SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masować czy redukować? [73 kg, 179cm]

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 896

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 642
Witam, otóż mam dylemat czy masować czy redukować

Wzrost: 179/180cm
Wiek: 23 lata
Aktualna waga: 73kg na czczo

Ogólnie ćwiczę na siłowni kilka lat (około 5 lat z mniejszymi przerwami). Co do kalorii nigdy się na tym nie skupiałem.

Sprawa wygląda tak, że przed przygodą z siłownią moja waga oscylowała w granicy 58-59 kg więc zawsze byłem chudy.


Przez kilka lat jeśli chodzi np. o wyniki siłowe, np. na ławce płaskiej - podniosłem je z kilku serii po 80/85kg na kilka serii po 100kg!

Co do treningu siłowego - nogi ćwiczone bardzo rzadko więc to moja słabsza strona - aktualnie wezmę się za nie.


Praca raczej siedząca, dużo siedzę przy komputerze, kroków w ciągu dnia raczej dużo nie robię (raczej przedział 5-10k).

__________
Tutaj rodzi się pytanie... Czy nadaję się bardziej na redukcję czy masę? Znajomi mówią, by raczej masować... Ostatnie 2 miesiące to raczej trening około 1-2 razy w tygodniu, czyli stosunkowo mało. Teraz chcę wskoczyć na wyższe obroty.


Ogólnie mój cel na przyszłe wakacje to 76-78kg przy niskim poziomie zatłuszczenia.


Tutaj aktualny stan na sierpień 2023r. - waga 73kg.





Tutaj na pierwszym zdjęciu bez napinania brzucha, na luzie - moim zdaniem niezbyt dobrze to wygląda



Tutaj wstawiam zdjęcia z października 2022r. gdy moja waga była +/- 78kg.






Gdyby jakość nie pozwalała na ocenę, to wrzucam link:
https://imgur.com/a/s5X4gsG





Zmieniony przez - adrianwol00 w dniu 2023-08-15 14:54:34

Zmieniony przez - adrianwol00 w dniu 2023-08-15 14:55:41
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 244 Wiek 38 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 45940
czesc, na obecna chwile to zdecydowanie redukcja. za wysoki BF by wchodzić na mase. Przy siedzącej pracy to dwa treningi siłowe to za mało by poprawić sylwetkę. Dorzuć co najmniej jeden trening siłowy i cardio. I ćwicz nogi.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2646 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
Cześć
Według mnie , biorąc pod uwagę ze nie zwracałeś uwagi na kalorie , trenujesz 1-2 x w tyg i nie robisz cardio to ta sylwetka itak nie wygląda źle bo aktualne są zdjęcia u góry tak?
Jak dla mnie , powiniennes zacząć liczyć kalorie , ustalić sobie dietę, na Początku może to być zero kaloryczne żebyś zobaczył jak Zareaguje Organizm bo przypuszczam ze samo wyczyszczenie jedzenia spowoduje ze ta sylwetkę zacznie się poprawiać na plus , później dodajesz lekko kalori i budujesz mięśnie , oczywiście trenując przy tym minimum 3x w tyg dobrze skomponowanym planem treningowym i robiac przy tym
Cardio. I ewentualnie w momencie Kiedy zauważysz ze sylwetka
Nie zmienia się w dobrym kierunku to wtedy zacznij redukcje
Natomiast wydaje mi się ze po wprowadzeniu tego co wymieniłem ona zacznie się poprawiać i nie będziesz musiał zaczynać od Redukcji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33118 Napisanych postów 23190 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278111
Zdecydowanie redukcje bym dał na tym poziomie BF
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2479 Napisanych postów 5800 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106178
Wejdź w redukcjie i też jesteś idealnym przykładem że dieta to podstawa. Zobacz cwiczysz z jakimiś przerwami 5 lat a efekty raczej dalekie od średnich gdzie myślę że można to było osiągnąć dużo szybciej a nawet bardzo dużo. Najbardziej obrazuje twój poziom tkanki jak łapiesz fałdę na brzuchu gdzie widać że jest tego dużo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 86 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 2286
Jeśli ćwiczyłeś 5 lat z krótszymi przerwami to widać na treningach, też z siebie za dużo nie dawałeś bo efekt jest średni. Startując z około 60 kg przy mocnym treningu i dobrej diecie mogłeś zbudować naprawdę fajną sylwetkę a tak to trochę strata czasu była bo tylko się podlałeś a mięśnia też za dużo nie siedzi. Nie piszę tego ofensywnie ale tak dla zastanowienia się czy nie lepiej dać z siebie więcej na treningu dopilnować diety i mieć fajny efekt bo tutaj to ewidentnie redukcja. Na szczęście młody jesteś więc wszystko przed Tobą.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33118 Napisanych postów 23190 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278111
Dodam jeszcze tak jak wyżej ze jak na 5 lat to efekty są dość słabe tym bardziej że jesteś młody wiec znacznie łatwiej masz , dlatego przeanalizuj wszystko i zastanów się gdzie popełniasz błędy i pamiętaj że dieta i liczenie kcal oraz kontrola to podstawa kształtowania ciała i czasem lepiej poświęcic rok z pilnowaniem niż tracić lata na robienie wszystkiego na oko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 642
Startowałem z 57/58kg... Więc mając teraz powyżej 73kg i wcześniej nawet więcej przełamałem swoje bariery - dla mnie i tak sylwetka na plus choć wiem, że można było wycisnąć do tej pory sporo więcej. Pomimo wszystko i tak jestem zadowolony, bo wyglądam lepiej niż przed ćwiczeniami. Ogólnie pilnując kalorie i cardio także wiem, że to co sobie wypracowałem mogłem pewnie zrobić o 3 lata wcześniej.

