SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

MMA-jak sie dostać?

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 21243

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 21
Mam pytanie do ludzi którzy biorą bądź brali udział w walkach MMA lub mają jakieś pojęcie na ten temat: jak można stać się zawodnikiem MMA? Słyszałem o KSW i czy ktoś wie jak można się tam dostać? Są jakieś turnieje albo eliminacje w których każdy może wziąść udział i się wykazać?...
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3879 Napisanych postów 45098 Wiek 159 dni Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 338728
WitamMMA to mieszane sztuki walki. Zawodnicy korzystają tutaj z różnych technik, tak naprawdę dozwolone są wszystkie techniki zapożyczone z innym dyscyplin sztuk walki.
Nazwa MMA to skrót od Mixed Martial Arts.Co zrobić by walczyć zawodowo ? Tak naprawdę powinieneś zacząć od zapisania się do jakiejś sekcji MMA w swoim miescie. Następnie po wielomiesięcznych treningach, jeśli oczywiście masz talent, możesz wystartować w jakichś mniejszych, lokalnych zawodach. Jednak osobiście polecam określac sobie krótkoterminowe cele jak np. poprawa techniki ciosów, start w małych lokalnych zawodach...itd. Zostanie zawodowcem nie jest niestety pisane wszystkim. Jeśli nie masz talentu i nie będziesz pracował wystarczająco ciężko to niestety nie czeka Ciebie kariera w tej dyscyplinie. W przypadku jakichś porażek szybko się zniechęcisz. Dlatego po prostu zacznij dawać z siebie wszystko a czas pokaże co z tego wyniknie.


PozdrawiamZmieniony przez - ronie220 w dniu 2018-01-21 17:57:35
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 699
Z tego co wiem, zaraz najwyżej mnie ktośbardziej doświadczony poprawi można wystartować w Shooto jako amator, musisz mieć tylko badania

Żyje od treningu do treningu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 223 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2997
najpierw zacznij trenować
2

"Z czasem wyszkolą się też w walce szpadlem, sierpami i widłami"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10867 Napisanych postów 49617 Wiek 27 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
Zawsze mozna sie sprawdzic moze jest w tym dobry po co trenowac skoro nie jest sie w czyms dobrym nie widze mozliwosci sprawdzenia sie w tym sporcie a tez bym chcial
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2860 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 41203
startujesz amatorsko i odnoisz sukcesy->zaczynasz walczyć zawodowo na mniej znanych galach i potem na coraz leprzych...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 1815 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35261
Jak będziesz trenował w sekcji, zaczniesz coś sobą reprezentować zaczniesz jeździć na zawody np shoto (tam może startować chyba każdy) osiągniesz coś w tych amatorskich turniejach i wtedy wróć na forum zapytać się którędy teraz do KSW

,,chodzić już umiem, teraz chce umieć latać" Eldoka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1318 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13614
na shoto moze walczyc kazdy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10867 Napisanych postów 49617 Wiek 27 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
Coś więcej o tym shoto ? Jakaś strona co to takiego gdzie się rozgrywa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 79498
www.shooto.pl

Stronka dawno nie aktualizowana i w ogóle lipa z nia straszna,bo nic tam prawie nie ma.Najbliższe zawody w Sochaczewie 10 października.

http://www.sfd.pl/VII_Liga_Shooto_-_26_września_Gdynia.-t522399.html


Tu macie zasady według jakich VI Liga Shooto odbyła się w maju,napisane przez Kimurę:

Shooto jest najstarszą i najbardziej rozwiniętą na świecie organizacją propagującą walki w formule MMA. Starty w Lidze pozwolą na doskonalenie umiejętności oraz promocję zawodników w organizacji Shooto, co jest zawsze dużym krokiem do przodu, dla tych, którzy poważnie myślą o karierze sportowej związanej z MMA. Jest też możliwością dla sprawdzenia swych umiejętności, dla wszystkich uprawiających sporty walki, które uczą zarówno technik uderzanych jak i chwytanych. Podział na klasy amatorską, oraz zawodową, dają szansę zawodnikom początkującym, gwarantując walki z przeciwnikami na zbliżonym poziomie, sędziowane przez profesjonalistów. Pierwsza edycja Polskiej Ligi Shooto miała miejsce 09 lutego 2008 w Krakowie i zgromadziła ponad 100 zawodników w klasach C i B. Kolejna edycja 05 kwietnia w Opolu zgromadziła już 150 zawodników. Rekord padł podczas V Ligi w Skale, gdzie udział wzięło ponad 180 zawodników.

