem tkwi w tym, że ATP;: powstaje w mitochondriach -tworach znacznie oddalonych od włókien mięśniowych, a że nie rozpuszcza się w wodnym środowisku macierzy komórkowej, nie może przedostawać się z mitochondriów do włókien. To, jakirn sposobem energia dociera z mitochondriów do włókien, wyjaśnił niemiecki biochemik, Lohman. Okazało się, że transportowane są tutaj nie całe cząsteczki ATP, a jedynie bogato energetyczne rodniki fosforanowe. Z mitochondriałnego ATP przechwytuje je kreatyna, jako fosfokreatyna przeprowadza do włókien i tu przenosi na związki cukru, D-rybozy, które, po przechwyceniu rodnika, zamieniają się w cząsteczki energetycznego ATP,
Anabolizm
Niemal od początku badań prac nad fosforanami podejrzewano, że ich rola w adaptacji wysyłkowej tkanki mięśniowej nie ogranicza się wyłącznie do kurczenia włókien. Np. obserwowano, iż po podaniu hormonu anabołicznego, testosteronu, w komórkach mięśniowych znacznie wzrasta poziom ATP i fosfokreatyny, co sugerowało, że obie substancje muszą mieć związek z procesem anabołizmu białek mięśniowych.
Anabolizm polega na wiązaniu cząsteczek relatywnie prostych substancji, aminokwasów, w złożone i skomplikowane molekuły białek. Wprawdzie powszechnie przyjęło się mówić, że białka powstają w efekcie wiązania aminokwasów, jednak, czego dowiodły badania, wiązane są tutaj aminoacytoadenylany - substancje powstające w efekcie połączenia amnokwasu z ATP, za pośrednictwem cząsteczki D-rybozy. Ta reakcja zachodzi w rybosomach - tworach, równie oddalonych od mitochondriów, co włókna mięśniowe, tak więc i tu rodniki fosforanowe, niezbędne do wytwarzania ATP, docierają za pośrednictwem fosfokreatyny.
Właśnie ze względu na swój udział w anabolizmie, poprzez mechanizm wytwarzania amino-acyloadenyianów, kreatyna i ryboza zdobyły popularność jako skuteczne, zdrowe i dozwolone anaboliki,
Kreatyna
Poznawszy znaczenie fosforanów dla wysiłku i anabołizmu, rozpoczęto próby podawania ich sportowcom w celu poprawy zdolności wysiłkowych .Stosowanie ATP nie mogło przynieść rezultatu, ponieważ skoro ATP nie przenika pomiędzy strukturami wewnątrzkomórkowymi, nie przenikał również do wnętrza komórek. Zawiodła także fosfokreatyna. Jeszcze w przewodzie pokarmowym uwalniała bogato-energetyczne rodniki fosforanowe, a trzon jej cząsteczki ulegał przemianie do nieaktywnego metabolitu –kreatyniny.
Strzałem w dziesiątkę okazała się kreatyna. Jej stosowanie prowadzi do znacznej poprawy wydajności pracy oraz szybkiego rozwoju masy mięśniowej. Właśnie z tego powodu od ponad dziesięciu lat kreatyna pozostaje jednym z najskuteczniejszych środków wspomagających wysiłek sportowy. W pierwszym etapie badań, ponad 10 lat temu, ustalono, że najefektywniejszą formą kreatyny jest jej monohydrat - postać, która naturalnie występuje w komórkach mięśniowych. Jednak, obok niewątpliwych zalet, monohydral miał również pewną wadę - nie najlepiej rozpuszczał się w wodzie. Ponieważ, organizm przyswaja jedynie to, co uprzednio uległo rozpuszczeniu, przy suplementacji monohydratu kreatyny dochodziło do pewnych strat drogocennej kreatyny; w przewodzie pokarmowym
Naukowcy nie spoczęli na laurach - poszukiwali związków kreatyny jeszczeskuteczniejszych od monohydratu
Cytrynian
