SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa vs. bieganie i pływanie?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3925

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

24

Waga

61

Wzrost

175

Cel treningowy

przyrost masy mięśniowej

Staż treningowy na siłowni

0

Uprawiane inne sporty

bieganie, pływanie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

profesjonalna siłownia i basen

Dieta

jedna z gotowych na masę

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

nie mogę

Ostatnio przerabiany plan

brak

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

nie znam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 108
Czołem!

Na tym forum są już tony informacji, gotowych planów treningów czy żywnościowych (diet). Nawet znalazłem trochę odpowiedzi na pytanie, które za chwilę zamierzam zadać (proszę! nie kończ czytania tego tematu po tym zdaniu). ;)

Krótko o mojej sytuacji. Jestem studentem, mam 24 lata i nigdy w życiu nie ważyłem więcej niż 62kg przy wzroście 175cm. Uprawiałem różne rodzaje sportu, aktualnie od kwietnia zeszłego roku biegam regularnie i niedawno zacząłem dodatkowo pływać.

Jako, że wyglądam jak szczypior i nie mogę nabrać masy (mogę jeść ile chcę i kiedy chcę a i tak wszystko ze mnie schodzi (wizyta w wc kilka razy dziennie jeżeli kogoś interesują detale)) postanowiłem uderzyć tutaj.

Aktualnie tak jak napisałem wcześniej - biegam i pływam (to drugie to od niedawna, więc nie za dużo). Tak się składa, że mam nieograniczone możliwości korzystania z siłowni i pływalni przez najbliższy rok, więc postanowiłem spróbować coś w sobie zmienić one more time.

Jeżeli chodzi o dietę to przeczytałem odpowiednie tematy dla początkujących i ściągnąłem jedną z gotowych diet na masę (była taka dla osób ważących 60kg). Przeczytałem też podstawy odnośnie treningu na masę dla początkujących (dzięki _knife_), więc i tutaj postaram się w miarę możliwości ułożyć coś sensownego.

Cały mój problem sprowadza się do pogodzenia tego wszystkiego (chęć nabrania masy, bieganie i pływanie). W innych tematach użytkownicy forum się wypowiadali, że biegnie przy nabieraniu masy nie zaszkodzi, ponieważ zwiększa apetyt i nie pozwoli przybrać za dużo tłuszczu ale co w przypadku, kiedy dojdzie jeszcze pływanie? Nie wiem dlaczego ale moje pierwsze skojarzenie dla biegania i pływania to rzeźba, którą _knife_ wystarczająco dobitnie opisał w jednym ze swoich tematów (najpierw trzeba mieć co rzeźbić).

Co tutaj doradzicie? Jak powinienem sobie zaplanować tydzień, żeby to wszystko miało jakikolwiek sens? Aktualnie jestem po kontuzji (miałem prawie 2 miesiące przerwy w bieganiu), więc nie zamierzam w najbliższym czasie biegać więcej niż 15km tygodniowo (3 treningi). Co z pływaniem? Cholera, piszę i piszę ale się nie znam, więc może skończę i poczekam aż się mądrzejsi w tych sprawach wypowiedzą.

Interesuje mnie po prostu ile razy w tygodniu mogę chodzić biegać (i na jak długo / jaki dystans), ile razy chodzić pływać (i na jak długo) a ile powinienem chodzić na siłownię (żeby utrzymać jakikolwiek plan treningowy ukierunkowany na masę).

Z góry ogromne dzięki za pomoc i jakiekolwiek wskazówki.

Aha jeszcze jedno - jeżeli chodzi o wskazówki co do diety (bo jestem pewien, że musi być jakaś nietypowa przy takim planie tygodniowym) to proszę o opieranie się na produktach ogólnie dostępnych. Aktualnie przebywam za oceanem, więc tutaj wszystko w $ i ceny nie zachęcają (suplementy i odżywki). Poza tym już kiedyś przerabiałem Gainera ale po przestudiowaniu wyników krwi przed rozpoczęciem brania i po miesiącu jego spożywania musiałem zrezygnować (mam defekt krwi i coś tam ostro po dupie dostawało).