VI Edycja Polskiej Ligi Shooto odbędzie się w dniu 09 maja 2009 w Szczecinku, Hala Sportowa przy ul. Jasnej 2.

Plan imprezy:

08 maja 2009 wieczorem – szkolenie sędziowskie, dające uprawnienia do sędziowania zawodów Shooto w Polsce, w sali przy ul. Kościuszki 47, tuż koło Hali przy ul. Jasnej.

09 maja 2009 – zawody amatorskiego Shooto

7:30 – 8:30 ważenie zawodników
9:00 – omówienie przepisów
9:30 – rozpoczęcie walk eliminacyjnych

Finały klasy C oraz walki klasy B, odbędą się wieczorem jako walki wstępne na gali MMA MAXIMUS.

Startowe dla zawodników wynosi 50zł, każdy zawodnik dostaje wysokiej jakości koszulkę okazjonalnie wykonaną przez firmę PitBull West Coast. Zawodnicy strefy medalowej otrzymają nagrody rzeczowe. Zawodnicy klasy B nie płacą startowego, zwycięzcy walk otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 300zł.

W związku z notorycznymi kłopotami z obsadą stanowisk sędziowskich, postanowiliśmy wprowadzić nową zasadę. Od tej pory, każdy team startujący w Lidze ma obowiązek wyznaczyć jedną osobę do objęcia stanowiska sędziego. Kursy sędziowskie dla tych osób są bezpłatne.

Zgłoszeń należy dokonywać na adres mailowy marcin@shooto.pl w terminie do 06 maj 2009.
Juniorem jest każdy z rocznika 1991 i wyżej. Juniorzy powinni mieć pisemne zezwolenie rodziców na udział w zawodach, oraz pełnoletniego opiekuna w narożniku.

Nie wiem, czy będzie możliwość dokonania badań lekarskich na miejscu. Przypominam, że badania lekarskie są obowiązkowe dla wszystkich zawodników.


Zgłoszenie winno zawierać:
- imię i nazwisko zawodnika
- klub, który reprezentuje lub miejscowość
- wagę, w której zamierza startować
- klasę zawodniczą Shooto

Zgłoszenia przyjmujemy do 06 maj 2009, po przekroczeniu tego terminu opłaty ulegają podwojeniu.

Wpłaty za zgłoszenia należy wysyłać na konto:
Marcin Dudek, Kraków,
numer 07 1050 1445 1000 0022 6830 7283
Wpłata powinna zawierać dane zawodnika, za którego jest dokonywana.

Organizator zapewnia kaski dla zawodników klasy C oraz piąstkówki dla zawodników w obu klasach. Sprzęt zapewnia firma ASAMI generalny dystrybutor marki FAIRTEX w Polsce.

Wszystkich zawodników obowiązuje ochraniacz szczęki oraz suspensorium. Zawodnicy w klasie C winni dodatkowo posiadać nagolenniki oraz nakolanniki. Wszystkich obowiązują aktualne badania od lekarza sportowego.

Przepisy amatorskiego Shooto:

1. Czas trwania rundy wynosi 3 minuty. Walka trwa 2 rundy. Przerwa między rundami trwa 1 minutę. Jeżeli rozgrywany jest turniej, walka trwa jedną 4-minutową rundę.

2. Walkę prowadzi sędzia główny i trzech dodatkowych.

3. Ochraniacz szczęki i suspensor jest zawsze obowiązkowy. Ochraniacze kolan, goleni i kaski z autoryzacją Komisji Shooto są również obowiązkowe. Stopy muszą być bose. Krótkie spodenki i ewentualni dopasowane, obcisłe koszulki powinny być ubrane. Używanie wazeliny, lub innych substancji poślizgowych na ciało, twarz lub włosy jest zabronione. Paznokcie powinny być krótko przycięte.