Rozpuszczalność i tempo wchłaniania kreatyny nabierają szczególnego znaczenia w warunkach wysiłkowych -.np. podczas zawodów lub treningów Wtedy jeżeli podamy zawodnikowi nie całkowicie rozpuszczoną substancję, ta, nie dość, że, wchłaniając się wolno, nie przyniesie doraźnego efektu wspomagającego to jeszcze odciągnie wodę z komórek do światła jelit i zakłuci chwilowo cyrkulację płynów. Zaczęto poszukiwać więc związku kreatyny, który pozostawałby całkowicie rozpuszczony przez bardzo długi czas i mógł tym samym służyć do wcześniejszego przygotowywania wspomagającej „mikstury”.
Tutaj pomocne okazały się nowoczesne metody analityczne, które udowodniły, że we wnętrzu komórek mięśniowych pewna , niewielka część kreatyny występuje w formie związanej (buforowanej) z ważną substancją metaboliczną - cytrynianem, jako cytrynian kreatyny. Cytrynian kreatyny jest pulą zapasową kreatyny, uruchamianą podczas wysiłku, w sytuacji szybkiego wyczerpywania zasobu kreatyny. Sam cytrynian jest substancją stymulującą mitochondria do wytwarzania ATP, tym samym, ułatwiającą przemianę kreatyny w fosfokreatynę.
Cytrynian kreatyny rozpuszcza się znakomicie i, po rozpuszczeniu, utrzymuje stabilność przez bardzo długi czas. Z uwagi na współdziałanie kreatyny z cytrynianem, cytrynian kreatyny okazał się substancją wspomagającą efektywniejszą od tradycyjnego rnonohydratu kreatyny.
Jak wspomniałem, molekuły samego cytrynianu są ważnymi produktami metabolizmu komórkowego, które stymulują mitochondria do wytwarzania fosforanów. Podawanie kreatyny w postaci cytrynianu kreatyny powoduje, że znacznie większa porcja kreatyny, pobrana z suplementu, ulega przemianie do właściwej substancji ergogenicznej -fosfokreatyny. Jednocześnie ta część kreatyny, która nie przemieni się w fosfokreatynę,
pozostaje zmagazynowana w stabilnych cząsteczkach cytrynianu kreatyny i wykorzystana w momencie zapotrzebowania na nią. To znacząca przewaga nad monohydratem! Z monohydratu nie-zagospodarowany nadmiar kreatyny przemienia się w postać nieaktywną, nie nadającą się do ponownego wykorzystania - kreatyninę.
Pirogronian,
Kiedy podczas intensywnych ćwiczeń mięśnie spalają zapasy glikogenu, powstaje pirogronian -substancja sprzyjająca adaptacji wysiłkowej. Jego główne zadanie polega na hamowaniu spalania glikogenu, niezbędnego komórkom nerwowym i „przestawieniu” mięśni na spalanie kwasów tłuszczowych - substancji zasobnych energetycznie. W tkance tłuszczowej pirogronian hamuje wytwarzanie fosfoglicerolu - substancji wiążącej kwasy tłuszczowe i tym sposobem sprzyja ich uwalnianiu i spalaniu. Wnikając do mitochondriów, stymuluje je do wytwarzania ATP i ułatwia : przemianę kreatyny w fosfokreatynę, podobnie jak cytrynian.
Te właściwości, od początku lat dziewięćdziesiątych, wzbudzały żywe zainteresowanie fizjologii wysiłku i farmakologii, gdyż pozwalały upatrywać w pirogronianie skutecznego środka wspomagającego wysiłek i spalającego tłuszcz zapasowy. W połowie łat dziewięćdziesiątych popularność zaczęły zdobywać preparaty pi-rogronianu, znane z angielskiej nazwy substancji - „pyruvate”. We wnętrzu komórek mięśniowych zidentyfikowano wiele związków pirogronianu z innymi substancjami fizjologicznie aktywnymi, zwanych pirogronianami. Jednym z nich był..... pirogronian kreatyny.
Te odkrycia zrodziły pomysł, aby w farmaceutycznych preparatach pirogronianowych, zamiast używanego dotychczas pirogronianu wapnia, zastosować pirogronian kreatyny. To była myśl na miarę przełomu! Powstała zupełnie nowa jakość - substancja o jednoczesnej, ale zwielokrotnionej, aktywności pirogronianu i kreatyny, niezwykłe dynamicznie rozwijająca masę mięśniową i spalająca tkankę tłuszczową.
mgr farm.
SŁAWOMIR AMBROZ1AK