Jeszcze raz dzięki!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 108
Witam ponownie!

Wiem, że to nie dziennik ale mimo wszystko chciałbym powiedzieć, że ćwiczę 3 razy w tygodniu (trening siłowy, SL 5x5) jem sporo (4000-5000cal) i udało mi się już przytyć 9lb (~4kg). Tym samym przekroczyłem swoja życiową blokadę 62kg.

Niestety nie mam wagi w wynajmowanym mieszkaniu, więc ważę się po treningu, więc waga jest obarczona błędem co nie zmienia faktu, że od początku tak się ważę, więc i punkt odniesienia jest obarczony tym błędem.

Piję dużo mleka, więc wciągam też sporo tłuszczu ale, że jestem szczypior to na razie nie powinno mi to przeszkadzać a łatwiej / więcej cal można uzbierać jak czasem mi brakuje.

Pozdrawiam i dzięki jeszcze raz za pomoc! :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 692 Wiek 127 dni Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 20589
Jak bedziesz mail dobra diete to mozesz sobie pozwolic na bieganie 10-15km tygodniowo plus 1xbasen i 3-4 silownia. Odzywek jeszcze nia ma potrzeby kupowac wystarczy dobra micha. Plan też sobie wez jakis podwieszony dla poczatkujacych.

I jeśli nie jesteś tym, kim chcesz być, nie szukaj winy w innych. Tak robią tchórze.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 108
Czyli przykładowo taki podział miałby sens?

PON - silownia
WT - bieganie
SR - silownia
CZW - bieganie
PT - silownia
SB - basen (+ ewentualnie lekki bieg)
ND - odpoczynek

Dzięki za szybką odpowiedź! :)

Zmieniony przez - nieogarniam w dniu 2012-01-22 02:41:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 692 Wiek 127 dni Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 20589
mysle ze jest dobry, a tak sie sklada ze jeszcze nie spie ;d tylko porzadna dieta musi byc

I jeśli nie jesteś tym, kim chcesz być, nie szukaj winy w innych. Tak robią tchórze.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 108
Deo17
tak sie sklada ze jeszcze nie spie ;d

No tak w Polsce przecież noc (u mnie dopiero 18-sta dochodzi). :P

Deo17
tylko porzadna dieta musi byc

Na razie próbuję się trzymać tej zaproponowanej przez użytkownika Kondi w temacie "Dieta na masę" (dla osoby ważącej 60kg).

Dla zainteresowanych, żeby ułatwić dostęp pozwolę sobie zacytować:

Kondi

7:00
Platki owsiane 70g
3 jaja kurze całe

B: 32g(22g zwierzęcego) W: 50g T: 22g

11:35
Serek wiejski 200g
Chleb zytni pelnoziarnisty 100g

B: 32g(25g zwierzęcego) W: 62g T: 11g


14:30
Ryz 80g
Piers z kurczaka 80g
Oliwa z oliwek 15ml

B: 23g(17g zwierzęcego) W: 63g T: 16g


17:00
Chleb żytni pełnoziarnisty 100g
Pierś z kurczaka 100g

B: 27g(20g zwierzęcego) W: 54g T: 4g


18:30-18:30
Trening

19:30
45g Carbo

B: 0g W: 42g T: 0g


20:00
Tunczyk w wodzie 100g
Chleb zytni pelnoziarnisty 100g

B: 28g(21g zwierzęcego) W: 54g T: 1g


22:00
Twarog chudy 100g
Oliwa z oliwek 10g

B: 20g(20g zwierzęcego) W: 3g T: 10g

Razem - podsumowanie
- białko 125 g
- tłuszcz 66 g
- węglowodany 328 g
- kalorie 2406 kcal


Udział procentowy
- białko 2,08 g/kg
- tłuszcz 1,1 g/kg
- węglowodany 5,47 g/kg
- kalorie 40,1 kcal/kg

