SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

NinJitsu

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 27730

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 96 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 499


Chciałem sie dowiedzieć jak wygląda zwykły trening polskich sekcji ninjitsu sam ćwicze Wushu i jestem ciekaw co takiego ćwiczy sie we współczesnym ninjitsu.Czy Ninjitsu ma jakieś ramy aby je w nie objąc czyli w grupie podstawowej są to formy ręczne i nożne techniki walki i akrobatyka z ogólnorozwojowymi ćwiczeniami a w zaawansowanych walka z japońską bronią....????????!!!!!!!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 91
Shihan Moshe Kastiel z Izreala (10 DAN Togakure i Koto Ryu Ninjutsu uczy tez w niemczech gdzie egzystuje 5 szkol pod jego nadzorem)

na tej stronie internetwoej znajdziesz 2 clipy:
http://www.ninjutsu-bujinkan.com/index_g.asp


tutaj zaznacz najpierw haczyk w okienku a potem wybierz lacze; potem mozesz wybierac rozne klipy od taijutsu po bodyguarding i weapons:

http://www.ninjutsu-bujinkan.com/videos_type_e.asp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 96
No mi to się nawet podoba Nin-jitsu. Hm....w Krakowie... No nawet nie wiem czy tam wogóle taka szkoła jest? Nin-jitsu jest dobreNawet wojsko i policja na całym świecie korzystają z niego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2135
A jakie konkretnie jednostki i z jakich krajów? Bo nigdy nie słyszałem żeby jakaś formacja wojskowa albo policyjna miała w programie ninjitsu.

Wolę być starą dupą niż młodym dupkiem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 91
n.p. polski GROM albo niemiecki GSG 9
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2135
GROM ćwiczy ninjitsu
A mógłbyś podać zródło owej sensacyjnej informacji? Bo nawet na tym forum wyczytałem coś zgoła innego.

Wolę być starą dupą niż młodym dupkiem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 91
przeciez już zawsze trenowali.... :) oglądałem reportaż o oddziałach specjalnych i co kto trenuje - w tym Izraelskie oddzialy specjalne trenowali krav maga oraz ninjutsu, tak jak i polski grom.

są to techniki jak n.p.:
- gosha dori (funkcjonuje zawsze i wszędzie!
- oni kudaki
- take ori
- o gyaku (nawet kazdy POLICJANT zna tę technikę - jak musi kogoś odprowadzić w kajdankach;))
- yama arashi
- ura gosha dori
itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2135
A przez jaka telewizje byłe zrealizowany ten reportaż?
Jeśli dobrze zrozumiałem to wg informacji zawartych w tym reportażu GROM stosuje w swoim systemie walki kilka technik stosowanych także w innych stylach (niestety japońskie nazwy mi niewiele mówią), w tym również w „ninjutsu”, i na tej podstawie stwierdzamy że GROM ninjutsu trenuje.
Jaaaasne.
Ciekawi mnie bardzo czy sami zainteresowani są świadomi że trenują zabójczą sztukę walki wojowników ninja.

Wolę być starą dupą niż młodym dupkiem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 91
nioooo... moze i nie wiedzom ;))
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3
witam ja rowniez jestem nowy i chcialbym wiedziec czy ktos wie o tym ze ktos uczy Ninjitsu w KTC katwoice
dowiedzialem sie ze kiedys iles lat temu dzialo sie to w polsce pojawil sie pewien czlowiek ktory wybral 10ciorga ludzi i nauczyl ich Ninjitsu ale tego prawdziwego ninjitsu potem wyjechal nie bylo po nim niczego tylko ci 10ciorga wspanialych ludzi wyszkolonych na roboty byli najlebsi i to nie byl zart
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

szczeki

Następny temat

kick a siłka

WHEY premium