Proszę bardzo
Troch to zajeło mi czasu

Norbert

Pozdrawiam
Norbert

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4582 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 76152
Sory jeśli są jakieś błedy

Norbert

Pozdrawiam
Norbert

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bimsalabim ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2399 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8832
bracie tos ty to recznie trzaskal ????? to ja gratuluje !!! a tak przy okazji moja dziewcze chce takie duze zdjacie co ty masz w kratce ... slij mi bitte
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 215 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10812
Sorry teraz ja. Zajeło mi to troche czasu bo nie miałem w pracy odpowiedniego sprzętu i softu.

"KREATYNA MA fundamentalne znaczenie dla adaptacji wysiłkowej - to wiemy od ponad półwiecza* W tkance mięśniowej działa, Jako fosfo-
grupy fosforanów bogatoenerge-tycznyeh. Fosforany, czego dowiodły badania magazynują we wnętrzach komórek ener$ę pochodząca; ze spalania składników pokarmowych.
Praca
Najważniejszymi fosforanami są: adenozynotrójfosforan (ATP) i fosfokreałyna (CP), W procesach energetycznych ATP uwalnia energię skumulowaną w resztach kwasu fosforowego - rodnikach fosforanowych. W ten wte-śnie sposób ATP, zgromadzony we włóknach mięśniowych, zaopatruje w energię akt skurczu tych włókien. Tak więc, dzięki niemu może odbywać się praca mięśniowa. Podczas -skurczów włókien ATP oddaje rodniki fosforanowe i traci aktywność. Włókna ale są zdolne pomadzie dużego zapasu ATP. Ta jego ilość, którą dysponują, wystarcza zaledwie na kilka sekund pracy. ATP musi być więc na bieżąco uzupełniany!
Problem tkwi w tym, że ATP powstaje w mitochondriach -' tworach znacznie oddalonych od włókien mięśniowych, a że nie rozpuszcza się w wodnym środowisku macierzy komórkowej, nie może przedostawać się z mi-tochondriów do włókien. To, jakim sposobem energia dociera z mitocbondriów do włókien, wy jaśnił niemiecki biochemik, Loh-man. Okazało się, że transportowane są tutaj nie całe cząsteczki ATP, a jedynie bogatoenergetycz-ne rodniki fosforanowe, Z mito-chondrialnego ATP przecłiwytu-
przeprowadza do włókien i tu przenosi na związki cukru, D-ry-bozy, które, po przechwyceniu rodnika, zamieniają się w cząsteczki energetycznego ATP.
Anabolizm
Niemal od początku badań prac nad fosforanami podejrzewano, że ich rola w adaptacji wysiłkowej tkanki mięśniowej nie ogranicza się wyłącznie do kurczenia włókien. Np. obserwowano, iż po podaniu hormonu ana-bołicznego, testosteronu, w komórkach mięśniowych znacznie wzrasta poziom ATP i fesfokre-atyny, co sugerowało, że obie substancje muszą mieć związefe z procesem anabollzmu białek mięśniowych.
Anabolizm polega na wiązaniu cząsteczek relatywnie prostych substancji, aminokwasów,, w złożone i skomplikowane molekuły białek Wprawdzie powszechnie przyjęło się mówić, że białka powstają w efekcie wiązania aminokwasów, jednak, czego dowiodły badania, wiązane są tutaj amino-acyłoadenylany- substancje powstające w efekcie połączenia aminokwasu z ATP, za pośrednictwem cząsteczki D-rybozy. Ta reakcja zachodzi w rybosomach - tworach, równie oddalonych od mltochondriów, co włókna mięśniowe, tak więc i tu rodniki fosforanowe, niezbędne do wytwarzania ATP, docierają za pośrednictwem fosfokreatyny.
Właśnie ze względu na swój udział w anabolizmie, poprzez mechanizm wytwarzania amłno-acyloadenylanów, kreatyna i ry-boza zdobyły popularność jako skuteczne, zdrowe i dozwolone anabolłkł.
Kreatyna
Poznawszy znaczenie fosforar nów dla wysiłku i anabolizmu, rozpoczęto próby podawania ich sportowcom w celu poprawy zdolności wysiłkowych. Stosowanie ATP nie mogło przynieść rezultatu, ponieważ skoro NfP nie przenika pomiędzy strukturami wewnątrzkomórkowymi, nie przenikał równtóż do wnętrza komórek. Zawiodła także fosfokreatyna. Jeszcze w przewodzie pokarmowym uwalniała bogato-energetyczne rodniki fosforanowe, a trzon jej cząsteczki ulegał przemianie do nieaktywnego metabolitu - kreatyniny.
