SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mocznik vs Trądzik

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 117341

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2
Peeling raczej odpada, bo nie chcę narażać skóry bo ścierając 1 warstwę naskórk apozbawiam skóry jej naturlnej "osłony". Poza tym nie mam tłustej cery i to jest dziwne. Mam cerę raczej normalną. Nie jest sucha (chyba że wysuszę ją wieczorem żelem) ani nie jest tłusta. Jest optymalnie nawilżona a mimo wszystko mam zatkane pory które rogowacieją i zatykają się powodując zalęganie bakterii :( Teraz testuję maść ichtiolową i nawet są rezultaty. Pojawia się tylko problem, bo nawet jeżeli znikcni mi opuchlizna i doprowadzę cerę do jako takiego wyglądu to będę musiał o nią cholernie dbać. Jeden mały błąd (np. zapomnę wieczorem ja oczyścić) i na drugi dzień masakra :( Moja opuchlizna podobno zejdzie szybko jeżeli zastosuję kalium hypermanganicum. Wiecie coś o tym?
Druga sprawa. Maść sterydowa. Kiedyś miałem alergię w postaci ostrej wysypki na dłoniach i stosowałem Elocom. REWELACYJNIE mi pomógł. Po stosowaniu tego preparatu skóra na dłoniach jest bardzo delikatna i gładka. Jeżeli zastosuję steryd na skórę twarzy, to też ją może wyleczę, ale nie jestem pewnien. Co myślicie? Bo mocznik na razie nie przyniósł rezultatów :P
Pozdrawiam serdecznie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 130
ja stosowałem 3 dni ale przestalem z braku czasu np jak starzy w domu są to co ja zamykam sie w lazience na 20 minut i co a oni pytają co ja ta robie

jeszcze poimyslo ze gruche wale ;]

game spirit !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3924
ja mam taki problem malutki mianowicie chodzi o to ze wczoraj przez 15 minut nasaczonym wacikiem nanosilem mocznik na skore ktora od razu stala sie bardziej elastyczna i ladniej wygladala. Tego samego dnia zrobilem sobie oklad i lezalem tak z 20 minut oklad zrobilem tylko na miejsca gdzie tradzik dal o sobie znac. dzisiaj po zmyciu takiej bialej papki ktora mi przypisal dermatolog ktora niestety dosc mosno wysusza skore rowniez nasaczonym wacikiem nanosilem mocznik na skore ale dolozylem do tego pocierania wacikiem bo wczesniej tylko lekko przyciskalem a teraz troche jezdzilem tym wacikiem po skorze. robilem to przez 15 minut i po tym "zabiegu" skora zaczela mnie straaaasznie piec zrobila sie cala czerwonai teraz nie wiem co mam robic.
pomozcie zeby to zaczerwienienie zeszlo i doradzcie czy w takim przypadku gdy skora juz jest dosc mocno nawrazliwiona traktowac ja ta papka ktora zawiera antybiotyk i chyba w takiej sytuacji moze dodatkowa ja podraznic a nie pomoc.i powiedzcie czy jak zniknie zaczerwienienie ( a mam taka nadzieje) to czy dalej moge stosowac urynoterapie bo wydaje mi sie ona rewelacyjna.
prosze o odpowiedz bo taka czerwona skora w wiekszym gronie osob jest bardzo krepujaca
thx z gory
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 136 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3712
Jesli to od tej paki to bym ja odstawil bo ne isadze zbeby ise cos takeigo zrobilo od moczu. Przez pojecie wacik rozumiem taki platek kosmetyczny ?? Bo ja uzywam wacikow do uszu :D JAk nasaczysz ten wacik to lekko przecieraj a nei wcieraj !!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1299
u mnie jest super, a stosuje to co 2-3 dni :), wagry przy nosie prawie staly sie nie widoczne, no i skora nie jest juz tak podrazniona :). JEst naprawde fajnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 112 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1316
po co sie meczyc, jezeli mozna zastosowac masc z mocznikiem kupiona w aptece? sama takie mieszam, pachna ladnie, a jak na tradzik to mozna cos antybakteryjnego dodatkowo dorzucic... kazdy taki lek robiony na recepte kosztuje 5zl wiec lepiej powiedziec lekarzowi od razu ze to na pryszczole...

We're just a drop of water in an endless sea... Dust in the wind...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3924
dzieki za odpowiedz ale za bardzo chyba nie doczytaliscie mojej wypowiedzi. powiedzialem ze to wlasnie po tym "smarowaniu" sie moczem mi sie tak zrobilo a nie od papki. papka tylko wysusz ale po niej skora jest normalnie i caly czas nie wiem jak mozna szybko pozbuc sie tego zaczerwienienia z twarzy bo utrzymuje mi sie to juz caly dzien i tylko lekko zbledlo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1299
@rokando
Pamietaj ze mocz dziala podobnie jak kwasy Aha, wiec sciera niejako martwy naskorek. Potem podzialales ta twoja biala mascia, co tylko podraznilo skore. Polecam robic to naperzemiennie w jeden dzien Mocz, w inny dzien twoja masc.
Zaczerwienienie zejdzie po kilku dniach, smaruj sie kremami i myj sie lagodnymi srodkami <np mydlo antybakteryjne na bazie olejku drzewa herbacianego z ziolami> stosuje to mydlo od tygodnia i bardzo sobie cenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3924
chyba wlasnie tak zaczne robic. nie wiem czy to przez urynoterapie ale mam dosc wyschnieta skore. jaki polecacie no to kremik taki ktory rowniez by dzialal troche jakby "antytradzikowo" bo jak samruje sie zwykla nivejka to mi sie robia takie male pryszcze jakby sie pory zatykaly, wiec potrzeba mi jakies specjalnego kremiku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1299
Nivea zatyka pory (sam sie przekonalem).
Jak masz sucha cere to przedewszystkim musisz ja nawilzac.
Czym myjesz twarz ?
Do kremowania polecam Krem brazujacy nawilzajacy na dzien firmy Bielanda, (cena kolo 8zl)- bardzlo delikanie brazuje , a raczej wyrownuje koloryt cery, no i nawilza.
Do tego jakis tonik, ja stosuje :Perfecta czysta cera.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Choroba wirusowa a trening

Następny temat

Wstrzas mozgu

WHEY premium