SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

LIPIDOGRAM - dyskusja HDL LDL leczenie profilaktyka i zapobieganie chorobom

temat działu:

Doping

Ilość wyświetleń tematu: 9713

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 585 Napisanych postów 848 Wiek 36 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 19810
Panowie. To samo pytanie zadałem w luźnej dyskusji ale boję się że może umknąć. Skopiuje je tu: Panowie potrzebuje małej pomocy bo namieszałem. Zawsze miałem niski cholesterol i zero problemów z nim nawet na trenie. Od kilku miesięcy zacząłem bawić się keto. Tłuszcze nasycone, maslo, 10 jajek dziennie itp. Sylwetkowo super byłem zadowolony, energia itp. Dziś dostałem wyniki badań. Jest mega kiepsko. Cholesterol całkowity 390, LDL 340, HDL50, trojglicerydy 60.
Zmiana diety to wiadomo. Po jakim czasie zrobić ponowne badabia. Po jakim czasie mogę liczyć na poprawę, bo aż się przeraziłem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9051 Napisanych postów 82731 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699755
Z 4-6 tyg
A ile przerwy zrobiłeś pomiędzy ostatnim posiłkiem a badaniem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 585 Napisanych postów 848 Wiek 36 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 19810
12h było przerwy. Poszedł śledź i 3jajka na kolację
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 562 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 15753
Ja byłem kiedyś 7 miesiecy na keto to na początku faktycznie też mi wywaliło te paremetry ale im dłużej byłem na tej diecie tym bardziej te parametry spadały. Na diecie keto warto zadbać o odpowiednia podaż tłuszczy jednonienasyconych. Z tego co ja wtedy badalem temat to znawcy mówili aby samym cholesterolem się nie przejmować w szczególności że u mnie oprócz LDLu też HDL rósł i u Ciebie też jest chyba na dobrym poziomie. LDL też dzieli się na dwie frakcje z czego tylko ta jedna jest niebezpieczna a jej poziomu z tego badania się nie dowiemy. Trojglicerydy na keto też miałem zawsze nisko a ponoc to właśnie wysoki cholesterol z wysokimi trojglicerydami i wysokim poziomem glukozy dopiero stanowi jakieś ryzyko. A glukoza na keto to u mnie tak samo nisko była. Dla świętego spokoju można zbadać sobie poziom homcysteiny. U mnie był niziutko. Wysoki poziom cholesterolu też w jakimś stopniu wiąże się z dobrym samopoczuciem na keto, które tak jak sam zauważyles występuje. Natomiast nie będę ukrywać że ja wtedy wiedzę czerpalem od osób wkręconych mocno w ta dietę a nie ma co ukrywać keto świrów tam nie brakuje i nie sądzę żeby oni byli do końca obiektywni. Jak lekarka POZu zobaczyła wyniki to statyny chciała mi zapisać. Oczywiście ich nie wziąłem a sam LDL spadł mi bardzo szybko po powrocie na węgle ale nie pamiętam jaki to był czas.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 585 Napisanych postów 848 Wiek 36 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 19810
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Posprawdzałem tu i tam i okazuje się że te wyniki się są złe a nawet całkiem przyzwoite. Stosunek TG do HDL jest idealny, i wyliczony cholesterol resztkowy także wygląda świetnie. Dietę delikatnie zmodyfikuje, obetne nasycone, dodam więcej awokado, orzechów i oliwy i powtórzę za jakiś czas, bo nie ukrywam że formę mam życia i samopoczucie też.


Zmieniony przez - TRTforte w dniu 2023-12-16 09:13:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94860 Napisanych postów 364856 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1670270
Reakcja na keto organizmu to sprawa mocno indywidualna
Zamieszkując ta część która zamieszkujemy raczej nie jesteśmy uwarunkowani do takiej diety w długiej perspektywie

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 562 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 15753
TRTforte
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Posprawdzałem tu i tam i okazuje się że te wyniki się są złe a nawet całkiem przyzwoite. Stosunek TG do HDL jest idealny, i wyliczony cholesterol resztkowy także wygląda świetnie. Dietę delikatnie zmodyfikuje, obetne nasycone, dodam więcej awokado, orzechów i oliwy i powtórzę za jakiś czas, bo nie ukrywam że formę mam życia i samopoczucie też.