Strzałem w dziesiątkę okazała się kreatyna. Jej stosowanie prowadzi do znacznej poprawy wydajności pracy oraz szybkiego rozwoju masy mięśniowej. Właśnie z tego powodu od ponad dziesięciu iat kreatyna pozostaje jednym z najskuteczniejszych środków wspomagających wysiłek sportowy. W pierwszym etapie badań, ponad 10 lat temu, ustalono, że najefektywniejszą formą kreatyny jest jej monohy-drat - postać, która naturalnie występuje w komórkach mięśniowych. Jednak, obok niewątpliwych zalet, monohydrat miał również pewną wadę - nie najlepiej rozpuszczał się w wodzie. Ponieważ, organizm przyswaja jedynie to, co uprzednio uległo rozpuszczeniu, przy suplementaeji monohydratu kreatyny dochodziło do pewnych sJrat drogocennej kreatyny w przewodzie pokarmowym.
Naukowcy nie spoczęli na laurach - poszukiwali związków kreatyny jeszcze skuteczniejszych od monohydratu.
Cytrynian
Rozpuszczalność i tempo wchłaniania kreatyny nabierają szczególnego znaczenia w warunkach wysiłkowych - np. podczas zawodów lub treningów. Wtedy, jeżeli podamy zawodnikowi nie całkowicie rozpuszczoną substancję, ta, nie dość, że, wchłaniając się wolno, nie przyniesie doraźnego efektu wspomagającego, to jeszcze odciągnie wodę z komórek do światła jelit i zaktu-ci chwilowo cyrkulację płynów. Zaczęto poszukiwać więc związku kreatyny, który pozostawałby całkowicie rozpuszczony przez bardzo długi czas i mół tym samym stużyć do wcześniejszego przygotowywania wspomagają-
ącej „mikstury”.
Tutaj pomocne okazały się nowoczesne metody analityczne, które udowodniły, że we wnętrzu komórek mięśniowych pewna, niewielka część kreatyny występuje w formie związanej (buforowanej) z ważną substancją metaboliczną ~ cytrynianem, jako cytrynian kreatyny. Cytrynian kreatyny Jest pulą zapasową kreatyny, tiruchamianą podczas wysiłku, w sytuacji szybkiego wyczerpywania zasobu kreatyny. Sam cytrynian jest substancją stymulującą mitochondria do wytwarzania ATP, tym samym, ułatwiającą przemianę kreatyny w fosfo-kreatynę.
Cytrynian kreatyny rozpuszcza się znakomicie ł, po rozpuszczeniu, utrzymuje stabilność przez bardzo długi czas. Z uwagi na współdziałanie kreatyny z cytrynianem, cytrynian kreatyny
jącą efektywniejszą Od tradycyjnego monohydratu kreatyny.
Jak wspomniałem, molekuły samego cytrynianu są ważnymi produktami metabolizmu komórkowego, które stymulują mitochondria do wytwarzania fosforanów. Podawanie kreatyny w postaci cytrynianu kreatyny powoduje, że znacznie większa porcja kreatyny, pobrana z suplementu, ulega przemianie do właściwej substancji ergogenicznej -fosfokreatyny. Jednocześnie ta
część kreatyny, która nie przemieni się w fosfokrearynę, pozostaje zmagazynowana w stabilnych cząsteczkach cytrynianu kreatyny i wykorzystana w momencie zapotrzebowania na nią. To znacząca przewaga nad Monohydratem! Z monohydratu nie-zagospodarowany nadmiar kreatyny przemienia się w postać nieaktywną, nie nadającą się do ponownego wykorzystania - kreatyninę.
Pirogronlan
Kiedy podczas intensywnych^ ćwiczeń mięśnie spalają zapasy glikogenu, powstaje pirogronian -substancja sprzyjająca adaptacji wysiłkowej. Jego główne zadanie polega na hamowaniu spalania glikogenu, niezbędnego komórkom nerwowym i „przestawieniu" mięśni na spalanie kwasów tłuszczowych - substancji zasobnych energetycznie, W tkance tłuszczowej pirogronian hamuje wytwarzanie fosfoglicerolu - substancji wiążącej kwasy tłuszczowe i tym sposobem sprzyja ich uwalnianiu i spalaniu. Wnikając do miłochondriów, stymuluje je do wytwarzania ATP i ułatwia przemianę kreatyny w fosfokre-atynę, podobnie jak cytrynian.
Te właściwości, od początku lat dziewięćdziesiątych, wzbudzały żywe zainteresowanie fizjologii wysiłku i farmakologii, gdyż pozwalały upatrywać w pirogronia-nie skutecznego środka wspomagającego wysiłek i spalającego ttuszez zapasowy. W połowie lat dziewięćdziesiątych popularność zaczęły zdobywać preparaty pi-rogronianu, znane z angielskiej nazwy substancji - „pyruyate". We wnętrzu komórek mięśniowych zidentyfikowano wiele związków pirogronianu z innymi substancjami fizjologicznie aktywnymi, zwanych pirogromana-mi. Jednym z nich był...'pirogro-nian kreatyny.
Te odkrycia zrodziły pomysł, aby w farmaceutycznych preparatach pirogronianowych, zamiast używanego dotychczas pirogronianu wapnia, zastosować pirogronłan kreatyny. To była myś! na miarę przełomu! Powstała zupełnie nowa jakość - substancja o jednoczesnej, ale zwielokrotnionej, aktywności pirogronianu i kreatyny, niezwykłe dynamicznie rozwijająca masę mięśniową i spalająca tkankę tłuszczową.
mgr farm. SŁAWOMIR AMBROZIAK"

