SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

L-arginina - wpływ na wzrost

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 234

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 71 dni Na forum 70 dni Przeczytanych tematów 17
Siema, mam 16 lat i ćwiczę na siłce od roku, rozważam suplementacje kreatyną i l-arginina, myślicie ze pomoże mi to w uzyskaniu większej pompy i zwiększeniu hormonu wzrostu? Dajcie jakieś swoje polecajki czy to w ogóle zdrowe w tym wieku? Zależy mi także na zwiększeniu samego w sobie wzrostu, mam 179.
Ćwiczę regularnie 5/6 dni w tygodniu, biegam i śpię 8 godzin na dobę



Zmieniony przez - kracyowacy w dniu 2024-03-06 11:11:55

Zmieniony przez - kracyowacy w dniu 2024-03-06 11:12:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11397 Napisanych postów 72680 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958548
Kreatyna i Arginina to bardzo dobre połączenie, dzięki któremu na pewno masz szansę zwiększyć produkcję tlenku azotu, co za tym idzie spowodować większe zjawisko tzw, "pompy mięśniowej" , rozszerzyć naczynia krwionośnie, dzięki temu dostarczysz szybciej makroskładniki z posiłku potreningowego, czy suplementy do komórek mięśniowych i nie tylko. Kreatyna to najskuteczniejszy suplement na rynku od ponad 30 lat. Napisano o nim praktycznie wszystko i został przebadany na każdy możliwy sposób.

Polecamy również: 16 pytań na temat kreatyny - wszystko o kreatynie


Niestety muszę Ciebie zmartwić ale wpływ argininy na produkcję hormonu wzrostu jest marginalny, a już na pewno nie ma absolutnie żadnej szansy, że dzięki jej stosowaniu urośniesz. Jeśli jest Ci to jeszcze dane - to nastąpi, ale nic tutaj nie zmieni suplementacja argininą. Mimo wszystko warto ją brać z powodu wielu innych korzyści, którą daje jej suplementacja.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
witorrr98 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 548 Napisanych postów 1477 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20955
Siemka. Samo stosowanie kreatyny, l-argininy nie wpłnie bezpośrendio na zwiększenie poziomu hormonu wzrostu, ani na samo zwiekszęnie wzrostu, jednak w tym wieku jak najbardziej, prowadząc aktywny tryb życia warto zadbać o suplementacje takimi specyfikami. Poprawiają one zarówno regenerację powysiłkową, jak i przyczyniają się do poprawy paramatrów wysiłkowych. Podsumowując, nie ma przeciwskazań do stosowania wyżej wymienionych suplementów, ale nie oczekuj od nich czegoś ponad to, do czego zostały wyprodukowane ;)


Zmieniony przez - witorrr98 w dniu 2024-03-06 13:14:21

Siła ponad wszystko.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 71 dni Na forum 70 dni Przeczytanych tematów 17
Mam świadomość tego, że suplementacja nie wydłuży mnie o 10cm ale chciałbym ten wzrost jakoś przyspieszyć. W wieku 13 lat mierzyłem około 176cm więc rosnę teraz bardzo wolno. Zadam pytanie czy są jakieś leki/suplementy, które jednak ten wzrost będą w stanie wesprzeć, póki mam jeszcze chwilę zanim zatrzymam się w jakimś pułapie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6285 Napisanych postów 76119 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755319
Niestety, ale nie istnieją na rynku suplementy, które miałby realny wpływ na to, ile urośniemy. Jest to uwarunkowane genetycznie, uzależnione od wzrostu naszych rodziców i dziadków. Bez względu na to jakich zabiegów byś się nie podjął, to nie jesteś w stanie nic w tym kierunku zrobić. Rośniemy maksymalnie do 21 roku życia. Często nawet do 18. Mając 16 lat jest nadzieja jeszcze na kilka centymetrów i w zasadzie tyle.

Pod kątem wpływu tego aminokwasu na sylwetkę, to zwiększa ona napływ krwi do mięśni i poprawia jakość treningu. Jeżeli potrafisz trenować, to odczujesz jej działanie w tym kierunku.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dark Labs Ripper - porady

Następny temat

Suplementy - jak stosować?

forma lato