SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa czy rzeźba?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1340

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 888
Parę miesięcy temu ważyłem 82 kg, obecnie 66,5 kg jednak jeszcze jest trochę tkanki tłuszczowej, którą muszę spalić a jednocześnie chce zacząć z kolegą chodzić na siłownie i nie wiem za co mam się zabrać, bo przecież nie przyjdziemy na siłownię, żeby sobie ot tak, poćwiczyć na wszystkich maszynach i wrócić do domu, bo to chyba nie ma sensu. Nie chcę gotowej diety ani planu tylko pokierowania od czego mam zacząć, i jaki typ treningu i diety muszę zastosować. Moim celem nie jest duża masa mięśniowa, gdyż kolidowałoby to z bieganiem. Biegam co dziennnie 11 km spokojnym tempem. Wiek - 17 lat. Wrzucam zdjęcie, żeby było wiadomo na jakim jestem etapie, bo waga wszystkiego nie ukazuje.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 627 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9805
Dieta zbilansowana. Kcal sam musisz zobaczyc. dołóż na początek z 500, bo i tak duzo biegasz. Bedzie szło to zostaw, nie bedzie szło dołóż, musisz sam dojsc do tego ile potrzebujesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nie masz tłuszczu. Jest sucho, brak rozbudowanych mięśni.
To wszystko. O redukcji, tak zwanej rzeźbie nie ma mowy.

Skoro biegasz codziennie 11 km, bardzo ciężko będzie Ci zyskać kg.
Wypełnij pełną ankietę działu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 888
Mógłyś powiedzieć jak wypełnić ankietę ? Przy zakładaniu tematu była taka możliwość, ale teraz jej nie widzę.

Co do treningów to może wydaje się, że jestem chudy ale jest jeszcze trochę tłuszczu który chciałbym spalić- chodzi mi o brzuch czy boki. Jednocześnie chcę przy tym chodzić na siłownię, tylko nie wiem za co się zabrać a w końcu trzeba zacząć a nie tylko gadać i czytać. Jeśli bieganie by trochę przeszkadzało to bez problemu zmniejszę częstotliwość, i zacznę biegać co drugi dzień.

Zmieniony przez - FL8 w dniu 2013-10-26 20:46:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
https://www.sfd.pl/Ankieta_w_dziale.-t411741.html

Przekopiuj tutaj pola.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 375 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2873
Mysle ze w twoim wypadku musisz dobrze dopracowac diete i czekac na efekty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 888
Płeć : Mężczyzna

Wiek : 17 lat

Waga : 66,5 kg

Wzrost : 176 cm

Cel treningowy : Umięśniona, lecz atletyczna i szczupła sylwetka

Staż treningowy na siłowni : Brak

Uprawiane inne sporty : Bieganie(Codziennie 11 km)

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : Siłownia

Dieta : Obecnie brak

Przeciwskazania medyczne : brak

Zażywane suplementy : brak

Ostatnio przerabiany plan: brak

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): brak




Z góry dziękuje każdemu kto mi pomoże, a pomoc jest potrzebna ponieważ zależy mi na na sylwetce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 375 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2873
Jak wyzej napisalem poczytaj w dziale dieta ibo to u ciebie podstawa a co do bieganua zarzucilbym bcaa przed:) ooczekaj co inni powiedza jeszcze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 888
Czyli trening tymi etapami + jakaś dieta białkowa będzie dobra w moim przypadku ? Najbardziej mi zależy, żeby od tej diety rosła masa mięśniowa a nie tłuszcz. Dobrze rozumiem, że w moim wypadku będzie właśnie tak, ponieważ bieganie uniemożliwi "zbierania" tkanki tłuszczowej ? I jak z dietą, tzn. powinna przekraczać ilość potrzebnych kalorii czy jak ? Trzeba liczyć, że dziennie spalę ok 600 kalorii samym bieganiem.


P.S Ten plan jest całkiem ciekawy, ale jak ma się to do FBW ? Bo plan z Twojego linku raczej nie uwzględnia mięśni brzucha(przynajmniej na początku bo na razie reszty ćwiczeń z późniejszych etapów niespecjalnie znam)

Zmieniony przez - FL8 w dniu 2013-10-27 10:49:04

Zmieniony przez - FL8 w dniu 2013-10-27 12:43:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 888
Więc jak Panowie z tym planem i dietą ? Bo w dziale odżywiania jest mnóstwo diet ale nie wiem czy ma to być na masę czy na redukcje bo im więcej czytam tym mniej wiem. Podkreślam, że nie chcę żeby efektem siłowni i diety była większa ilość tłuszczu. Czy jedynym wyjściem jest ten plan z podpiętego tematu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 627 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9805
Dieta z nadwyżką kcal i to sporą. Przy takiej aktywności, raczej ciężko bedzie ci zbierać tłuszcz. Dodatkowe ćwiczenia na brzuch nie są potrzebne, przy tym planie i tak wystarczajaco pracuje przy martwym ciagu i przysiadach.

Zmieniony przez - mariozlw w dniu 2013-10-27 13:42:57
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening bo trzeba coś ze sobą zrobić:) Proszę o pomoc

Następny temat

FBW jak zacząć bardzo ważne

WHEY premium