SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Machanie sztangą łamaną na bica do oceny.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3116

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Męszczyzna

Wiek

22

Waga

86

Wzrost

178

Cel treningowy

siła

Staż treningowy na siłowni

od 2010 ale z przerwami dochodzącymi do roku, od 18 miesięcy nonstop

Uprawiane inne sporty

machanie ciężarkami :D

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

siłka w domu brak wyciągu

Dieta

2400 Kcal

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

zwyrodnienie kręgosłupa, dolne partie ciała wypadają z treningu.

Zażywane suplementy

omega3, kreatyna, witaminy a-z

Ostatnio przerabiany plan

trenuje po swojemu

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

przysiadów i martwych nie mogę, płaska 100 X 1 lub 80 x12
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Ale chłopie...liczy się to w jaki sposób podnosisz sztangę, a nie sam ciężar Jeśli ćwiczysz technicznie to siła z czasem przyjdzie. Nie od razu Rzym zbudowano.

Trzymaj nogi stabilnie na ziemi, ściągnij łopatki w retrakcję, złap minimalnie szerzej lub prowadź łokcie bliżej tułowia by były prostopadle względem podłoża. No i najważniejsze-zacznij trenować, zamiast testować swoje maksy .
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 404 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3162
ej ja nie testuje maxów...
maxy dopiero w grudniu,,,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 404 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3162
jak w ogóle wyliczyć maxa ? bo znalazłem kalkulator i niby jak robię te 80Kg 12 razy to powinienem dać radę 114KG(100%) .
ale wyciskać 100% czy lepiej 95% ?
bo jak dołożę te 2-3 kg do grudnia to wyjdzie, że mój max powinien wynosić 119kg
a 95% to 113 kg, z tego ja chcę podejść do 110 (tylko)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Te kalkulatory to czysta teoria.

Ale 110 powinienes spokojnie wycisnąć. Tylko po co skoro za kilka miesięcy moze to leciec na serie?
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 404 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3162
no co ty XD
i tak teraz nie wiem co się stało bo mam taki nagły progres...
trenuje od 2 lat nonstop ale to kontuzje, wakacje czy coś i cały czas oscylowałem wokół 65-70Kg X 12 i więcej nichu..
a teraz od kilku miechów mnie ciśnie w górę..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 264 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3693
Kto lub co jest pod tym kocem na filmiku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 404 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3162
moja dziewczyna i jej pszyjaciółka, grały na laptopie,
ogólnie Ona nie podziela mojego podejścia do tego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
pipi94
no co ty XD
i tak teraz nie wiem co się stało bo mam taki nagły progres...
trenuje od 2 lat nonstop ale to kontuzje, wakacje czy coś i cały czas oscylowałem wokół 65-70Kg X 12 i więcej nichu..
a teraz od kilku miechów mnie ciśnie w górę..


Pół roku solidnej, przemyślanej pracy i 110 w seriach minimum
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 404 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3162
ej no bez jaj kumpel który koks bierze, trenował w moim wieku już z dodatkami, jego max to 120,
inny też walił sporo i wywalił 150..
a ja, jeszcze do nie dawna wychudzony aspołeczny zamknięty w sobie szczur ma machać 110 na serjiię ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Wszystko zależy od Twojego nastawienia. Aktualnie jesteś w stanie zrobić 90'tką te 5-6 ruchów, a więc brakuje 20kg. To nie jest dużo w przypadku początkujących i średniozaawansowanych.
Ja w pól roku wskoczyłem ze 135kg x 3 na 150kg x 3, naturalnie A więc da się.

Tyle że nie zastanawiałem się czy to możliwe. Po prostu określiłem taki cel i musiałem go zrealizować. W tym sezonie celem jest 160 x 3.



Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2016-11-03 13:25:38
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PUSH&PULL 4 dni do oceny

Następny temat

trening dla poczatkujacego

WHEY premium