SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

MMA I Siłownia ! Co jak .

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3495

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez obliques z działu Dzienniki Treningowe.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 49
Mamy pytanie , trenuje od września ubiegłego roku na siłowni. Trenuje 3 razy w tygodniu , poniedziałek środa piątek . Mam pewien mały problem ponieważ zacząłem trenować MMA . Trening mam raz w tygodniu i przypada on na poniedziałek na godzine 18.30 . Mam siłownie w ten dzień i jest ona otwarta od 17 do 21 . Zależy mi i na siłowni i na trenowaniu sztuk walki . Tylko po treningu MMA jestem strasznie zmęczony . Trening MMA trwa pół godziny . I proszę Was o poradę . Jak mam sobie to rozplanować? Nie chce odpuszczać rzadnego z treningów , ale nie wiem , czy iść na siłownie przed MMA ? Może po? Mam 18 lat pale szlugi i nie jestem jakimś tam cyborgiem który może napierniczać 100 h na siłce i tyle samo na ringu . Może jakieś odżywki na wytrzymałość ? Poradzcie mi coś.

Z góry dziękuję.

Chce byc duzy ! Bede duzy !

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 49
Pomyłka , nie pół tylko półtorej godziny trwa.

Chce byc duzy ! Bede duzy !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1069
no więc po siłowni na treningu mma mozesz być spięty a nawet jestem tego pewien. Sam trenowalem BJJ i jak robilem tak, że najpierw siłka potem bjj to ciezko bylo sie skoncentrowac (zmęczenie dawalo o sobie znac) Tyle ze ja mialem treningi 2-3 razy w tyg i do tego siłka tez 3 razy wiec nie moglem inaczej tego poukladac.

JA bym Ci radził zrobic trening siłki we: wtorek, czwartek, sobota.
pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1487
A przede wszystkim RZUĆ SZLUGI!! ;) Myślę, że po jakimś czasie jak przestaniesz palić bd miał lepszą kondycję itp.
Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2746 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13269
polecam trening dwa razy w tygodniu na silowni czyli sroda i piatek:
sroda-klatka,barki,bicepsy plus do tego brzuch,
piatek-plecy,nogi tricepsy brzuch lub przedramiona,

klatka 3 cwiczenia <wyciskanie skos sztangielki,rozpietki,pompki na poreczach>
barki-wyciskanie siedzac za karku,unoszenia bokiem sztangielek lub unoszenie wzdluz tulowia,na zmiane raz tydzien tak raz tak,
biceps-sztanga prosta 3 serie,nastepny tydzien modlitewnik 3 serie,nastepny sztangielki 3 serie

piatek-plecy:
podciaganie 3 serie
martwy ciag 2 serie
przyciaganie dolnego wyciagu do brzucha siedzac 2 serie

nogi:przysiady 3 serie
prostowanie nog siedzac 3 serie<tyl nog zrobiles juz z martwym ciagiem wiec mozesz odpuscic

triceps:wyciskanie wasko 3 serie,wycisnkanie francuskie od czola,sciaganie linki wyciagu gornego,na zmiane raz tak raz tak jedno cwiczenie

ilosc powt zalezy juz glownie od twoich celow,mysle ze to beda najodpowiedniejsze dni,pomiedzy piatkiem a poniedzialkiem<mma>bedziesz mial spokojnie dwa dni weekendu na odpoczynek,PAMIETAJ O SERIACH ROZGRZEWKOWYCH!!!!pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2746 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13269
zapomnialem dodac w srode wyciskanie szt.skos w gore 3 serie,potem reszta po dwie serie,tak samo barki zrob po dwie serie na kazde cwiczenie pozdro:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
uzupelnicze diety : gainer , bialko , olej mct
regeneracja : ZMA , aminki , BCAA , glutamina
jakies pobudzacze : kofeina , guarana

to tak z supli co sie przydac moze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 327 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5236
trening mma raz w tygodniu mija sie z celem, mma oznacza tyle samo co zmiksowane sztuki walki, aby byc dobrym np w zapasach musisz trenowac 3-4 razy w tygodniu, a mma obejmuje glownie elementy muay thai, zapasow i bjj. powiedzmy sobie szczerze ze nie ma mozliwosci tak rozleglej tematyki jak mma strescic w godzine czy dwie... chyba ze jako dodatek do innych sportow a trener mma pokazuje wam tylko np ground&pound-y. jesli chcesz cwiczyc sw-co polecam w twoim wieku, z uwagi na fakt ze sam zaczolem od silowni-co odbija sie na wzroscie, stawach, kondycji i dynamice. To zapisz sie do sekcji gdzie treningi bedziesz mial 4-5 razy w tyg. wtedy automatycznie przestaniesz palic papierosy bo zaczna ci bardzo przeszkadzac, a silownie rob raz w tygodniu tzw"obiegowke". popatrz na kulturystow i wojownikow porownaj ich sprawnosc i zdecyduj kim chcesz zostac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 268
Zauważyłem na forum, że zdecydowana większość osób ćwiczących sw dopełnia trening dużą ilością siłowni. Nie wiem, może mam zbyt tradycyjne podejście odziedziczone po japońskich mistrzach, ale osobiście uważam że duża ilość siłowni potrafi bardzo zaszkodzić. Chodzi mi mianowicie o utratę szybkości, zwinności i skrócenie mięśni co jest niekorzystne przy wszelkiego rodzaju dźwigniach. Siłę rzecz jasna trzeba rozwijać ale w sposób naturalny. O wiele większe efekty będziecie mieli uderzając przez pól godziny w worek (najlepiej przy lekkim obciążeniu rąk) niż wyciskając sztangę. Idealnym przykładem jest Fedor Emelianenko, który trenuje w sposób na wskroś tradycyjny (chociażby uderzanie kafarem w opony). Już na pierwszy rzut oka widać, że nie jest kulturystą, a jednak ma jedno z najsilniejszych uderzeń na świecie. Podobnie było z innymi wielkimi mistrzami - Yamashitą w judo, Oyamą w karate, Ueshibą* w Aikido czy rodziną Gracie w bjj.
Inna sprawa dotyczy częstotliwości treningu. Naukowo udowodnione jest że korzystniej jest ćwiczyć 5-6 razy w tygodniu niż 7, gdyż organizm dostaje niezbędny czas na regenerację. Trzeba jednak pamiętać, aby rozwijać każdą część ciała min. 3 razy tyg.(w przypadku rzadszego trenowania rozwój jest znikomy).
Na zakończenie warto dorzucić, że ogólnie rzecz biorąc lepiej jest skoncentrować na sparingach, a nie ćwiczeniach siłowych. Ważne jednak jest aby zmieniać sparing partnerów, a z tym zawsze kłopot.

* może zły przykład bo koleś był z innego wymiaru. Chociaż samo aikido jest moim zdaniem trochę chybione (nie chodzi mi o asortyment technik, a sposób ich nauczania) to sam Moriheri był chyba największym udokumentowanym mistrzem sztuk walki (sorry za offtop :P)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

leszno mma

Następny temat

Strefa walki - co dwa tygodnie w lookr.tv

WHEY premium