SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Niski testosteron w wieku 23lat

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9479

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 350
1. WIEK: 23
2. WAGA: 85
3. WZROST: 176
4. WYMIARY:
-biceps:
-klatka:
-udo:
-talia:
5. STAŻ NA SIŁOWNI: +/- 5LAT
6. DIETA:
-białko: 160-180
-węglowodany: 340-360
-tłuszcz: 80-90
7. ILE I JAKIE PRZEBYTE CYKLE STERYDOWE: ŻADNE
8. TRENING: GÓRA DÓŁ, 4XTYDZ
9. CEL CYKLU: terapia zastępcza? leczniczy?
10. OSTATNI CYKL I ODSTĘP CZASOWY OD JEGO ZAKOŃCZENIA:
11. POZIOM BF%: 17-19%
12. TENDENCJA DO TYCIA/CHUDNIĘCIA (typ budowy): kiedyś myślałem, że ekto ale teraz łatwiej się zalać niż schudnąć
13. STAN ZDROWIA: częste osłabienie, niskie libido
14. SKŁONNOŚĆ DO ŁYSIENIA LUB POROSTU OWŁOSIENIA:
15. PPM (podstawowa przemiana materii):
16. WYNIKI SIŁOWE:
-klata: 110
-martwy ciąg: 150
-przysiad: 130


Siema Wszystkim

Tak jak w ankiecie napisałem, od jakiegoś czasu (kiedyś może też było ale nie było tak odczuwalne) odczuwam osłabienie, spadek libido i ogólną stagnacje jeśli chodzi o trening.
Jakieś 4-5miesięcy temu, bo właśnie wtedy pierwszy raz czułem takie mocniejsze osłabienie, postanowiłem sobie zrobić badania testosteron, prolaktyna i estradiol (kumpel mi akurat takie polecił).
Nie mam teraz przy sobie wyników ale wyszły dość niepokojąco (napiszę tak mniej więcej jak pamiętam):
estradiol był tam pośrodku widełek
prolaktyna była ok 30 gdzie widełki były do 19
testosteron koło 250 gdzie widełki były jakoś [190- 950]

Byłem z tymi wynikami u ogólnego, oczywiście zlał temat. Potem u endokrynologa prywatnie, który też zlał tą prolaktynę i powiedział, że ewentualnie ten testosteron zbadać za jakiś czas bo on może być troche niepokojący, że tak nisko.

Nic z tym nie zrobiłem bo potem mi "troche przeszło" to osłabienie i tak sobie żyłem, trening jako tako szedł (ćwiczę raczej dla satysfakcji a nie pod jakieś zawody). Teraz natomiast znowu moim zdaniem to libido troche spadło, pojawiło się przemęczenie i pstanowiłem znowu zrobić te same badania i wyniki są takie:

Estradiol 17,43 [1,6 - 42,6]
Prolaktyna 382,7 [57 - 357]
Testosteron 2,61 [2,8 - 8]

Nie jestem ani nigdy nie byłem na żadnym cyklu, jestem w tym kompletnie zielony, nie mam stresującej pracy, wysypiam się, staram się jeść raczej zdrowo, omijam fastfoody itd
Postanowiłem teraz jednak coś z tym zrobić (a nie zlać temat jak poprzednio). I tu moje pytanie do Was:
Co byście radzili w takiej sytuacji? Nie zależy mi na zbudowaniu jakiejś gigantycznej masy czy siły tylko na normalnym funkcjonowaniu (brak zmęczenia, większe libido, lepsze samopoczucie) oraz uzyskaniu ewentualnych "normalnych" efektów, które powinny być po 5letniej przygodzie z siłownią . Bo póki co to wyglądam szczerze mówiąc bardzo przeciętnie (nie zdziwiłbym się gdyby powodem były własnie te hormony).
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
MarcelQ Instruktor SFD
Ekspert
Szacuny 420 Napisanych postów 20241 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 171132
Nikt Ci tu nie odpowie na Twoje pytanie. Musisz sobie jakos radzic sam. A jak masz juz swoje lata to cyknij sobie propa pon, sro, piat po 100mg czy tam ena 250mg co 5 dni, powinno Cie to troche ozywic.

" I pamietaj szacunek to wszystko "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
fajnie jakbys mial jeszcze badanie lh i fsh.

mysle, ze z takim poziomem testa spokojnie mozesz sprobowac z jakims boosterem, powinno lekko testa podniesc.

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94427 Napisanych postów 364358 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668900
Test za nisko PRL za wysoko ,trzeba zrobić resztę badań koniecznie

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarcelQ Instruktor SFD
Ekspert
Szacuny 420 Napisanych postów 20241 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 171132
Raczej tutaj sa wskazania do zastosowania ZMA i Tribulusa na poczatek, po miesiacu zrob same badania testa i zobaczysz co realnie sie dzieje


Zmieniony przez - MarcelQ w dniu 2018-08-23 16:05:28
1

" I pamietaj szacunek to wszystko "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 350
W przyszłym tygodniu ide własnie sprawdzić lh i fsh i nie wiem czy coś jeszcze?
ZMA i Booster próbowałem. Jakiś tydzień temu mi się skończył, żadnej różnicy nie odczułem i o ile przed stosowaniem miałem zaniżony test ale w widełkach to teraz mam poniżej :D Chociaż to dwa różne laboratoria były - stąd może różnica.

Miałem też robione FT3 i FT4 oraz usg tarczycy i wszystko tam w porządku wyszło





Zmieniony przez - pr0digy8 w dniu 2018-08-23 16:34:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Wiek 5 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3302
Zmma i boostery teścia działają tylko wtedy jak ci placebo wejdzie :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94427 Napisanych postów 364358 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668900
tribulus nie działa są dziesiątki badań na to a zma to jak brakuje minerałów i witamin można brać

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3964 Napisanych postów 4473 Wiek 41 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 182558
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 186 Napisanych postów 2690 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 38590
a życie cię za mocno nie stresuje ?

Tylko praca nad soba stworzy z ciebie kogoś godnego uwagi.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 186 Napisanych postów 2690 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 38590
przy wysokim stresie z dnia codziennego prolaktyna zostaje wybita w góre i leci libido i teść w dół i chęci do wszystkiego i poziom kortyzolu wywala ponad normę,zbadaj dodatkowo kortyzol jako chormon stresu i jak koledzy wyzej reszta badań.
1

Tylko praca nad soba stworzy z ciebie kogoś godnego uwagi.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2650
Tak jak mówię, stresu póki co za wiele nie ma. #student

Idę niedługo jeszcze do kolejnego endokrynologa.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odblokowanie po Dianabo Metanabol 8 weeks

Następny temat

Brak efektów na cyklu , tarczyca ?

WHEY premium