4. Zawodnik może mieć w narożniku 3 osoby, ale tylko szef ekipy ma prawo wejścia przed walką na ring. Jeżeli ktokolwiek z ekipy w narożniku, w trakcie walki wejdzie na ring lub dotknie zawodnika, walka zostanie przerwana a zawodnik zostanie uznany za przegranego.

5. Poniżej podaję limity wagowe poszczególnych kategorii.

Flyweight 55.0 KG
Bantamweight 60.0 KG
Featherweight 65.0 KG
Lightweight 70.0 KG
Welterweight 76.0 KG
Middleweight 7 83.0 KG
Light-heavyweight 91.0 KG
Heavyweight 100.0 KG
Super-heavy weight +100.0 kg

6. Ring ma być w kształcie kwadratu, zamiennie walki mogą odbywać się na matach.

7. Obowiązują rękawice typu Shooto ( umożliwiające chwyt, z okładziną zewnętrzną typu palm style ) oraz zaakceptowane przez Komisję Shooto. Inny typ rękawic jest zabroniony.

8. Bandaże lub taśmy są dozwolone tylko do ochrony kości dłoni, kciuka i nadgarstków. Nie wolno oklejać taśmą klejącą bandaży lub taśm na kostkach lub kciuku. Jeżeli używa się taśm zamiast bandaży lub taśm, nie wolno użyć więcej niż 3 warstw taśmy. Po zabezpieczeniu dłoni, zabezpieczenia muszą zostać zaakceptowane i podpisane przez sędziego.

9. Wskazanie zwycięzcy dowolnej walki odbędzie się zgodnie z poniższymi przepisami:

a) Knock Out (KO): zawodnik po otrzymaniu uderzenia lub kopnięcia pada i nie przejawia chęci do dalszej walki w pozycji stojącej nim sędzia doliczy na głos do pięciu. W tym czasie przeciwnik winien udać się do neutralnego narożnika i czekać na dalsze instrukcje sędziego. Jeżeli przeciwnik tego nie uczyni, sędzia wstrzyma odliczanie. Ponowi je dopiero, kiedy przeciwnik uda się do narożnika neutralnego.
b) Techniczne KO (TKO): (I) Kiedy zawodnik jest liczony 3 raz w trakcie rundy (zasada 3 knockdown), (II) sędzia przerywa walkę z powodu urazu zawodnika, lub z powodu jego braku chęci do kontynuowania walki, (III) narożnik poddaje zawodnika wrzucając na pole walki ręcznik.

c) Poddanie: (S) Poddaniem jest odklepanie 2 lub więcej razy w matę, ciało własne lub przeciwnika, lub werbalnie ( okrzyk )

d) Poddanie techniczne (TS): Kiedy sędzia widzi, że technika jest założona precyzyjnie I prowadzi w jego mniemaniu do nieuchronnego poddania, może wstrzymać walkę bez zmiany pozycji zawodników i zapytać czy poddawany chce się poddać. Kiedy poddawany zawodnik nie ma możliwości obrony, nie odpowiada lub krzyczy z bólu, sędzia może przerwać walkę uznając poddanie za wykonane.

e) Dyskwalifikacja: Kiedy zawodnik fauluje, otrzyma upomnienie. Kiedy ten sam faul powtórzy się 3 razy, zostanie zdyskwalifikowany. Jeżeli mimo upomnień zawodnik będzie faulował w inny dowolny sposób, zostanie zdyskwalifikowany. Jeżeli faul jest złośliwy I wykonany ze szczególną premedytacją, zawodnik może zostać zdyskwalifikowany natychmiast.
f) Decyzja: Kiedy czas trwania walki został zakończony, sędziowie sumują punkty za uderzenia oraz techniki chwytane, a zwycięzcą zostaje posiadacz większej ilości punktów.
Punkty za uderzenia przyznawane zostaną następująco:

10:10 bez przewag z żadnej strony
10:9 nieznaczna przewaga ( więcej czystych trafień )
10:8 przewaga ( knockdown bez poważniejszego uszkodzenia )
10:7 wyraźna przewaga ( knockdown z poważnym uszkodzeniem )
10:6 miażdżąca przewaga ( prawie KO lub TKO )

Punkty za techniki chwytane przyznane zostaną następująco:

Sprowadzenia:
2 punkty, kiedy po sprowadzeniu otrzyma dodatkowo punkty za pozycję lub chwyt
1 punkt, kiedy sprowadzenie nie prowadzi do pozycji lub chwytu

Pozycje:
4 punktów za wpięcie za plecy
4 punkty za dosiad
2 punkty za dowolną pozycję „u góry”

Chwyty:
1 punkt za próbę założenia techniki

10. Faule:

Niedozwolone ataki: (I) Wszelkie uderzenia głową, (II) wszelkie uderzenia łokciami, (III) uderzenia dłonią w pozycji innej niż zaciśnięta pięść ( dłoń otwarta lub kant dłoni ), (IV) uderzenia w kręgosłup, (V) uderzanie leżącego przeciwnika

Zachowania niesportowe: (I) gryzienie, (II) drapanie, (III) wtykanie palców do oczu, uszu, nosa lub odbytu, (IV) szczypanie, (V) ciągnięcie i łapanie za nos, włosy lub uszy, (VI) łapanie za ubranie, (VII) ataki lub defensywy, podczas których zawodnik używa lin ringu, mat i podobnych części pola walki, (VIII) atakowanie przeciwnika, który jest po knockdown-ie, (IX) wypychanie przeciwnika z pola walki, (X) niesłuchanie wskazań i komend sędziego, (XI) wulgarny język w celu obrażania przeciwnika lub sędziego, (XII) krzyki, wrzaski i inne głośne dźwięki, poza sygnalizującymi poddanie się.

Ucieczka z walki: (I) dobrowolne opuszczenie ringu lub pola walki w trakcie jej trwania, (II) wyplucie ochraniacza szczęki

Walka fingowana: (I) kiedy walka jest ustawiona, (II) zmowa, (III) odmowa walki

11. Kiedy walka sprowadzi się do pozycji, w której zawodnicy trwają i sędzia nie widzi wyjścia, walka zostanie przerwana I wznowiona z pozycji stojącej na środku pola walki.

12. Kiedy w trakcie walki zawodnicy będą zagrożeni wypadnięciem z pola walki, sędzia wstrzyma walkę I wznowi ją na środku ringu z tej samej pozycji. Może wezwać do pomocy pozostałych sędziów.


Kryteria klasyfikacji zawodników do klas Shooto:

Klasa amatorska D:
- zawodnicy, którzy dotychczas nie startowali w zawodach
- zawodnicy z dowolnym doświadczeniem w grapplingu ( BJJ, SF, Judo, zapasy itd. )
- zawodnicy, którzy dotychczas nie startowali w formule MMA

Klasa amatorska C:
- zawodnicy, którzy dotychczas nie startowali w zawodach
- zawodnicy z dowolnym doświadczeniem w grapplingu ( BJJ, SF, Judo, zapasy itd. )
- zawodnicy z nie więcej niż 2 walki amatorskie w MMA lub stylach uderzanych

Klasa amatorska C+
- zawodnicy z co najmniej 5 walkami w klasie C z czego 3 wygrane

Klasa Professional B
- zawodnicy z co najmniej 5 walkami w klasie C z czego 3 wygrane
- zawodnicy z doświadczeniem w zawodowym MMA
- zawodnicy z doświadczeniem w stylach uderzanych ( liczne zawody, tytuły, osiągnięcia )

Klasa Professional A
- zawodnicy Professional B po pokonaniu zawodnika Professional A
- zawodnicy z dużym doświadczeniem w zawodowym MMA ( co najmniej 5 walk z czego 3 wygrane )


Wszelkie pytania proszę kierować na adres marcin@shooto.pl


Zmieniony przez - słaby 56 w dniu 2009-09-06 20:34:02
1

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10867 Napisanych postów 49617 Wiek 27 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
wow, dzieki ciekawe moze teraz nie uda mi sie zorganizowac sprzetu ale chetnie bym na takie cos pojechal po tych w pazdzirniku beda nastepne rozumiem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 79498
Według tego co Kimura pisał w linku,który wcześniej podałem to zawody w Gdyni bedą w grudniu.Masz na dole adres mailowy,to tam kieruj pytania,bo ja wiem tyle ile znajdę w Googlach.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ross Clifton nie żyje.

Następny temat

Blood And Bone ( do ściągnięcia )

whey deli