SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kształtowanie sylwetki.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1021

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 50
Wiek : 18lat
Waga : 73kg
Wzrost : 177cm
Staż treningowy: parę miesięcy treningu siłowego, z dość dużymi przerwami
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często): Siłownia 3 razy tygodniowo.
Stan zdrowia: Dobry z wyjątkiem ograniczonej sprawności prawego kolana (odpadają ćwiczenia z udziałem nóg, głównie stawu kolanowego)
Preferowane formy aktywności fizycznej: Rowerek, lekkie biegi, siłownia, itp.
Możliwosci finansowe: żywieniowe zbytnio nie do zmiany, na jakieś suple mogę z 50-100zł miesięcznie wydać.
Cel/problem/opis:

Witam, ostatnio postanowiłem już na dobre wziąć się za siebie i trochę ukształtować moją sylwetkę. Głównym problemem jest tłuszczyk na brzuchu, chciałbym go zamienić na masę mięśniową górnych partii ciała. Nie zależy mi na tarce, byle zgubić oponkę, a górne partie mięśniowe chciałbym też spokojnie rozbudować, ale z widocznym efektem.

Co do diety - 5-6 posiłków dziennie nie było by problemem, właściwie już tak sobie powoli przechodzę na to. Myślę że mogę ją lekko modyfikować pod względem składników tylko jak? mniej ww więcej białka?

Ćwiczenia - Mogę wykonywać aeroby i ćwiczenia na spalanie tłuszczu lecz tutaj pojawia się problem, kolano, dużo ćwiczeń je za bardzo nadwyręża i nie mogę ich wykonywać. Na masę siłownia bez problemu z większością ćwiczeń. Jakie ćwiczenia ma masę?

Suple - Jakieś białko/tabletki na spalanie masy tłuszczowej, nie ma problemu.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12101 Napisanych postów 160561 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234941
na poczatek musisz okreslic co jest dla ciebie priorytetem, czy zwiekszenie masy miesniowej, czy redukcja tluszczu.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 50
Czyli nie można tego robić jednocześnie? nawet po trochu?
No cóż, myślę że mogę teraz zacząć spalać tkankę tłuszczu, a za jakiś czas podbudować bardziej masę mięśniową.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 22548 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 37574
Nie nie można robić tego samego :) Ponieważ redukując tkankę tłuszczową jesz według diety z ujemnym bilansem kalorycznym. Natomiast budując masę mięśniową jesz z dodatnim bilansem kalorycznym. Więc jedno zaprzecza drugiemu

masz tiesto ?
A to w tabletkach ? :)


Pomogłem? Rozwiązałem problem ? Przyznaj SOGa :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 50
Zatem co polecacie do redukcji tkanki tłuszczowej?
Jakie ćwiczenia (z uwagą na kolano)? Jakaś dieta? Spalacze tłuszczu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347440
Odpowiednia dieta to podstawa.
Następnie trening siłowy dla podtrzymania a nawet lekkiego rozbudowania masy mięśniowej(wyjdzie z tego recomp) + trening aerobowy/anaerobowy z progresją.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 50
Trening siłowy będzie w pon/śr/pt, dieta u mnie wygląda mniej więcej tak że ograniczam normalne jedzenie + zamieniam kiedy tylko mogę węglowodany na białko.

Najważniejsze to pytanie o ćwiczenia, jakie? widziałem dużo ich ale były głównie z udziałem nóg, czy są jakieś które ich nie angażują?

Mogę co dzień biegać z 30min lub trochę więcej, w zależności ile wytrzyma mi kolano, jeździć rowerem. A w domu ćwiczenia?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TRENING

Następny temat

Plan do oceny. !

WHEY premium