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 692 Wiek 127 dni Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 20589
no na poczatek dobra, ide spac

powodzenia

Zmieniony przez - Deo17 w dniu 2012-01-22 02:53:00

I jeśli nie jesteś tym, kim chcesz być, nie szukaj winy w innych. Tak robią tchórze.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 108
Nie zdążyłem wyedytować - u mnie nie ma carbo (tłumaczyłem wcześniej). Dzięki za pomoc i dobrej nocy. Mam nadzieję, że jutro się jeszcze wypowiedzą inne osoby. :)

EDIT:
Wykopałem jeszcze swoją starą dietę na masę (miałem wtedy 20 lat a dalej ważę tyle samo...). Jest dokładniejsza i bardziej rozbudowana. Chyba bardziej na niej będę polegał.

Wiek: 24lata
Wzrost: 175cm
Waga: 60kg

* 1[g] białka = 4kcal * 2,5[g] białka na kmc
* 1[g] węglowodanów = 4kcal * 7,0[g] węglowodanów na kmc
* 1[g] tłuszczy = 9kcal * 1,5[g] tłuszczy na kmc

2,5[g] białka na kmc = 2,5 * 60 = 150[g] białka * 4kcal = 600kcal
7,0[g] węglowodanów na kmc = 7 * 60 = 420[g] węglowodanów * 4kcal = 1680kcal
1,5[g] tłuszczy na kmc = 1,5 * 60 = 90[g] tłuszczy * 9kcal = 810kcal

600kcal + 1680kcal + 810kcal = 3090kcal

7.00 - śniadanie
10.00 - śniadanie II
13.00 – posiłek przejściowy
15.00 – obiad / posiłek przedtreningowy
17.00 - posiłek potreningowy / kolacja I
20.00 - kolacja II
22.00 - posiłek nocny

--------

7.00 - śniadanie

* 100[g] płatków owsianych górskich (B 11,9[g], T 7,2[g], WW 69,3[g])
* 300[ml] mleka 0,5% (B 9,6[g], T 1,5[g], WW 14,1[g])
* 50[g] twarogu chudego (B 9,9[g], T 0,25[g], WW 1,75[g]
* 10[ml] oliwy z oliwek (13-15[g]) (B 0[g], T 9,9[g], WW 0[g]

(twaróg lub chude mięso, ewentualnie jajka, wtedy bez oliwy)

Suma: B 0[g], T 18,9[g], WW 85,15[g]

10.00 - śniadanie II

* 80[g] ryżu brązowego (B 5,7[g], T 1,5[g], WW 61,4[g])
* 50[g] tuńczyka z puszki (cała puszka) (B 13,6[g], T 4,5[g], WW 0[g])
* 10[ml] oliwy z oliwek (13-15[g]) (13-15[g]) (B 0[g], T 9,9[g], WW 0[g]

Suma: B 13,6[g], T 15,9[g], WW 61,4[g]

13.00 – posiłek przejściowy

* 20[g] pieczywo żytnie pełnoziarniste (B 2,6[g], T 0,8[g], WW 21,6[g])
* 200[g] serek wiejski (B 22[g], T 10[g], WW 4[g])

(ryż, makaron, kasza, mięso drobiowe, mięso wołowe, ryby)

Suma: B 0[g], T 10,8[g], WW 25,6[g]

15.00 - obiad / posiłek przedtreningowy

* 100[g] kaszy gryczanej (B 12,6[g], T 3,1[g], WW 70[g])
* 200[g] piersi z kurczaka bez skóry (B 43[g], T 2,6[g], WW 0[g])

Suma: B 55,6[g], T 5,7[g], WW 70[g]

16.00 – trening (1h) (3 x siłownia, 2 x bieg, 1 x basen)

17.00 - posiłek potreningowy / kolacja I

* 100[g] ryż biały (B 6,7[g], T 0,7[g], WW 78,9[g])
* 100[g] filet z pangi (B 18[g], T 3,8[g], WW 0,8[g])
* 100[g] pomidor (B 0,9[g], T 0,5[g], WW 5,2[g])

Suma: B 25,6[g], T 5[g], WW 84,1[g]

