SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kondycja - czy taki plan będzie odpowiedni?

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1790

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11706
Witam. biegałem rok temu, ale przez krótki okres i chciałbym powrócić do tego. Wtenczas biegałem 3-4 razy w tygodniu po 4km, bo biegałem dystans mierząc sobie czas, a nie czasowo bez przerwy.

Na początek myślałem, aby pobiegać według tego schematu:
1 tydzień -> 6 okrążeń
2 tydzień -> 8 okrążeń
3 tydzień -> 10 okrążeń

I tak będę zwiększał co tydzień o 2 okrążenia. Plan przewiduję na 15 tygodni, aby się dobrze rozruszać, załapać kondycję i będę tak biegał 3-4 razy w tygodniu. Okrążenie na tym obiekcie(Orlik) to 300m, więc w ostatnim tygodniu wyjdzie ok 10 km.


Po tym okresie myślałem, aby połączyć to jeszcze z treningiem siłowym i basenem(Ogólnorozwojowość i sprawność):

Poniedziałek - Interwały biegowe
Wtorek - Siła biegowa[Skipy A/B/C, Wieloskoki, Podbiegi itp]
Środa - Trening siłowy w domu 5x5
Czwartek - Wybieganie
Piątek - Tabata
Sobota - PRACA(na budowie)
Niedziela - Basen(nurkowanie + relaks)

Zapomniałem dodać, że w soboty, gdy pogoda dopisuję to dorabiam sobie na budowie, więc to też trzeba uwzględniać do tygodniowego planu.

O mnie:
Wiek: 18
Waga: 68
Wzrost: 178
Cel: Kondycja, sprawność.

Czemu o to już teraz pytam? A bo lubię mieć coś zaplanowane z wyprzedzeniem, dlatego już układam plan, który w praktyce i tak bym realizował za kilka miesięcy. Więc co uważacie? Nie jest przeładowany? Adekwatny do celu?

+Czy dobór obuwia jest naprawdę tak istotny? Sam nie wiem kim jestem do końca(pronatorem, supinatorem czy neutralem), a posiadam buty ASICS Patriot 5. Kiedyś robiąc test i teraz spoglądając na ryciny przedstawiające stopy to wychodzi, że neutralny, bo nie mam ani za dużego wcięcia w środkowej części stopy, ani nie jest on tak wypełniony. Przez rok czasu wątpię, aby tak to uległo zmianie, robiłem ten test rok temu na kartce mocząc stopę, aczkolwiek mógłbym powtórzyć, aby być pewnym.

Zmieniony przez - WŚ w dniu 2014-05-12 15:40:51
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 195
Na czym polega twój trening siłowy w domu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11706
Zastanawiam się co będzie korzystniejsze pod bieganie:
a)trening siłowy -> przysiady na jednej nodze, pompki na jednej ręce, podciągania na drążku i jakieś unozsenia nóg w zwisie na drążku
czy może
b)trening obwodowy na wytrzymałość-siłową
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 195
Jeżeli chcesz biegać długie dystanse jakoś wyczynowo to nie możesz się rozrastać na siłce, tylko robić wytrzymałość.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11706
Nie chcę cały czas biegać długich dystansów, bo i tak nigdzie nie startuje, ale dojść do 10 km bez sapania, a potem interwały, aby mieć dobre zaplecze kondycyjne.

I nie chodziło mi o masę na siłowni, ale o trening siłowy, aby i budować kondycję i siłę.

Zmieniony przez - WŚ w dniu 2014-05-14 18:17:25
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

przebiegi 2014

Następny temat

Przygotowania do testów!

WHEY premium