SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Klatka

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2464

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Płeć : M
Wiek : 17
Waga : 59
Wzrost : 165
Cel treningowy : masa
Staż treningowy na siłowni : 1,5 roku
Uprawiane inne sporty : brak
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : sztanga, sztangielki
Dieta : jako taka, zwracam uwagę by nie jeść tego co "złe"
Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje) : brak
Zażywane suplementy : brak
Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc) : wyciskanie na ławce: 95 kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
A przysiad i mc?

Dieta piękna. Nie licząc niezdrowego jedzenia, jesz samo zdrowe?

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2013-08-11 22:08:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 371 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3926
Co do wyciskania na ławeczce do brzuszków to jest jakieś rozwiązanie. Ale wtedy nie zapomnij o asekuracji ze strony kolegów chyba, że oddzielne stojaki masz gdzie możesz sztangę odłożyć, albo rób hantlami i mocno skup się na technice.

SHUT UP AND TRAIN !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mc około 80 kg, przysiad też coś koło tego. ale dokładnie nie wiem bo nie sprawdzałem, a czy to jest takie istotne przy treningu na klatkę? A co do diety, nie ćwiczę zawodowo, nie znam się jeszcze na tym tak samo jak Ty, powoli wtajemniczam się w tajniki dietetyki a Ty się czepiasz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hiero - mam stojaki do tego i asekurant też będzie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Tylko, że wyciskanie głową w dół jest bez sensu, dół piersiowego większego pracuje mocno przy zmostkowanym wyciskaniu leżąc.

Co do diety- To Ciebie powinno obchodzić, co jesz. Jeśli jesz na oko, to też będziesz wyglądał na oko. Zacznij przynajmniej kontrolować kalorie i btw, bo bez tego będzie ciężko o progres.

Jak wyglądał Twój ostatni trening klatki? Jak efekty?

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2013-08-11 22:18:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 371 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3926
Pandarek bez urazy ale szczerze to nie wiem o co Ci chodzi.

Zajrzyj może na atlas ćwiczeń :

http://www.kulturystyka.pl/atlas/klatka.asp

5. WYCISKANIE SZTANGI W LEŻENIU NA ŁAWCE SKOŚNEJ-GŁOWĄ W DÓŁ:

-główne mięśnie zaangażowane w ćwiczeniu-cała grupa mięsni piersiowych z podkreśleniem dolnych rejonów, mięśnie trójgłowe ramion, przednie aktony mięśni naramiennych

6.WYCISKANIE SZTANGIELEK W LEŻENIU NA ŁAWCE SKOŚNEJ-GŁOWĄ W DÓŁ:

-główne mięśnie zaangażowane w ćwiczeniu- jak w ćwiczeniu ze sztangą- cała grupa mięsni piersiowych z podkreśleniem dolnych rejonów, mięśnie trójgłowe ramion, przednie aktony mięśni naramiennych

Dalej uważasz, że to bez sensu?

SHUT UP AND TRAIN !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Dla Twojej informacji- piersiowy większy jest jednym mięśniem i zawsze będzie pracował cały. Co nie oznacza, że praca 3 aktonów diametralnie się nie różni. Wyciskanie leżąc i na skosie ujemnym na jednej sesji jest nieporozumieniem, gdyż mocno atakuje dolny rejon a zaniedbuje górny akton, który sprawia największe problemy. Tak, nadal uważam, że to jest mocno bez sensu.

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2013-08-11 22:27:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Postaram się to kontrolować :)

Przez cały czas ćwiczyłem na szkolnej siłowni a jak wiadomo ona JEST BO JEST. Sztanga jest tylko na suwnicy, nie ma luźnej... Teraz trochę zarobiłem w wakacje i kupiłem właśnie sztangę, ławkę, stojaki itp. a na tej suwnicy to 5 serii na płasko, 5 skosu i 4 rozpiętek.. A teraz mając luźną sztange i wiedząc że nikt nie będzie stał i sapał nade mną żebym już kończył - chcę poświęcić jeden trening na dokładne zrobienie całej klatki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Ale szła klata do przodu, stagnacja czy spadek sił? W sensie działało to i chcesz zmodyfikować czy było to totalne nieporozumienie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy do oceny

Następny temat

Potrzebna pomoc :)

WHEY premium