SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kreatyna a białko?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3453

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1744 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3347
Wczoraj mnie zdenmerwował kumpel z siłki mówiąc iż mleko i białko niweluje działanie kreatyny.
Ja biorę już kreatynę 16dzień i brałem ją po treningu godzinę po zjedzeniu jajka sadzonego oraz wypiciu pół litra mleka z rozpuszczonym białkiem serwatkowym.

Po zjedzeniu tego odczekiwałem godzinę i brałem kreatynę (5g)- faza podtrzymywania (10g/dzień).

Dziwiłem się dlaczego mam małe przyrosty siły:
- 10kg więcej w wyciskaniu sztangi na płaskiej ławce
- 9kg na butterflyach
- 9kg na ściąganiu drążka za głowę
- 3kg na uginaniu nadgarstków ze sztangielką (17kg a przedtem było 14kg)

Tylko w tych cwiczeniach siły mi przybyło.
Moze było by więcej gdybym nie brał mleka i białka. 0,5kg kreatyny psu w ...?

Unikaj sterydów, bądź czysty!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Inezz96 Mistrzyni Polski Administrator
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 4497 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 43072
Oczywiście to co mówił Twój kolega to mega głupoty. Są to suplementy najczęściej łączone w wielu dyscyplinach spotu. Jeśli nie można by było łączyć kreatyny z białkiem, to nie znalazłbyś kreatyny w żadnej odżywce typu gainer, a jednak i takie pojawiają się na rynku. :)

Białko jest niezbędne do budowania masy mięśniowej jak i odpowiedniej regeneracji po ciężkim treningu.
Kreatyna wpływa na zwiększenie masy mięśniowej, siły jak wytrzymałości włókien mięśniowych.

Łącząc kreatynę z białkiem, korzystasz z pozytywów działania tych preparatów. Dzięki temu uzyskujesz więcej niż w przypadku stosowania każdego z osobna. Osobom będącym w temacie wydaje się to absolutnie logiczne. Progres który u siebie zauważyłeś jest tego dobrym przykładem. Nie musisz się również absolutnie obawiać o swoje zdrowie, gdyż to że białko czy kreatyna negatywnie wpływają na nasze nerki jest mitem. Więcej na ten temat w artykule pod tym linkiem: https://www.sfd.pl/art/Zdrowie/Dwa_mity_na_temat_białka_i_wiedza_ekspertów_-a3321.html 

Jeśli chcesz przenieś swój trening na wyższy poziom i wycisnąć z niego maksimum korzyści warto przetestować przedtreningówki. Nie musisz kupować dużych opakować, bo bez problemu w sklepie SFD znajdziesz małe saszetki lub szoty. https://sklep.sfd.pl/Przedtreningówki-k154.html

Dla uzyskania jeszcze lepszych efektów warto włączyć do stałej suplementacji beta-alaninę, która pozytywnie wpływa na budowę beztłuszczowej masy ciała, wytrzymałość i wydolność. https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_Beta_Alanine-opis27443.html 

Pozdrawiam,
Inez Gorońska Mistrzyni Polski Bikini fitness
https://www.instagram.com/inezgoronska/?hl=pl 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4941
co ty gadasz za***iste masz efekty co ty mysslales ze po kreatynie bedziesz 40 kg wiecej wyciskal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co do stosowania białka to dobrze robiłeś można: ok 1 godzin przed kreatyną i po też ok godzinki , co do efektów to masz bardzo dobre!!!!

K>K>W>A!!!!!the best
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1744 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3347
Spodziewałem się przyrostu siły w rozpiętkach i wyciskaniu sztangielek na płaskiej ławce. A tu nic.

Moze i takie efekty są dobre, trza sie cieszyc z tego co sie ma, ale chcę więcej.

Unikaj sterydów, bądź czysty!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1744 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3347
Takie efektymam po 16 dniach stosowania kreatyny z czego dni treningowych było 10.

Czy to dobre efekty?

Unikaj sterydów, bądź czysty!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660

Ja niedugo zaczynam cykl i spodziewam sie przyrostu sily w podciąganiu sztangi w opadzie podchwytem oraz w uginaniu przedramienia ze sztangielką w izolacji chwytem w pronacji.
Pozdro.
ps. jak skoczy siła w uginaniach sztangielek na ławce skośnej z supinacją to już dostane orgazmu chyba.Masakra
Pozdro.

Kasztan 2003-Lider

Doradca w dziale Suplementacja
Bo to historia,bo to marzenia...
To co najlepsze w kulturystyce jest niewidoczne dla oczu..

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
n/c

artystyczny leniwy' grasik
księżniczka-mafia.suple.hardcor.pl
~goering sooplementacji~

Bądź silnym i niezłomnym, aby umocnić słabość tych, którzy się chwieją.

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1744 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3347
Więc jak z tym pytaniem?

Czy białko i mleko niwelują działanie kreatyny?
Jaki powinien być odstęp czasowy miedzy spozyciem kreatyny a białka z mlekiem?

Unikaj sterydów, bądź czysty!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
30 minut.
Pozdro.



Doradca w dziale Suplementacja
Bo to historia,bo to marzenia...
To co najlepsze w kulturystyce jest niewidoczne dla oczu..

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1744 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3347
Jeszcze jedno pytanie:

Ile czasu powinien trwać odstęp między cyklami kreatyny?

Wszyscy mówią, że od 3 do 6 tygodni, ale mój brat żekł iz najlepiej jest zrobić przerwę co najmniej 3 miesiące gdyz wtedy kreatyna będzie miała tak samo dobre efekty jak po pierwszym cyklu, najlepsza jest faza ładowania.

Czy tak jest?

Unikaj sterydów, bądź czysty!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1744 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3347
Jeszcze chcialem dodać, że na moim pierwszym treningu na siłowni 3.10.2003r robiłem klatę ze sztangielkami po 19kg (wyciskanie na ławce płaskiej).

A w poniedziałek 24.11.2003r robiłem te samo ćwiczenie już ze sztangielkami po 32kg każda. Przez półtora miecha przybrałem tyle siły. Jestem z siebie dumny i chciałem sie tym z wami podzielić.
Nie wypisujcie, ze ĆWICZYCIE z wiekszymi ciężarami gdyż ja się nie chwale a tylko informuje.
Moim marzeniem jest targnąć te sztangielki po 50kg jeszcze przed feriami w lutym 2004r.

Unikaj sterydów, bądź czysty!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

EXTENSOR......

Następny temat

Przy kreatynie - 200 mesh. Co to oznacza?

WHEY premium