SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

LIPIDOGRAM - dyskusja HDL LDL leczenie profilaktyka i zapobieganie chorobom

temat działu:

Doping

Ilość wyświetleń tematu: 9712

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 203 Napisanych postów 586 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 11581
krzykacz
zimowy
flex1976
Ja już wszystkiego próbowałem i niestety genetycznie kiepski profil lipidowy


Próbowałeś oleju kokosowego i oleju z awokado + spożywanie awokado?

Wbrew opiniom, że olej kokosowy do smażenia jest niezdrowy, to wg. najnowszych badań nie do końca tak wygląda. Po tym bardzo ładnie pozmieniało mi lipidogram mimo też "słabej genetyki do lipodogramu". Cholesterol koło 160, HDL 50 z hakiem, LDL poniżej 90, trójglicerydy niecałe 70). Wiem, że może dupy nie urywa, znam osoby, które żarły nieczysto i nic nie trenują a miały podobne wyniki ale to jest właśnie kwestia genetyki którą poruszamy.


Na kokosie poprawił Ci się LDL ... ?


Tak. Ale używam go tylko do smażenia. Podobno też dobre jest masło klarowane do smażenia. Opieram się na opinii, że w wysokich temperaturach smażenia wydzielają one mniej szkodliwych związków niż inne oleje, a już w szczególności należy unikać rzepakowego i slonecznikowego.

Do sałatek używam oleju lnianego lub oliwy z oliwek, na zimno z pierwszego tłoczenia. Czasami oleju z ostropestu ale to już było zalecenie hepatologa. Ładnie poprawia próby wątrobowe + ostropest.

Do tego jajka i orzechy i awokado. Wogole moje śniadania są białkowo-tłuszczowe za wyjątkiem węglowodanów tylko z warzyw.



Zmieniony przez - zimowy w dniu 2021-12-13 20:49:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
U mnie wręcz odwrotnie było, LDL z 70-80 jakoś podbiło do 130-140 na kokosie
Po odstawieniu bardzo trudno było mi zjechać z tym wynikiem...
Pare lat temu byłem na bałkanach jeden z rumuśkich trenerów mi o tym powiedział odstawiłem na dobre.
Sytuacja nie tylko u mnie z obserwacji.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 610 Napisanych postów 1138 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 28683
A po co smażyć na oleju. Wlać wody i dusić do jej odparowania i tyle.

Tak wiem w smaku g****, ale najzdrowsza opcja, a jedząc dziennie 0,5kg mięsa + trzeba już brać to pod uwagę.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja tam obabulam folią aluminiową i do piekarnika zero dodatkowego oleju
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1680 Napisanych postów 3707 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 39250
...


Zmieniony przez - F1.08 w dniu 2021-12-17 18:08:50

POWERED BY ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 610 Napisanych postów 1138 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 28683
A jakiś sposób, żeby podnieść hdl? Jakąś statyna? Tylko one na ogół zbijają cholesterol, a tu też problem, bo go mam za nisko.

Gw będzie odpalanie w ciągu tygodnia/dwóch. Jem ok 4-5g omegi i tłuszcz głównie olej lniany/rzepakowy. Do tego ala, przeciwutleniacze też (stany zapalne). Wszystko chyba co mogę to robię a hld szoruje po ziemi. Boję się redu zaczynać i pochodnej dht wrzucać.

Aa wcinam lgd i izotek, to ma wpływ pewnie, ale czy aż tak duży?


Zmieniony przez - Helionus w dniu 2021-12-30 15:11:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 203 Napisanych postów 586 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 11581
Helionus
A jakiś sposób, żeby podnieść hdl? Jakąś statyna? Tylko one na ogół zbijają cholesterol, a tu też problem, bo go mam za nisko.

Gw będzie odpalanie w ciągu tygodnia/dwóch. Jem ok 4-5g omegi i tłuszcz głównie olej lniany/rzepakowy. Do tego ala, przeciwutleniacze też (stany zapalne). Wszystko chyba co mogę to robię a hld szoruje po ziemi. Boję się redu zaczynać i pochodnej dht wrzucać.

Aa wcinam lgd i izotek, to ma wpływ pewnie, ale czy aż tak duży?



Zmieniony przez - Helionus w dniu 2021-12-30 15:11:45


Izotek podnosi trójglicerydy, LDL a obniża HDL. Wiem bo sam brałem i monitorowałem to badaniami.

Aby podnieść HDL dorzuć awokado oraz butyric acid/maślan sodu.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
krzykacz
Koniec roku przegląd org zrobiony.
Suplementacja bez zmian - gh 5iu/ed tst 750mg/week prima z 600 na ~450-500mg/week
Nie najgorzej ogólnie zdrowy chłop - trzustka mi się coś pokazała -ale to pewnie wynik 3tyg na Bałkanach
Temat ciągle żywy - lipidy, a tutaj nie do końca jestem zadowolony



2

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
U mnie odwieczny problem jest z frakcja hdl.Nawet bez bomby,poziom hdl okolo 42mg/dl na dobrej misce.
Ale to co mnie pozytywnie zaskoczylo,jesli chodzi o suple to monokalina K (zamowilem z podkowy).
Zjadlem 1 opakowanie tego supla i hdl podbity do 50 mg/dl,do tego leci w tel 300 mg propa i 400 mg mastera,wiec lipidy po masterku powinny sie mocno pogorszyc (u mnie zawsze na cyklu z dht,mega zjazd hdl)

Ps.dorzucilem rowniez 40 mg telmisartan wiec tutaj tez mogla byc,dzieki temu poprawa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 872 Napisanych postów 15001 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 261567
Ostatnio jak badałem to mialem 60hdl i calkowity poniżej 200 i myślę ze spoko. Ja wszystko gotuje na wodzie i w zasadzie to nie używam żadnych tłuszczy tzn 0fatu w diecie(ktoś powie zle zle tak nie wolno nie rUp taqqq - moja odp - zajmij się swoją forma;p)





Zmieniony przez - PrzeGibon w dniu 2022-12-13 12:49:41

P E R F E C T B E A S T

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co dalej

Następny temat

Porada w trakcie 1 cyklu

WHEY premium