SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Niski testosteron i SHBG

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1527

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

36

Waga

73

Wzrost

170

Obwód ramienia

34

Obwód klatki

102

Obwód uda

55

Obwód talii

88

Staż na siłowni

pół roku

Dieta (przedstaw ilość spożywanego białka, węglowodanów i tłuszczy)

białko 160g, węglowodany 301g, tłuszcz 73g

Ile i jakie przebyte cykle sterydowe

brak

Opisz swój plan treningowy

fbw 4x/tydz

Cel cyklu

--

Ostatni cykl i odstęp czasowy od jego zakończenia

brak

Poziom BF% (tkanki tłuszczowej)

19-20%

Tendencja do tycia/chudnięcia (typ budowy)

chudnięcie

Stan zdrowia

dobry

Skłonność do łysienia lub porostu owłosienia

brak

PPM (podstawowa przemiana materii)

1650

Wyniki siłowe w 3 głównych ćwiczeniach (klatka, martwy ciąg, przysiad ze sztangą)

75kg, 100kg, 80kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 17 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 948
Jeśli kogoś to interesuje - testosteron wolny 10,82 pg/ml norma 9,10 - 32,20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 17 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 948
Po ponad tygodniu regularnego stosowania tego cudownego żelu zrobiłem badanie testa całkowitego - wynik 191,00 ng/dl, czyli najniższy ze wszystkich dotychczasowych. Dodatkowo co wieczór czuję się bardzo osłabiony i zmęczony (żel stosuję zgodnie z zaleceniami rano). Piszę ku przestrodze, jeśli komuś kiedyś lekarz zaleci stosowanie tego żelu - wg mnie strata pieniędzy.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 874 Napisanych postów 572 Wiek 21 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 12621
Mi również mój Endokrynolog przepisał Androtop, z ciekawości przetestowałem ,ale zero działania :) 2-3 pompnięcia rano - test jak stał na 180-190ng/dl tak ani rusz do góry :D A cena z kosmosu :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 17 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 948
I jak sobie dalej z tym poradziłeś? Dostałeś już normalny test w zastrzykach? Jeśli tak, to jaki i w jakich dawkach? Mam jutro rano teleporadę z inną endokrynolog, może będzie bardziej skora do pomocy. Tylko zastanawiam się, co zaproponować, żeby mnie nie wyśmiała ;) wiedzę na ten temat mam jedynie z tego forum i YouTube. Generalnie chciałbym dawkę, która mi pozwoli trzymać się gdzieś w okolicach górnej granicy (800-1000), możliwe to w ogóle, żeby lekarz tak przepisał? Jakie to by były dawki? 100mg e5d? 50mg e3d? Wybaczcie jak głupio gadam, wolę tu być wyśmiany niż na wizycie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 568 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 16008
Nie masz się czego bać. Są normalni, ogarnięci lekarze którzy Ci pomogą tylko najlepiej byłoby się kierować do prywatnych klinik, osób które zajmują się stricte TRT no i niestety przygotować trochę $$$. Jak chcesz namiary na takie osoby to pisz priv, podejrzewam ze "normalny" endo nie przepisze Ci testa przez teleporadę.


Zmieniony przez - Patriotaa w dniu 2024-02-15 20:21:30
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 874 Napisanych postów 572 Wiek 21 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 12621
Jakby ja jestem młody 21l i choruję na Makrogruczolaka przysadki mózgowej wydzielający Hiperprolaktyne więc mój przypadek jest inny i wiadomo dlaczego u mnie test leży w glebie :) Przepisała mi Ovitrelle [rHCG] 2x w tygodniu stosuję aby jądra śmigały a test był pod górną norme. No i leki poza tym tj. Kabergolina etc.

