SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

NOWOŚĆ!!! LEUCINE XTRA - ZAPOMNIJ O KATABOLIŹMIE

temat działu:

ActivLab

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21254

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 327 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1561
Ciekawy produkt:) jeden ze składników bcaa, ale mimo to wole równomierne proporcje i BCAA Xtra jest dla mnie nadal numerem jeden :)
Leucyna tez powinna być na rynku i dobrze że Activlab wypuszcza taki produkt bo wyboru dużego na rynku niema :)

Zmieniony przez - M_Polaszek w dniu 2011-03-04 20:42:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 377 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9478
Wszystko pieknie, tylko po co te weglowodany?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 905 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9391
może po to żebyś później nie narzekał "o boże co za smak, tego się nie da pić"
a może z innego powodu, pewności nie mam

linia Xtra się wydłuża i stale wzbogaca - plus dla Activlab

Zmieniony przez - zielony90 w dniu 2011-03-04 22:57:17

wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, ważna jest dawka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 377 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9478
Smak to dla wielu sprawa drugorzedna, bo i tak sypia proch do buzi. Leucyna i HMB to pozycje glownie dla ludzi na redukcji, gdzie nierzadko kazdy gram weglowodanow sie liczy. Sam jestem zwolennikiem wszelkich low carbow, wiec te weglowodany w skladzie bardzo mi sie nie podobaja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 464 Napisanych postów 9051 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 91255
Gdzie wklejać to do konkursu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2992 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 41803
Eltoro - czyzbys chcial mnie wyprzedzic?ale chyba tutaj - ja tak zrobie

jesli porcja to 10 g to ile bedzie tych wegli tam? nie przesadzajcie. Sprobujcie lykanc samo hmb w prochu - bez kapsa. leucyna to przy tym jest smaczna.
czyms to trzeba popchnac

patrzac na sklad - niewiecej niz 2-3 g - do przyjecia
Zmieniony przez - maly mis84 w dniu 2011-03-04 23:43:36

Zmieniony przez - maly mis84 w dniu 2011-03-04 23:44:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 1846 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34103
Leucyna
Jest obok izoleucyny oraz waliny jednym z aminokwasów rozgałęzionych, ludzie zorientowani w temacie wiedzą że krótsza nazwa to BCAA (Branched Chain Amino Acids). Są one aminokwasami endogennymi, czyli muszą być dostarczane "z zewnątrz", ponieważ nasz organizm nie potrafi ich samodzielnie syntezować. Mięśnie człowieka w około 35% składają się właśnie z aminokwasów rozgałęzionych, największy udział w BCAA znajdujących się w mięśniach człowieka ma właśnie Leucyna. Dlatego też bardzo ważne dla osób uprawiających sport jest dostarczanie dużej ilości BCAA, a w szczególności Leucyny. Znajdziemy ją miedzy innymi w produktach mlecznych. Najbardziej odpowiednią porą dla stosowania leucyny jest podobnie jak w przypadku BCAA, pora okołotreningowa.

HMB (ß-hydroxy-ß-metylomaślan)
To krótko łańcuchowy kwas tłuszczowy, który w organizmie jest przekształcany właśnie z Leucyny. Głównie ma działanie antykataboliczne oraz wspomaga lipolizę(krótko- spala tłuszcz) ale również jest antyoksydantem, chroni przed mikrourazami w tkance. Tak jak już wspomniałem jest on wytwarzany w organizmie ale możemy go również dostarczyć z zewnątrz. Niestety w pożywieniu znajdują się jego śladowe ilości więc ciężko jest zjeść na tyle dużo abyśmy poczuli jego działanie, dlatego warto spożywać go spożywając suplementy diety. Najlepsze i najbardziej widoczne efekty HMB przynosi przy stosowaniu go przez długi okres czasu, najlepiej nie mniej niż 8 tygodni. Jako że hamuje katabolizm więc najlepiej spożywać go tak samo jak Leucynę w porach okołotreningowych, niegłupim pomysłem było by również suplementacja HMB rano, zaraz po przebudzeniu, dodając do tego odpowiednią dawkę Leucyny bądź BCAA, szybko i skutecznie zatrzymamy katabolizm który działał negatywnie na naszą tkankę mięśniową prawie całą noc. Teraz kilka słow o stosowaniu Leucyny oraz HMB na noc- nie jest to dobry pomysł, ponieważ w suplementach w postaci proszku i tabletek Leucyna i HMB występują już w postaci gotowej do jak najszybszego strawienia bądź wchłonięcia do krwiobiegu. Stosowanie Leucine Xtra na noc mija się z celem ponieważ za pomocą tego suplementu nie zatrzymamy niestety całonocnego katabolizmu, na pewno lepszym wyborem będzie tutaj spożywanie na noc twarogu bądź odżywki białkowej o wydłużonym wchłanianiu, np. Night Protein Mix.