Jest to cały artykuł za błedy programu OCR przepraszam

Pozdrawiam Dracula

Pozdrawiam Dracula

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3704 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23096
Raczej nie recznie bo sie rzucajom w oczy bledy z OCR'a (np w podpisie)... (AMBROZ1AK)

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bimsalabim ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2399 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8832
blagam powiedzcie co to za program ??
poza tym mam pytanie ???? jeden z wlascicieli jedynego najwiekszego dystrybutora ultimat nutrition (firma B&M DISTRIBUTION ) na europe pan klaus berne , niemiec z pochodzenia , mieszkajacy od kilku lat w usa , kulturysta , moj przyjaciel , dietetyk , trener zawodowcow , przyjaciel toma princa , craiga titusa , markus ruhla , doriana yatesa , i kilku innych , zaproponowal mi ze moglby mi pisac co pewien czas maile z tzw. HOOT informacjami ze swiata odzywek i swiata zawodowcow !!! cos takiego juz pisuje do pewnego sklepu internetowego w nimczech ktory prowadzi moj kumpel i ponoc jest magapopularny !!! ja moglbym wam to tlumaczyc z niemieckiego , dla maniakow mialbym wersje orginalna , co wy na to ??? jestescie zainteresowani ?? dodam ze w 95 % !!! informacje te nie maja nic wspolnego z produktami ultimata !!! nie jestesmy monoTematyczni jak inni fachowcy !!!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak nabrać masy? Prosze o porady

Następny temat

spalanie tluszczu

sosy