SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

L-karnityna

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6652

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Chciałem zrobić porównanie badań związanych z suplementacją L-karnityną. Może nie każdy byłby zainteresowany takimi informacjami, ale ilość przeprowadzonych badań jest na tyle duża, że zapoznanie się z nimi pozwala wyciągnąć pewne wnioski. Przy innych może bardziej interesujących suplementach nie mamy, aż takiej ilości tekstów. Przeanalizowałem już kilka tekstów i podczas próby tłumaczenia pewnego fragmentu znalazłem ten artykuł. Po przeczytaniu straciłem chęć by dalej robić przegląd badań w tym temacie. Myślę, że nie przeanalizowałbym takiej ilości tekstów jaka tu została wzięta pod uwagę. Dokładnie 134. Jeśli kiedyś już ktoś wklejał linka do tego materiału to zaraz go skasuję.

http://www.phmd.pl/modules.php?name=Current_Issue&d_op=download_html&id=6935&vol_all=59

Zmieniony przez - ellis w dniu 2007-04-06 10:18:57
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 5029 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 58202
Gdyby kosztowała tyle co Tauryna to bym ją suplementował...

Choziażby, ze względów prozdrowotnych opisanych wyżej


!PzdR!

Zmieniony przez - fukinhot w dniu 2006-10-29 18:48:53

www.blog.myfit.pl - EKSTREMALNA REDUCKJA ! DORADŹ|SKOMENTUJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 599 Napisanych postów 23111 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 106556
drogi suplement
art nawet nawet
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Jest kilka tekstów dotyczących suplementacji L-karnityną i szybszej regeneracji po wysiłku oporowym. Już o tym pisałem, ten tekst z 2006 jest dosyć ciekawy, efekt uzyskany jest poprzez wpływ na receptory androgenowe:

Med Sci Sports Exerc. 2006 Jul;38(7):1288-96.

Androgenic responses to resistance exercise: effects of feeding and L-carnitine.
Kraemer WJ, Spiering BA, Volek JS, Ratamess NA, Sharman MJ, Rubin MR, French DN, Silvestre R, Hatfield DL, Van Heest JL, Vingren JL, Judelson DA, Deschenes MR, Maresh CM.

Human Performance Laboratory, Department of Kinesiology, University of Connecticut, Storrs, CT 06269-1110, USA. [email protected]


PURPOSE: The purpose of this investigation was to determine the effects of 3 wk of L-carnitine L-tartrate (LCLT) supplementation and post-resistance-exercise (RE) feeding on hormonal and androgen receptor (AR) responses. METHODS: Ten resistance-trained men (mean+/-SD: age, 22+/-1 yr; mass, 86.3+/-15.3 kg; height, 181+/-11 cm) supplemented with LCLT (equivalent to 2 g of L-carnitine per day) or placebo (PL) for 21 d, provided muscle biopsies for AR determinations, then performed two RE protocols: one followed by water intake, and one followed by feeding (8 kcal.kg body mass, consisting of 56% carbohydrate, 16% protein, and 28% fat). RE protocols were randomized and included serial blood draws and a 1-h post-RE biopsy. After a 7-d washout period, subjects crossed over, and all experimental procedures were repeated. RESULTS: LCLT supplementation upregulated (P<0.05) preexercise AR content compared with PL (12.9+/-5.9 vs 11.2+/-4.0 au, respectively). RE increased (P<0.05) AR content compared with pre-RE values in the PL trial only. Post-RE feeding significantly increased AR content compared with baseline and water trials for both LCLT and PL. Serum total testosterone concentrations were suppressed (P<0.05) during feeding trials with respect to corresponding water and pre-RE values. Luteinizing hormone demonstrated subtle, yet significant changes in response to feeding and LCLT. CONCLUSION: In summary, these data demonstrated that: 1) feeding after RE increased AR content, which may result in increased testosterone uptake, and thus enhanced luteinizing hormone secretion via feedback mechanisms; and 2) LCLT supplementation upregulated AR content, which may promote recovery from RE.

Niestety nie znalazłem dostępu do całości...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 6395 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 87320
Korzystałem, byłem zadwolony
Teraz czekam na ALC z USA
to zdecydowanie najtańszy zakup, w PL ceny tego supla to komedia
pzdr.

Smerfujący Moderator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 599 Napisanych postów 23111 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 106556
ja tam za l-k bym sie nie bral nawet
poprostu nie widze sensu

badania to jedno,praktyka to drugie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Myślę, że można też pokusić się o takie zdanie:

Badania i praktyka to jedno, marketing to drugie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 599 Napisanych postów 23111 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 106556
no dokladnie
zgadzam sie calkowicie

inaczej produkt wyglada w praktyce a inaczej na ulotkach i stronach producentow

tam zawsze pelno jest zwrotow "naj..."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 668
odwiedzam ta stronkę już od dłuższego czasu.jednak do tej pory ograniczalam sie tylko do czytania wiadomosci na tym forum.Jestem osoba aktywna,glownie: biegam, gram w pilke nozna,siatkowke czasem pilatess i inne cwiczenia wzamcniajace miesnie,na silowni bywam rzadko bo tylko raz w tygodniu.Chcialabym stopniowo poprawic swoja sylwetke.Nie chodzi mi o szybka zmiane bo wiem ze to wymaga czasu i wysilku.Jednak chcialabym sie oprzec na jakies diecie i suplementach (myslalam o l-karnitynie).Nigdy nie stosowalam zadnej diety ani nie bralam zadnych suplementow.moje zapotrzebowanie dzienne na kcal wynosi 1670.Prosze o pomoc w ulozeniu diety!(link z pomoca w ukladniu diety wyswietla mi sie jako juz nie istniejacy)

Pokochać siebie to początek romansu długiego jak życie..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 30 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 311
Link ellisa jest już nieaktualny.

poniżej prawidłowy link do artykułu o Karnitynie
http://www.phmd.pl/fulltxt.php?ICID=14572
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kre-alkalyn...

Następny temat

ile białka można zastąpić posiłek nim tzn ile tego prochu mogym wciągnąć

WHEY premium