Biotyna
Nazywana również witaminą B7 to organiczny związek chemiczny. W organizmie jej główną rolą jest wspomaganie syntezy aminokwasów(Leucyna), kwasów tłuszczowych(HMB) oraz białek. Wpływa pozytywnie na naszą skórę oraz włosy, wspomaga pracę tarczycy. U osób uprawiających sport jej zapotrzebowanie rośnie. Jej nadmiar jest szybko wydalany razem z kałem i moczem, tak więc ciężko ją przedawkować, a nawet jeśli to nie występują skutki uboczne jej nadmiaru. Za to niedobór prowadzi do zaburzeń proporcji HDLL/LDL (cholesterol), zły wygląd skóry, problemy z jelitami. Nie ma odpowiedniej pory na suplementacje biotyny, tak naprawdę ważne jest aby dostarczać ją codziennie, obojętnie o jakiej porze.

Tak więc widzimy że produkt Activlabu o nazwie Leucine Xtra zawiera 3 główne składniki które są ze sobą ściśle powiązane oraz współpracują ze sobą.

Proponowane przeze mnie dawkowanie:
Dzień treningowy: Przed treningiem 10g Leucine Xtra, po treningu 15g Leucine Xtra. W czasie treningu dobrze by było popijać 10 BCAA Xtra. Jeśli wykonujemy trening aerobowy po treningu siłowym należy wypić 20g Leucine Xtra miedzy treningiem siłowym a aerobowym, bez tego katabolizm może poczynić większe szkody.
Dzień nietreningowy: 15g Leucine Xtra raz dziennie między posiłkami.
Opcjonalnie, jak już wspomniałem można wypic na czczo, odrazu po przebudzeniu 10g Leucine Xtra aby zatrzymać katabolizm.
Sugeruję dość wysokie dawki, ponieważ dzięki doświadczeniu moim oraz znajomych, wiem że tak duże dawki aminokwasów nie szkodzą ale przynoszą pożądany przez nas skutek, w okresie redukcji potrafiłem spożywać 40-50g BCAA dziennie, dzięki temu ograniczyłem spadki tkanki mięśniowej do minimum i nie dałem katabolizmowi pola do popisu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 207 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8023
Leucyna-podstawowy i niezbędny amonokwas dla człowieka.Jest jednym z 3 aminokwasów rozgałęzionych-BCAA(obok izoleucyny i waliny).Należy też do ośmiu aminokwasów egzogennych,co oznacza,że ludzki organizm nie posiada zdolności syntezy tego aminokwasu.Zapotrzebowanie dla dorosłego człowieka wynosi około 30mg/kg ciała dziennie.Aminokwas ten odpowiada za regulowanie poziomu cukru we krwi i poziomu energii,a także za gojenie się ran.
Leucyna posiada największy anaboliczny potencjał spośród wszystkich aminokwasów.Pobudza komórki mięśnia szkieletowego do syntezy nowych białek.Ponadto wyzwala wyrzut anabolicznych hormonów: insuliny,hormonu wzrostu i insulinopodobnego czynnika wzrostowego.
Po wniknięciu do komórki mięsniowej,leucyna aktywuje kompleks o nazwie mTOR(mammalian Target of Rapamycyn)-kompleks aktywujący rapamycynę.Skutkiem tego jest zwiększenie objętości komórki mięśniowe.Podsumowując,leucyna pomaga budowac beztłuszcową masę ciała.