Zmieniony przez - TRTforte w dniu 2023-12-16 09:13:59


No to super. Sam cholesterol w sobie nie jest taki zły jak go malują. Właśnie te stosunki są najważniejsze :D. A samopoczucie na keto było naprawdę kozackie. Ja się bawiłem w to kilka lat temu to było właśnie mówione żeby dla osób aktywnych głównie bazować na nasyconych tłuszczach ale obecnie z tego co się orientuje to poszło to w strone jednonienasyconych jeśli chodzi o glowne źródło energii. Tylko też trzeba wiedzieć gdzie te tłuszcze są bo np w main streamie jest spory hejt na tłustą wieprzowinę a tam jest np więcej jednonienasyconych niż nasyconych.

Zmieniony przez - Patriotaa w dniu 2023-12-16 09:20:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 585 Napisanych postów 848 Wiek 36 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 19810
Odświeżam temat. Może komuś się przyda.
Minęło 7 tygodni od poprzednich badań gdzie wszystko wyszło fatalnie. Dalej jestem na keto. Odstawiłem trena. Leci sam test.
Wieprzowinę zamieniłem na kurczaka, doszło 120ml dziennie oliwy z oliwek, dużo awokado, orzechy i dużo ryb. Z 8 jaj dziennie zostało tylko jedno. Błonnik obecnie na poziomie 50g dziennie. Dorzucone 3g omega 3 dziennie. Białko dalej na poziomie 2.7-3g/kg. Wyniki z dziś dziwnie dobre. To możliwe że w takim czasie taka zmiana? Zaznaczam że oba badania były na czczo 12h bez jedzenia.
Cholesterol całkowity 132 / Było 390
HDL 68 / Było 50
LDL 57 / Było 340
Trójglicerydy 33 / Było 60
Lipoproteina A 11


Zmieniony przez - TRTforte w dniu 2024-02-01 15:47:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 172 Wiek 49 lat Na forum 174 dni Przeczytanych tematów 5424
Mój kolega jest na keto i bardzo rozsmakował się we wszelkiej maści olejach. Ja miałem problem, aby wrzucić w siebie łyżkę oleju z czarnuszki raz dziennie (10ml?), a ten wciąga ze 4 różne gatunki naraz. Ciebie podziwiam za te 120 ml oliwy z oliwek. Praktycznie pół kubka... Czy dostrzegasz jakąś zależność między keto a dietą opartą na ww względem tolerancji dużych ilości olejów?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 585 Napisanych postów 848 Wiek 36 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 19810
Początkowo miałem dolegliwości żołądkowe związane z przyjmowaniem dużej ilości tłuszczy. Biegunki. Ponoć normalne, więc przeczekalem i faktycznie przeszło. 120ml oliwy wchodzi bardzo łatwo. Do sałatki ktora biorę do pracy (Salata, papryka czerwona, ser feta etc) robię 'sos'. Ocet jabłkowy, 60ml oliwy przyprawy wg uznania. Resztę 60ml dzielę na pozostałe posiłki. Wchodzi bez problemu. Różnice widzę przede wszystkim w braku wzdec, uczucia lekkości i braku opuchlizny. Jem obecnie 4000kcal z czego 250g białka i zero problemów z trawieniem. Pierwsze kilka tygodni. Max 6-7 były kiepskie. Obecnie jest rewelacja i forma mogę śmiało powiedzieć że życiówka.
PS. Żeby nie było. To nie jest keto jakie promuje się w necie. Typu 2 posiłki dziennie i praktycznie 0 węgli. Jem normalnie 5 posiłków, węgle około treningowo w okolicach 80g, ciała ketonowe we krwii są mimo wszystko normalnie.


Zmieniony przez - TRTforte w dniu 2024-02-01 16:12:05
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co dalej

Następny temat

Porada w trakcie 1 cyklu

WHEY premium