SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masło z prażonych orzechów arachidowych

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1897

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Widocznie aż tak uprazone nie są jak Ci się wydaje, jak co to olimp pewnie dobrze napisał an opakowaniu

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Skąd informacja, że prażenie powoduje Zmianę kwasów tłuszczowych nienasyconych w nasycone? Jest to niemożliwe z biochemicznego punktu widzenia. Wysoka temperatura może co najwyżej spowodować utlenienie kwasów tłuszczowych omega 3, ale ich w orzechach ziemnych nie ma zbyt wiele. Pod tym względem nie ma powodu do obawy, a skład na etykiecie jest jak najbardziej prawidłowy.

Nie oznacza to jednak, że orzechy ziemne warto włączyć do diety. Okazyjnie jak najbardziej. Zwróć jednak uwagę na propozycje omega 3 do omega 6.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 422 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 2307
Może niedokładnie przeczytałem albo ktoś gdzieś nieprawdę napisał. Włączam masło z arachidowych do diety w niewielkich ilościach, bo bardzo i na długo syci przy stosunkowo niewielkich ilościach. A co do proporcji tłuszczy, to często jem śledzie i piję oliwę, więc chyba jest dobrze. Olimp pisze, że ich masło wolne jest od aflatoksyn. Kilka razy kupiłem orzeszki Felix i sam z nich masło zrobiłem ale dopiero wczoraj zauważyłem, że kupione masło wychodzi znacznie taniej! Wśród kupnych Olimp jest drogi ale i tak tańszy od orzeszków Felix. Owszem, kupiłem na allegro orzechy ziemne za około 12 zł / kg ale był to syf i dałem gołębiom. Myślałem że nie przełkną ale dawały radę.


Zmieniony przez - ochotnik w dniu 2019-12-06 06:46:47

Od teraz nie udzielam szacunów ponieważ po pierwsze, nie bywam tu regularnie i mogę nie być w stanie przeczytać wszystkie udzielone mi rady / odpowiedzi i wyrazić szacun każdemu kto udzielił pomocnej odpowiedzi / rady. Po wtóre, mogę nie być w stanie docenić niektórych odpowiedzi / rad które są pomocne. Konkludując, nie chcę nikomu sprawić przykrości wyrażając szacun dla innych osób a dla tego kogoś - nie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
jeżeli kupowaleś orzeszki felix to pewnie taniej, ja kupowałem w biedronce smaczne orzeszki niesolone i w życiu nie wyszło drożej niż kupne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 422 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 2307
Tak, kilka lat temu bywały w Biedronce ale już nie ma, są tylko w łupinach.

Od teraz nie udzielam szacunów ponieważ po pierwsze, nie bywam tu regularnie i mogę nie być w stanie przeczytać wszystkie udzielone mi rady / odpowiedzi i wyrazić szacun każdemu kto udzielił pomocnej odpowiedzi / rady. Po wtóre, mogę nie być w stanie docenić niektórych odpowiedzi / rad które są pomocne. Konkludując, nie chcę nikomu sprawić przykrości wyrażając szacun dla innych osób a dla tego kogoś - nie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
dziwne, bo z tydzień temu w gazetce oglądałem te same tylko inne opakowanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 422 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 2307
W Biedronce na stoisku z różnymi orzechami nie ma arachidowych w opakowaniach, gdzie indziej w tym sklepie też nie zauważyłem. Może przeoczam.

Od teraz nie udzielam szacunów ponieważ po pierwsze, nie bywam tu regularnie i mogę nie być w stanie przeczytać wszystkie udzielone mi rady / odpowiedzi i wyrazić szacun każdemu kto udzielił pomocnej odpowiedzi / rady. Po wtóre, mogę nie być w stanie docenić niektórych odpowiedzi / rad które są pomocne. Konkludując, nie chcę nikomu sprawić przykrości wyrażając szacun dla innych osób a dla tego kogoś - nie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 422 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 2307
Olimp pisze, że ich masło jest wolne od aflatoksyn więc teraz to chyba zostanę z Olimp bez względu na cenę chociaż te toksyny podobno niszczone są podobno właśnie w procesie prażenia i nie wiadomo czy wszystkie prażone orzeszki jak i masła też nie są od nich wolne. Jednak jak wspomniałem, orzeszki w maśle Olimp są mocniej uprażone od Felixa albo od tych w łupinach z Biedronki.

Od teraz nie udzielam szacunów ponieważ po pierwsze, nie bywam tu regularnie i mogę nie być w stanie przeczytać wszystkie udzielone mi rady / odpowiedzi i wyrazić szacun każdemu kto udzielił pomocnej odpowiedzi / rady. Po wtóre, mogę nie być w stanie docenić niektórych odpowiedzi / rad które są pomocne. Konkludując, nie chcę nikomu sprawić przykrości wyrażając szacun dla innych osób a dla tego kogoś - nie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
jeżeli jest jak mówisz to może po prostu to chwyt marketingowy, tak jakby pisać że białko danej firmy posiada aminokwasy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 422 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 2307
Doczytałem, że prażenie powoduje spadek aflatoksyn o ok. 50% a poddanie gwałtownym zmianom temperatury (blanszowanie) o dalsze nawet 27%.

Od teraz nie udzielam szacunów ponieważ po pierwsze, nie bywam tu regularnie i mogę nie być w stanie przeczytać wszystkie udzielone mi rady / odpowiedzi i wyrazić szacun każdemu kto udzielił pomocnej odpowiedzi / rady. Po wtóre, mogę nie być w stanie docenić niektórych odpowiedzi / rad które są pomocne. Konkludując, nie chcę nikomu sprawić przykrości wyrażając szacun dla innych osób a dla tego kogoś - nie.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Budowanie masy - pytanie

Następny temat

Czy nadal redukować ?

WHEY premium