Leucine XTRA jest połączeniem leucyny, jej metabolitu-HMB oraz biotyny, katalizatora przemiany leucyny w HMB.

Preparat Leucine XTRA Najlepiej stosować w ilości 20 gram w dni treningowe i 10 gram w dni nietreningowe.
W dni treningowe: 10gram(2 łyżeczki od herbaty) rozpuszczone w odpowiedniej dla siebie ilości wody 30 minut przed treningiem i 10 gram od razu po treningu LUB 20 gram(4 łyżeczki) popijane podczas treningu rozpuszczone w odpowiedniej dla siebe ilości wody.
W dni nietreningowe:
10 gram na czczo,gdyż wtedy potrzebujemy doładowania aminokwasów,lub 30 minut przed posiłkiem,w którym mamy najmniej białka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2992 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 41803
no to tera ja

Leucyna oraz jej metabolit HMB zawarte w produkcie spelniaja zadanie antykataboliczne względem masy mięśniowej. Dlatego tez najkorzystniejszym okresem ich spozywania sa okresy zaraz po przebudzeniu na czczo i po treningu. Oraz zawsze wtedy gdy organizm obciążony jest duzym wysilkiem fizycznym i narazony jest na katabolizm. Unikalne polaczenie z niezbędnym katalizatorem przemian – bityna - poteguje dzialanie produktu.
Leucine XTRA jest produktem uniwersalnym. Można go spożywać jako samodzielny produkt rozpuszczony w wodzie. Zostal tak opracowany aby doskonale laczyc się z innym produktami serii XTRA. Bcaa XTRA, Glutamina XTRA, Eaa XTRA czy nawet Recovery 2.0. Zostal opracowany w taki sposób by można było go dodawac do stakow przedtreningowych jak CREA-SHOT i potreningowych jak Recovery 2.0.
Zaawansowani sportowcy mogą przyjmowac dodatkowe porcje w trakcie treningu i przed snem.

Dawkowanie LEUCINA XTRA

Wersja podstawowa (ekonomiczna)
Dni treningowe: stosuj 2 porcje LEUCINE XTRA dziennie. 1 porcje (10g) zaraz po przebudzeniu
Druga przyjmij bezpośrednio po treningu
W celu wspomożenia treningu silowego trwającego powyżej 60 minut zaleca się stosowanie jednej porcji podczas trwania treningu
W dni nietreningowe: przyjmuj jedna porcje bezposrednio po przebudzeniu

Wersja dla zaawansowanych ( optymalna)
Dni treningowe: stosuj LEUCINE XTRA 3 do 4 razy dziennie. 1 porcje (10g) zaraz po przebudzeniu
Jedna porcje przyjmij przed treningiem silowym
Kolejna przyjmij bezpośrednio po treningu . (W celu spotegowania rezultatow najlepiej z Recovery 2.0)
Ostania porcje przyjmij wieczorem przed snem.
W dni nietreningowe: przyjmuj jedna porcje bezposrednio po przebudzeniu i jedna przed snem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
Leucine Xtra - "sprzęt" mistrzowski!
Inni już mogą zbierać swoje klocki!

Łyknij porcje za dnia, w nocy, jeśli katabolizm Cię chce zaskoczyć, kiedy czujesz spadek mocy!
10g Leucine Xtra + 10g Creatine Xtra + Carbomax - wzór na anaboliczne paliwo - zatankuj je po treningu, a zbierzesz obfite, mięśniowe żniwo!

Chcesz by było XTRA mocno? Dorzuć EAA, a odlecisz bracie w kosmos!


Zmieniony przez - lukash_g w dniu 2011-03-05 00:08:07
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

ACTIV SCORE

Następny temat

Kończymy kolejny kwartał - może to Ty zgarniesz kolejne 5000 zł?!

WHEY premium