Co do TRT musiałbyś znaleźć dobrego Endokrynologa bo nie dużo ma pojęcia o rozpisywaniu tego , moja zazwyczaj rozpisuje osobom 50+ i z tego co rozmawiałem iniekcje raz na 2-3 tygodnie , więc bez sensu bo wachania stężenia ogromne.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 174 Wiek 49 lat Na forum 189 dni Przeczytanych tematów 5741
jadwro
Dostałeś już normalny test w zastrzykach? Jeśli tak, to jaki i w jakich dawkach? Mam jutro rano teleporadę z inną endokrynolog, może będzie bardziej skora do pomocy. Tylko zastanawiam się, co zaproponować, żeby mnie nie wyśmiała ;) wiedzę na ten temat mam jedynie z tego forum i YouTube. Generalnie chciałbym dawkę, która mi pozwoli trzymać się gdzieś w okolicach górnej granicy (800-1000), możliwe to w ogóle, żeby lekarz tak przepisał? Jakie to by były dawki? 100mg e5d? 50mg e3d? Wybaczcie jak głupio gadam, wolę tu być wyśmiany niż na wizycie ;)


Ja dostałem. W najmniejszej skutecznej dawce - u mnie to było 100mg/10 dni. Korzystam z porad urologa. Z mojego doświadczenia wynika, iż są bardziej ogarnięci w temacie niż endokrynolodzy.
Dawka nie jest pod wynik na papierze, ale samopoczucie pacjenta.
Ampułka byłaby dzielona wtedy, gdybyś znacznie reagował na wahania testa. Innymi słowy w moim wypadku, gdybym pierwsze 2-3 dni miał stany euforyczne, a w 8-10 zjazdy. Wtedy faktycznie 50mg/5 dni miałoby sens. Aż tak wrażliwy nie jestem, więc nie ma takiej potrzeby.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 17 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 948
Dzięki panowie za wszystkie informacje, mało jest miejsc w internecie, w których można się tylu merytorycznych rzeczy dowiedzieć ;) Patriotaa, napisałem priv, bo dzisiejsza wizyta poszła tak jak sądziłem - "nie przepisujemy preparatów domięśniowych pacjentom w pana wieku". Na pytanie dlaczego, odpowiedziała, że mimo, że deklaruję, że nie planuję potomstwa, to mogę jeszcze zmienić zdanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 17 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 948
Gdzieś od tygodnia zacząłem stosować podwójną dawkę tego żelu i w poniedziałek miałem jeszcze jedno badanie test całkowitego - wyszedł 440 (wcześniej każde badanie ~200). Więc coś tam chyba daje, no ale podwójna dawka to koszt prawie 600 zł / m-c ;) Za kilka dni mam umówioną wizytę w klinice stricte zajmującą się TRT, więc może coś z tego będzie.
Mam pytanie o jeszcze jeden wynik - progesteron. Wyszedł mi 0,28 ng/ml, na wynikach z Diagnostyki jest napisane "zdrowi mężczyźni <0,05 - 0,149 ng/ml" (czyli mam prawie 2x norma), ale wszędzie indziej podają, że norma u mężczyzn to 0,2 - 1,39 ng/ml. Ktoś podpowie czy mam podwyższony (jeśli tak, to coś z tym robić?) czy jest ok?




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 17 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 948
Cześć, nie chcę zakładać nowego tematu, więc tutaj zapytam :) Zgłosiłem się do jednej z klinik zajmujących się TRT i od dwóch tygodni biję test enan 50mg e2d, do tego HCG (Ovitrelle) 260ui 2x w tygodniu. Z ciekawości zbadałem testosteron w tym tygodniu i wyszedł 1400 (wcześniej cały czas ~200) [norma 280-800], więc chyba działa ;)

Dwa pytania:
1. Za półtora tygodnia będę robił badania. Estradiol, testosteron, prolaktyna, morfologia. Czy to wystarczy czy coś jeszcze?
2. Planowałem teraz wchodzić na redukcję, bo BF u mnie to ok. 20%. Czy to dobry pomysł na samym początku jak organizm po raz pierwszy ma tak wysoki poziom teścia? Czy może dalej zostać na lekkiej nadwyżce póki co? Przy mojej aktywności moje zero kaloryczne (w sensie trzymanie wagi) to mniej więcej 2500kcal, obecnie mam w diecie ok. 2700kcal. Jeśli robić redukcję, to ile zejść z kaloriami? Nie wiem czy poziom test ma tu coś do rzeczy, stąd moje pytanie. Generalnie nadal chcę budować masę, więc nie zależy mi na utracie wagi, przede wszystkim mi zależy, żeby nie palić mięśni


Zmieniony przez - jadwro w dniu 3/10/2024 9:32:49 PM
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

odblok - do oceny

Następny temat

Cykl Omka + Tura ze skłonnością do gino

forma lato