SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

NinJitsu

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 27729

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2470 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14730
wiem ze sie nie odswieza starych postow ale chcialem poprawic jednego uzytkownika
ninja zaczynali trenowac jak mieli 6 lat a nie 3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1692 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14199
Dobrze donald, zes odswierzyl, bo ostatnio byl ktos zainteresowany tym tematem a ja nie moglem znalezc tego topica w archiwum

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2725 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9211
Ja cwiczylem ninjutsu/ninjitsu - obie nazwy sa prawidlowe prawie 3 lata i jestem pewien ze cwiczylem to, a nie jakis mieszany shit. Sam styl ma sie nijak do JJ czy BJJ tak nawiasem mowiac, czy jakichs KK czy combatow :) jest odmienny i specyficzny. Raczej przypomina mix aikido, judo + inne techniki, przy czym te z judo znane i aikido sa skrocone i troszke zmienione. Malo sie kopie etc. Jestem pewien ze cwiczylem prawdziwy styl chocby po tym ze techniki zgadzaly sie z "ksiazkowymi" oraz po seminarkach za granica.
Jak ktos ma sensowne pytania to chetnie odpowiem.

Cwiczylem w poznaniu, certyfikaty dostawalem z niemiec. Ninjutsu istnieje w europie [sa 2 podstawowe japonskie szkoly - style], np dosc dobrze rozwiniete jest w czechach czy w niemczech. U nas niestety nie ma chyba nikogo powyzej 1 dana z tego co kojarze, ale moze to sie juz zmienilo.

Zmieniony przez - DarkX w dniu 2004-03-07 23:09:06

spec w dziale doping nowy w dopingu? -> http://www.sfd.pl/temat204851/
------
Kobiety przychodzą i odchodzą - mięśnie zostają

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2725 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9211
Ogolnie duzo technik recznych, nauka walki bronia [gwiazdki tez heh- choc sa cholernie trudne, ale jesli ma sie dobrze wykonane to mozna to opanowac, lepsze do rzucania sa noze i "gwozdzie bez lepkow takie po 10-12cm to chyba od chinczykow :) ] wykonczenia na ziemi sa szybkie i krotkie, obejmuja dzwignie i ataki na pkt witalne. Malo sie kopie etc. Walka w porownaniu do innych styli jest bezhonorowa, czyli bez zasad normalnych, czym szybciej i skuteczniej tym lepiej, przedluzanie walki choc o 1 sek oznacza zbedne ryzyko. Minimalne ryzyko to klasyczna zmyla i atak od tylu. Czyli dajac jakis jaskrawy przyklad, lepiej przeprosic i zrzucic goscia ze schodow zaraz, albo dac mu kamienie w glowe niz walczyc otwarcie. Oczywiscie wiekszosc normalnych osob [jak juz musi] przyjmuje wyzwanie i walczy twarza w twarz :) tylko daje do zrozumienia, ze nie musi w mysl stylu. Nie istnieje pojecie gosc ma gole piesci to ja nie uzyje nun chaku czy palki.

Ktoś pisze ze nie ma statycznych pozycji- sa - wszystkie z zywiolu ziemi , sa statyczne i przeznaczone dla klockow wytrzymujacych normalne uderzenia.


Zmieniony przez - DarkX w dniu 2004-03-07 23:27:13

Zmieniony przez - DarkX w dniu 2004-03-07 23:28:14

spec w dziale doping nowy w dopingu? -> http://www.sfd.pl/temat204851/
------
Kobiety przychodzą i odchodzą - mięśnie zostają

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2725 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9211


eh z dodaniem foty cos mi srednio idzie :)

spec w dziale doping nowy w dopingu? -> http://www.sfd.pl/temat204851/
------
Kobiety przychodzą i odchodzą - mięśnie zostają

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2470 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14730
DarkX
moze pogadamy na gg bo ja sie tez interesuje ninjitsu chociarz cwicze kung fu
cwicze tez nunchaku w domu wiec mozemy pogadac o sztukach walki itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2725 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9211
poslalem ci na maila gg ;)

spec w dziale doping nowy w dopingu? -> http://www.sfd.pl/temat204851/
------
Kobiety przychodzą i odchodzą - mięśnie zostają

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 157 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5188
Ten dyplem ninjutsu to jeden wielki pic na wode. Tekst angielski i japonski sa zupelnie inne...

Po angielsku napisane jest iz posiadacz dyplomu ma 5 kyu w systemach iga-ryu i koga-ryu (domniemam, ze chodzi kouga-ryu - od nazwy prowincji). Po japonsku informacja mowi iz osoba ma 8 kyu w systemach iga-ryu i koga-ryu... Poza tym w japonskim zapisie koga-ryu jest blad, niewlasciwy znak przez co nie wiadomo jaki to styl (zamiast *kou* jest *ko* co oznacza stary)... Ja nie pokazywalbym tego dyplomu osobom znajacym jezyk japonski i Japonczykom...

******
SFD JUJITSU TEAM

"Saru mo ki kara ochiru"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2725 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9211
Takie niemcy przysylali, i jeszcze takie jakies id cardy ala credit card z fota itp i stopniem ale nie moge tego g znalezc.
Wiesz powiem tak , cwiczylem techniki na 100% zgodne ze stylem bo sie pokrywaly z tym co w literaturze jest. A ze byc moze ktos jakis walek zrobil to i tak nie zmienia nic w praktycznych umiejetnosciach a po to sie cwiczy :) ja tam czuje ze egz zdalem i tyle.
PS: Dzieki za info.

spec w dziale doping nowy w dopingu? -> http://www.sfd.pl/temat204851/
------
Kobiety przychodzą i odchodzą - mięśnie zostają

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


^^ wiecie, może sie nie znam, ale taki ninja nie miał walczyć wręcz. Nie byli to samuraje tylko skryci zabójcy. Ich skuteczność polegała na seri płapek. Nie wysyłano stadka ninja na nawalenke. Oni byli wynajmowani aby "usuwać". Kto wam naopowiadał bzdur, że ninja umie sie bić . Pokazywano i mowsze kilka postawowych dźwigni, chwytów i pocięć, ale nie przydawało im sie to zbytnio. Tylko na filmach widać jak Ninja kłada sie na pięsci z jakimś wygolonym mnichem. A tak przy okazji... do teraz istnieje ze 4osady ninja na terenie azji wschodniej. Naoglądaliście sie żółwie ninja i teraz chcecie szpanować co? :-/ Telewizja pokazuje to co jest fajne a nie to co prawdziwe...
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

szczeki

Następny temat

kick a siłka

WHEY premium