SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mój MRB... czyli czym zastąpić kanapkę z kurakiem na uczelni... ;)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7338

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1529 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9814
No i jak z tym batonem?
Zmieniles proporcje mleka ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 8967 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 48014
cyndre a jakich efektow się spodziewasz niby?
na efekty składa sie dieta, trening, regeneracja, wnioski a nie batonik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 377
Ajajaj, mam na myśli efekty, które moge uzyskać po zjedzeniu tylku kalorii w formie kanapek czy czegokolwiek innego jak obiadu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 8967 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 48014
jak ich zjesz duzo za duzo i przekroczysz bilans to zlapiesz tluszcz, a jak zjesc ich odpowiedni nadmiar to przy cwiczeniach bedziesz rosl w tluszcz i miesnie
wszystko zalezy od diety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 5029 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 58202
serwient jeszcze nie robiłem kolejnej "tury" batonów... Ale napewno dam wam znać, jak wyszły te ze zmienionym przepisem.


Zastanawiam się jednak, czy nie lepiej byłoby zbilansować np 2 albo 3 białka jaj zamiast mleka i po prostu upiec...

jedno jest pewne, będę eksperymantował

Batony lodowe już zjedzone, w sumie były ok (makroskłądniki wchłonięte , ale to nie było to co chciałem...

www.blog.myfit.pl - EKSTREMALNA REDUCKJA ! DORADŹ|SKOMENTUJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 5029 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 58202
.

Zmieniony przez - fukinhot w dniu 2006-11-03 17:41:10

www.blog.myfit.pl - EKSTREMALNA REDUCKJA ! DORADŹ|SKOMENTUJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 5029 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 58202


2 podejście:

Ilości składników na 2 porcje (posiłki):

Białko jaja kurzego (1 białko) 40g

Płatki owsiane górskie (zmielone na pył) 80g

masło orzechopwe ( 2 niecałe łyżeczki małe) 10g

Białko ( tym razem Nitroprogen czekoladowy) 55g

Mleko spożywcze 2% tłuszczu/woda (ilośc potrzebna aby masa byłą odpowiedniej konsystencji) 50-100ml

Makroskłądniki na 1 porcję:

B: 30g

WW: 38g

T: 8g

kcal: około 310

Ilościami tymi można łątwo manipulować dodając/odejmujac poszczegolnych składników.

Czas przygotowania: jeżeli masz wszytkie produkty przygotowane, to jakieś 10 minut...


Proste jest piękne...

Tym razem postanowiłem wypróbować sprawdzone sposoby. Więc zamiast wsadzać batony do lodówki z nadzieją że zastygną, ochoczo stworzyłem masę z białkiem jaja, aby następnie ulepic z niej KULKI. Jak się miało później okazać... był to o wiele lepszy pomysł niż za pierwszym razem...

Ma być tak, żeby było dobrze...

Wszytko mieszamy dodając trochę mleka/wody. Całość powinna mieć konsystencję masy, którą się bardzo ciężko miesza. Można ją troche rozcieńczyć wodą/mlekiem w celu dobrego wymieszania się składników. MA być tak aby uformowane kulki nie rozltywały sie na blaszce. Całość do piekarnika 180-200 stopni na okolo 20 minut.

Pozory mylą

Musze przyznać, że pomimo faktu, że kulki wyglądają podejrzanie nieapetycznie , zapewne z powodu czekoladowego koloru, To smakują wyśmienicie!! I jestem pewien, że wejdą na stałe do mojego menu!!
Smakują mi mimo tego, że nie są zbyt słodkie. Białko zapewniło im fajny smak czekoladowy - niezasłodki. Być może są troche za suche, ale mi to nie przeszkadza.

Naprawdę POLECAM. W porównaniu do pierwszego przepisu.... ehh... nawet nie ma co porównywać

!PzdR!

Zmieniony przez - fukinhot w dniu 2006-11-06 13:14:08

www.blog.myfit.pl - EKSTREMALNA REDUCKJA ! DORADŹ|SKOMENTUJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zaciekawiły mnie te kuleczki i batoniki domowej roboty:)
Mam tylko takie pyt.
1. czy można to smażyć na teflonie bez tłuszczu zamiast piec
2. Czy białko z odżywki nie straci swych właściwości po ogrzaniu do takiej temperatury (denaturyzacja)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 5029 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 58202
1. Nie wiem, spróbuj i daj znać.
2. Też mnie potem dręczyło to pytanie... być może właśnie białko traci trochę na wartości...

Np. na prolo napisane jest żeby nie podgrzewać odzywki...

www.blog.myfit.pl - EKSTREMALNA REDUCKJA ! DORADŹ|SKOMENTUJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No własnie w tym problem że większosć odzywek niemozna podgrzewać po za wyjątkami (np. Any whey protein z Optimum) ale cena wysoka więc lepiej chyba dać więcej białekz jajka:) Niebawem wypróbuje bo narazie czekam na dostawe masła bez cukru i soli.
Wcześniej smażyłem (i dalej to robie) placki z otrąb i płatków owsianych.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak to liczyc?

Następny temat

Promile alkoholu we krwi

WHEY premium