SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Metypred, kreatyna, spadki

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 756

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 58 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1586
Hej,

Mam dosyć dużą infekcje układu oddechowego i lekarz przepisał mi metypred przez 7 dni (2x 4mg). Trochę poczytałem i nie do końca jestem zadowolony z faktu brania tego leku-sterydu.

Czy mogę w międzyczasie brać kreatynę? Czy 7 dni kuracji mocno odbije się na sile/wydolności?


Zmieniony przez - ledi12 w dniu 2022-01-22 12:25:48
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12083 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
Witaj. Tego co obecnie trenujesz czy też masz przerwę w treningach jednak nawet jeżeli nawet nie możesz sobie pozwolić na treningi ze względu na stan zdrowia to i tak tą kreatynę możesz sobie gdzieś tam w tle stosować na pewno to ci w niczym nie przeszkodzi bo trzeba mieć na uwadze to że kreatyna również występuje naturalnie czy naszym ciele i nie powinno nic tutaj kolidować z lekarstwem, tak więc na spokojnie ja bym kontynuowal suplementację, kwestia czy możesz trenować czy też musisz robić przerwę

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 58 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1586
No parę dni muszę odpuścić niestety :( Trenuje trójbój.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12083 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
No to na spokojnie Jeżeli to jest tylko parę dni przerwy od treningów to tutaj nie masz co się obawiać żeby przerywać stosowanie kreatyny na dłuższy okres, Nawet jeżeli byś na te parę dni zrezygnował ze suplementacji kreatyną bo w jakikolwiek sposób by gdzieś tam kolidowało z twoimi leczeniem lekami to tak naprawdę i tak okres wypłukiwania kreatyny w trakcie jej stosowania trwa około czterech do pięciu tygodni także tutaj byś nawet nie zauważył ewentualnych strat po odstawieniu suplementu na tydzień.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 379 Napisanych postów 877 Wiek 35 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 7279
Po kilku dniach przerwy totalnie nie odczujesz żadnych spadków, chyba ze infekcja jest na tyle mocna ze zrobi zrobi pozadne spustoszenie w organizmie. A co do kreatyny to tak jak Panowie wyżej napisi myślę że w niczym nie koliduje aczkolwiek osobiście stosuje i najczęściej zalecam stosowac w dni treningowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3202 Napisanych postów 5126 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 119909
Kreatyne bym cały czas stosował, w niczym nie powinna kolidować. Co do spadku wyników sportowych to na wydolności może się odbić jeśli to infekcja układu oddechowego. Przede wszystkim wylecz do końca, nie przyspieszaj powrotu do treningów bo parę dni więcej różnicy nie zrobi, a szkód już owszem. I nie zamartwiaj się, że wypadles z treningu bo kortyzol podskoczy niepotrzebnie. Potraktuj to jako deload
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12083 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
dokladnie, sa takie momenty gdzie trzeba na pare dni odpuscic, zluzowac i szybciej wrocic do zdrowka.
ja wlasnie takjie "naturalne" sytuacje w zyciu wykorzystuje na potrzeby odpoczyunku i regeneracji, taka infekcja, choroba, czy swieta, wyjkazdy wakacyjne sa doskonalym momenetm na deload, odpoczynek i zapomnieniu na kilka dni o silowni, zresetowaniu glowy, odpoczeciu od znacznych ilosci bialka i kalorii i dopiero gdyw szystko jest juz ok, ponowne spiecie posladkow i na pelnej ruszenie po forme:) .
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
Kreatyna Ci może nie pomoże, ale na pewno nie zaszkodzi, możesz śmiało stosować, jednak najważniejsze w tym momencie to skupić się na pozbyciu infekcji i koniecznie odpuszczenie treningu, żeby nie dokładać organizmowi dodatkowego obciążenia. Przez tydzień formy nie zrobisz i tak samo przez tydzień jej nie stracisz, to co może być ewentualnym pogorszeniem np. wydolności po całkowitym wyleczeniu odrobisz bardzo szybko, ale jak będziesz dokładać obciążenia w postaci treneingu organizmowi to tylko w najlepszym wypadku wydłużysz okres leczenia.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cissus

Następny temat

Wegańska kreatyna

WHEY premium