Aktywność fizyczna zawsze była częścią życia Mandie Nugent. Trenerka personalna, była zawodniczka bikini fitness, a także właścicielka firmy produkującej stroje “Black Ice Bikinis”, dawniej trenowała pływanie w Wielkiej Brytanii. Osiągała wysokie wyniki w tym sporcie i wyjechała na stypendium do USA. Po tym jak postanowiła zakończyć karierę pływacką, przytyła z rozmiaru 8 do rozmiaru 14. Wychodziła ze znajomymi na imprezę i prowadziła studencki styl życia. Wciąż jadła tak jak dawniej w okresie kiedy intensywnie trenowała pływanie. To właśnie przez odpowiedniej brak aktywności fizycznej Mandie przybrała na wadze. Postanowiła, że musi coś z tym zrobić. Aby zrzucić dodatkowe kilogramy, blond piękność po powrocie do Wielkiej Brytanii, kupiła karnet na siłownię i odbyła kilka sesji z osobistym trenerem. Bardzo spodobało jej się podnoszenie ciężarów i widząc efekty, postanowiła wystartować w zawodach sylwetkowych federacji UKBFF.

Przygotowując się do startów wykonywała sześć razy w tygodniu trening siłowy oraz trzy razy w tygodniu cardio. Ale Mandie uznała, że reżim, któremu musiała się poddać podczas przygotowań sprawił, że była cały czas zmęczona i rozdrażniona. Chociaż wygrała dwa z trzech konkursów, w których brała udział, wciąż nie sprawiało jej to przyjemności i satysfakcji. Nadal trenuje i podziwia wszystkie startujące zawodniczki. Stwierdziła, że to po prostu nie dla niej. Teraz Mandie znalazła równowagę i czuje 100% zadowolenia ze swojego ciała. Ponieważ ma dyplom projektantki mody, postanowiła założyć własną firmę produkującą stroje dla zawodniczek bikini fitness i całkiem nieźle jej idzie.

"Kiedy marzyłam o szczupłej sylwetce. Dążąc do niej, ciągle myślałam, że nie jestem wystarczająco chuda. To błędne koło i wiele dziewczyn tak ma. Jestem teraz na etapie, w którym czuję się komfortowo niezależnie od tego, czy mam widoczne mięśnie brzucha, czy nie. Wiem, co muszę zrobić, aby być szczupłym, ale wcale nie chcę być."

Mandie mówi, że osiągnęła wiele dzięki pływaniu i podróżowaniu po świecie, ale ten rozdział dla niej się skończył i cieszy się z tego, czym obecnie się zajmuje. Zawody odpuściła, ale nadal ćwiczy i działa w świecie w fitnessu. Dobra decyzja?

Komentarze (1)
domosos

Niepotrzebnie się tak tyn tatuażem spaskudziła :-(

0