Trochę mnie chłopaki przybijacie :D

Postanowiłem sobie teraz cardio 3x w tyg, 4x trening siłowy push/pull/push/pull, kroki dzień w dzień starać się w ryzach 5-10k no i KCAL to przez najbliższy miesiąc okolice 2000kcal i będę obserwował.

P.S Sylwetka aktualna to te zdjęcia z góry, te niżej gdzie mam więcej kg (78kg) i fatu to są z tamtego roku po pilnowaniu treningów 3x w tyg + jedzeniu raczej ponad swoje zapotrzebowanie gdyż chciałem zwiększyć wyniki siłowe m.in. na ławce płaskiej co mi się udało.

P.S2 No i druga sprawa zdjęcia są bez jakiejkolwiek pompy. Wiadomo pompa i inne światło to sylwetka może trochę w waszych oczach byłaby lepsza.



Zmieniony przez - adrianwol00 w dniu 2023-08-17 11:49:48

Zmieniony przez - adrianwol00 w dniu 2023-08-17 11:51:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 86 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 2286
Startowanie z 2000 kcal przy większej ilości treningów to za mało nie będzie z czego ciąć. Rozpocznij od 2500-2700 i obserwuj co się dzieje.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2646 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
adrianwol00


P.S2 No i druga sprawa zdjęcia są bez jakiejkolwiek pompy. Wiadomo pompa i inne światło to sylwetka może trochę w waszych oczach byłaby lepsza.




Zmieniony przez - adrianwol00 w dniu 2023-08-17 11:49:48

Zmieniony przez - adrianwol00 w dniu 2023-08-17 11:51:13


To właśnie dobrze ze takie zdjęcie wstawiasz na czczo w świetle
Dziennym , najbardziej adekwatne do oceny.

A co do kaloryki , jak wyzej napewno będzie za niska na start tymbardziej ze dodasz aktywności.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 642
Ok, w takim razie za 2 miesiące wstawiam tu zdjęcia i zobaczymy czy coś się poprawi. Będę działał
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja do oceny

Następny temat

kcal i BWT redukcja

WHEY premium