SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nauka pływania - pomocy!

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 20289

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 198 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4166
i od razu nie staraj sie plywac calym stylem tylko powoli cwicz kazdy element, bo inaczej bedziesz plywal jak niestety wiekszosc ludzi, czyli glowa nad woda jak najwyzej,obracasz ja we wswzystkie strony,a rekoma machasz jak popadnie byle szybko = zero techniki
powodzenia w nauce

"trzeba wiedziec kiedy zejsc ze sceny niepokonanym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 188 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 744
Najbardziej boje sie ****a tego że na srodku basenu gdzie jest 2m w razie czego nie ma się czego chwycić ( i wiadomo panika, gwałtowne ruchy i ide na dno).
a propo jak już kłade się na tym brzuchu i delikatnie zaczynam machac nogami to w kolanach mam zablokowane ?

Ma może ktoś jakąś stronke gdzie jest troche teori o pływaniu ? najlepiej ze zdjeciami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 198 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4166
absolutnie nie blokuj kolan wszystko wykonuj PLYNNIE, nic na sztywno i przeczytaj sobie ten artykol https://www.sfd.pl/temat154919/ tam masz wszystko opisane

"trzeba wiedziec kiedy zejsc ze sceny niepokonanym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
pinecone85 ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 4636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22462
Kurde tez nie umiem plywac. Mam pytanie tylko prosze o szczere odpowiedzi, czy widok 19-letniego chlopaka uczacego sie plywac nie bedzie zalosnym? Ja i tak sie za to zabieram od wrzesnia i to co uslysze nie zmieni tego, ale poprostu chce sie dowiedziec czego sie moge spodziewac , moge byc przedmiotem kpin, zartow itp?

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 188 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 744
W moim przypadku (mam tyle samo lat). Byłam raz na basenie kiedy było duo ludzi w moim wieku i zadnych śmiechów. Oni ejszcze Mi dawali wskazówki :).
Juz pierwsze kroki w pływaniu są niezłe umiem juz pływaś troche strzałką.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
pinecone85 ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 4636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22462
W moim przypadku, jest tak ze jakies podstawy mam strzala te sprawy troche na plecach i zadnych oporow psychicznych, nie boje sie wody nie boje sie pojsc na dno jak kamien itpMam nadzieje ze smiechow nie bedzie, zobaczymy. Najgorsze są takie cwaniaczki, co juz dobrze plywaja, wiem bo jak bylem mlodszy tak wlasnie bylo.

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 3903 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13061
no coz, pewnie i tak jest pozno, no ale na ogol ludzie sie ucza pierw zabki, ale jesli komus zalezy na szybkim stylu to proponuje kraul, oba sa na brzuchu wiec nie przeba przelamywac sie zeby sie odwrocic na plecy;
ale sama bym nie wiedziala jak sie nauczyc w 7 godzin wiodomo co pierwsze..utrzymywanie sie na powierzchni, przy zabce jest to o tyle dobre ze nie trzeba zanurzac glowy a co za tym idzie regulowac oddechu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 369
A propos lęków przy nauce plywania...
Nic sie nie boj!
Ja sie wprawdzie uczylem w podstawówce i chodzilem wtedy na basen, ale potem dluuuugo, dlugo nie plywalem, wiec umialem.. utrzymac sie wodzie czymś przypominajacym zabke...
Za plywanie wziąlem sie na II roku studiów!
Przykladalem i przykladam sie do tego (choc, oczywiscie, nie trenuje wyczynowo), ze juz po roku-dwoch nie bylo widac, ze dopiero zaczynam uczyc sie plywac. A po czterech latach... no cóz, na wyczynowca jestem juz za stary (zmarnowane dziecinstwo, chlip, chlip), ale nieskromnie mowiąc wychodzi mi to niezle.
Moral oczywiscie jest taki, ze wszystko jest do nadrobienia (przynajmniej w czesci) i nie ma sie czego bac!

Gratuluje decyzji!


ps. Nie wiem, jak planujesz, ale ja na poczatku plywalem godzine nauki i 2x30 min samodzielnie, trenujac to, czego sie nauczylem z instruktorem.. to bardzo pomaga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 369
Masameto, a moze chcesz pomocy w nauce?


W jakim miescie mieszkasz?
Mowie serio.. 2-3 razy jestem w stanie sie spotkac, jezeli mieszkamy w swojej okolicy :)

Zmieniony przez - Avallach w dniu 2004-08-18 05:37:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
pinecone85 ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 4636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22462
Ja chce i tez mowie serio, ale pewnie nie jestes z wojewodztwa lubelskiego...

Grappling

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PeCo

Następny temat

chudniecie w czasie sezonu?

WHEY premium