20.00 - kolacja II

* 40[g] pieczywo żytnie pełnoziarniste (B 2,6[g], T 0,8[g], WW 21,6[g])
* 120[g] polędwica wołowa (B 24[g], T 4,2[g], WW 0[g])
* 10[ml] oliwy z oliwek (13-15[g]) (13-15[g]) (B 0[g], T 9,9[g], WW 0[g]

Suma: B 24[g], T 14,9[g], WW 21,6[g]

22.00 - posiłek nocny

* 100[g] twarogu chudego (B 19,8[g], T 0,5[g], WW 3,5[g])
* 10[ml] oliwy z oliwek (13-15[g]) (13-15[g]) (B 0[g], T 9,9[g], WW 0[g]

Suma: B 0[g], T 10,4[g], WW 3,5[g]

SUMA CAŁKOWITA DZIENNA:
* 119 gram białka (pochodzenia zwierzęcego) (476 kcal, powinno być 600kcal)
* 81,6 gram tłuszczy (734,4 kcal, powinno być 810kcal)
* 351,4 gram węglowodanów (1405,6 kcal, powinno być 1680kcal)

Z góry dzięki za 'rzucenie oczami'. ;)

Zmieniony przez - nieogarniam w dniu 2012-01-22 06:15:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86831
Żadnego biegania ani basenu - zaraz znikniesz.

Zrób sobie badania lekarskie albo zacznij jeść.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 108
Jakie badania? Mam w miarę regularnie badaną krew i wszystko z nią w porządku (konsultacje z lekarzem).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 566 Wiek 54 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7290
Z tego co piszerz masz dobrą przemianę materii co powinno cieszyć a nie marwić.Wybierz sobie któryś z programów gdzie ćwiczysz całe ciało trzy razy w tygodniu.Ćwiczenia maja być oparte tylko na wolnych ciężarach ,zero maszyn.Osobiście polecam na początek niski zakres powt i serii najlepszy 5sX5p danego ćwiczenia.I co najważniesze progresja treningowa 2-2,5 kg tygodniowo.Ćwiczyć technicznie wolno z czuciem ciężaru i pełną jego kontrolą w fazie podnoszenia i opuszczania z 1-2s zatrzymaniem w max i min położeniu a mięśnie muszą zacząć rosnąć nie robią łaski to jest adaptacja naszego organizmu na nowe zadanie zwiążane z pokonywaniem oporu zewnętrznego.Możesz biegać ale staraj się nie zwiększać pokonany dystans tylko skracać czas przebytej drogi (skróć dystans tygodniowy z 15km do 9m 3x3km).Co do basenu jak masz możliowość to po zakończeniu treningu siłowego idź na basen i popływaj dla odprężenia i rozciągnięcia mięśni typowa sesja dla przyjemności.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 108
Dzięki wszystkim za dotychczasową pomoc i rady! Jestem już po pierwszym dniu na siłowni i powiem tyle - jest ogromna i super wyposażona. Nie wiem ile tam jest sztang, ławeczek i maszyn. Wszystkiego po parenaście. :O

Ale do rzeczy - chciałem zapytać o ewentualną suplementację. Na razie jestem po dwóch dniach trzymania "diety" i ledwo co tyle żarcia w siebie wciskam. Czasem też mi się godziny przesuwają bo wiadomo = nie zawsze można o konkretnej godzinie usiąść i zjeść. Skoro mam dietę na masę to potrzebuję sporo białka i węglowodanów. Kiedyś testowałem na sobie gainera (z kiepskim skutkiem) ale może zrobię drugie podejście jak nie będzie widać efektów po samej diecie i siłowni 3 x w tygodniu.

Wiem, że o tym jest masa tematów (suplementacja) ale ja proszę o konkretną pomoc mając do dyspozycji produkty z tej strony:
http://www.vitaminworld.com/

Tak jak pisałem - jestem za granicą, więc muszę wybierać w tym co tutaj jest. Ten sklep jest akurat stosunkowo niedaleko mnie, więc mogę tam podejść.

Z góry dzięki za pomoc!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukowac czy masowac?

Następny temat

Pomoc w planie treningowym

WHEY premium