SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mocznik vs Trądzik

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 117514

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 518
Ja słyszałam, że można samemy własnym moczem się leczyć. Tzn. cere. Wieczorem przed snem nasikać do jakiegoś pojemniczka, żeby mocz przez noc się odstał (nie wiem po co ale podobno...) i rano wacikiem umyć twarz (przetrzeć) oczywiście wacikiem moczonym we własnym moczu odstaym z poprzedniego dnia odczekać chwilunie i umyć twarz żelem. Zapach ponoć nie pozostaje i w ogóle wszystko gitara.
Ja nie wiem nie sprawdzaam bo raczej bym się pożygaa niż nasmarowaa sobie twarz wasnymi siuśkami

"Nie duża, nie mała nie zgrabna..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 815
Czosnek i Cytryna jeszcze lepszy efekt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 518
Zły Żydzie (świetna ksywka)a jak się stosuje ten czosnek z cytrynką i mógłbyś jeszcze po krutce opisać działanie - byłabym wdzięczna.

"Nie duża, nie mała nie zgrabna..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 114 Napisanych postów 3633 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15525
byl juz topic o stosowaniu moczu na tradzik wiec po co zakladac od nowa to samo...

i m p o s s i b l e
i s
n o t h i n g

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 815
Zrobić sobie parówkę czy jak to się tam zwie że para leci na twarz po czym otwierają się pory następnie przekroić ząbek czosnku na pół i wcierać a potem ukroić plasterek cytryny i przyłożyć, wysmarować twarz . Czosnek był znany od tysięcy lat i jako pierwsi odkryli jego właściwości bakteriobójcze egipcjanie, zawiera allicośtam substancję przeciwbakteryjną. Cytryna zaś ma właściwości odkażające dlatego niszczy bakterie, oczyszcza krew, wzmacnia naczynia krwionośne no i oczywiście miejscowo dostarcza witaminki C jeśli sobie zaaplikujesz bezpośrednio na twarz to ma to dobry wpływ na cerę. Najlepiej posłużyć się naturalnymi źródłami leczniczymi.

Żyd to i zna się na wszystkim
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
Zły żyd, ****a sog za nick
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10
hej :) słyszałam juz o tej metodzie lata temu ale jakoś podchodziłam do tego z rezerwą. Dziś zaczęłam się zastanawiać czy aby słusznie... Chodzę do szkoły farmaceutycznej, a więc robimy rózne leki(łącznie z maściami itp.) I właśnie dzisiaj trafiła mi się recepta zawierajaca w swym składzie mocznik :) A więc to co napiszę kieruję do do jednej z dziewczyn która wcześniej na tym forum napisała, że mocznik jest w kremach z uwagi na jego działanie nawilżajace - moja droga w farmacji jest pewna księga nazywa się farmakopea, zawiera informacje dotyczace wszystkich substancji leczniczych, w tym takze mocznika! Mocznik nie ma działania nawilżającego - w farmacji stosuje sie go w zakażeniach bakterologicznych lub pierwotniakowych. Załuję że dopiero teraz znalazłam to forum - tak to bym zrobiła sobie jakaś maść z mocznikiem , a tu lipa - trzeba czekać do września. pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 161
a ja mam rozstepy i co tez moge mocze je smarowac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 11262 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 109635
ja wyprobuję ta metodę nic mi nie zaszkodzi akurat chce mi sie siku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4
Przede wszystkim nie należy mylić moczu z mocznikiem!!! MOCZNIK JEST CIAŁEM STAŁYM DOBRZE ROZPUSZCZALNYM W WODZIE (w temp 20C 108g/100ml wody). Jeżeli ktoś z was chce się leczyć mocznikiem to zdecydowanie odradzam mocz ludzki, który w 96% składa się z wody, natomiast związki azotu w większości mocznik (CO(NH2)2) stanowi jedynie 2,5%. Jeżeli uryna rzeczywiście ma zdolności lecznicze odnośnie tego typu zmian skórnych to zdecydowanie polecam płyn Adblue stosowany w silnikach o zapłonie samoczynnym (pojazdy użytkowe)w procesie selektywnej katalitycznej redukcji tlenków azotu (NH3-SCR). Podstawowym składnikiem tego płynu jest właśnie mocznik 32,5%, który w procesie SCR rozkłąda się na amoniak będący związkiem redukującym NOx. Płyn jest ogólnie dostępny i można go spotkać na każdej stacji benzynowej. Koszt 10kg opakowania płynu wg.cen hurtowych to około 22PLN.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Choroba wirusowa a trening

Następny temat

Wstrzas mozgu

forma lato