SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytań

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 953

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 785
Witam,

trenuję na siłowni już od jakiegoś czasu i mam pewne problemy i chciałbym zadać kilka stosownych pytań w celu dalszego treningu:)
Trenuję około 2 lata, rekord klata wycisk 102, łapa: 36,5cm.

1. Co zrobić, żeby dobrze napompować przedramię? Kiedyś nie miałem z nimi problemu, obecnie od jakiegoś roku nie mogę znaleźć ćwiczenia żeby je napompować dobrze. Jest to jedna z partii w której mam takiego flaka:] nie idzie spomować. Kolegom zawszę się pompują przy: UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ STOJAC PODCHWYTEM, mi ani trochę:/. Są one chude i mało w nich siły:/ próbwałem również:
UGINANIE RAMION ZE SZTANGA NACHWYTEM STOJĄC, UGINANIE NADGARSTKÓW PODCHWYTEM W SIADZIE, UGINANIE NADGARSTKÓW NACHWYTEM W SIADZIE - bez większych efektów.
2. Jak rozplanować trening aby skupić się na barkach(raczej mam typ budowy taki masywny, a mimo rozrostu grubości klaty itp, szerokość mi nie idzię. Plecy ok, barki nie bardzo:/ ogólnie problem w ich rozwoju.
3. Mało siły w tricepsach:/ tutaj też powiedzcie mi jak ustawić trening, aby w nich siły nabrać
4. Problem hmm tzw mdlenia rąk. Np przy rozpiętkach prawa ciągnie, lewa dusi się i po pewnym momencie bezwład w ręce:/ może jakaś wada genetyczna?
5. Rozbudowa dolnej części klatki. Mam bardzo ładnie rozbudową górę i zewnetrzną część tj w koszulce ładnie wygląda. Ale po zdjęciu uwidaczniają się braki w dolnej części.
6. Ostatnie już pytanie, jak poprawić "sztywność". Jak chodzę jestem strasznie spięty, trudno mi grać w piłkę nożną, mam takie powolne ruchy, jakby spowolniona reakcja:/ Wykonuję ćwiczenia rozgrzewające przed treningiem, mimo to nic nie pomaga:/


To chyba na tylę:) z góry dzięki. Dodam że ważę 72 kg(wygląda na więcej, w porównaniu do kumpli co są ze mną w klasie - ważących po 80 kg, to jestem od nich "większy", ale nie szerszy:/). Wzrost: 182. Ogólnie mam predyspozycję, bicepsy ładne, okazałe(duże objętościowo, pełne rzekłbym. Triceps słabo zarysowany, ale jest, widzę poprawę w wyglądzie ale w sile nie bardzo:/. Barki w żadną stronę nie ruszają ani siły, anie masy ani rzeźby:/ Może błędy w technice? Nie wiem, chodzę z kumplami ze stażem 5letnim i żadnych wad nie widzą w sposobie wykonywania ćwiczenia. Prosiłbym o odpowiadianie w stylu Ad 1., Ad 2. itd. jeżeli to nie problem:)

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam, ManRon.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 18

Waga: 72

Wzrost: 182

Cel treningowy: masa, siła

Staż treningowy na słowni: 2 lata

Uprawiane inne sporty: sporadycznie piłka nożna, siatkówka

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Ławka prosta, skos( 40st, 30st).
4 hantle
Gryfy: prosty długi, prosty krótki, łamany lekko, łamany mocno, "kratownica"
Modlitewnik, drążek.

Ok 200 kg, z najmniejszymi cięzarami 0,5kg(duża możliwość kombinacji obciążenia)


Dieta: Tak, białkowa.

Przeciwskaznania medyczne: skolioza

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 596 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6973
1) przedramiona rób po całym treningu na końcu dopiero jak już są wyczerpane - bo to ciężka partia do skatowania, która jest używana codziennie do wszelkich czynności
2)przednie boczne i naramienne trenuj oddzielnymi ćwiczeniami na każdą część oddzielnie powinno dać rade
3)siła nachodzi z czasem - kwestia odpowiedniej regeneracji większe przerwy po seriach i stosowanie progresji
4)zmniejsz ciężąr! skoro jedna odstaje od 2 z czsem się wyrówna
5)wyciskanie na ławce skosem w dół powinno pomóc
6)rozciągaj się jak jesteś tzw "klocek" a jak senny i bez sił to albo za mała regeneracja albo przetrenowanie
chyba nic nie niamieszałem
pozdrawiam

Zmieniony przez - Technista w dniu 2010-01-07 10:55:29

"Tylko ludzie wielcy potrafią być skromni"
no to muszę jeszcze sporo popracować na bycie skromnym...%)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 785
1,3,4,5 ok

2)robię najpierw wyciskanie sztangi za głową, potem przed, potem podciaganie wzdłuż tułowia. Urozmaicam podciąganiem sztangielek bokiem w górę, czy na przykład takie ćwiczenie w kształcie litery W sztangielkami. Na siedząco, tak jakby podobnie troche do wyciskania sztangielek zmixowane z rozpiętkami:), mimo to - brak przyrostów

6) ani senny, ani klocek. Takie bardziej ograczone ruchy w klatce, nie ruchome mieśnie:) ciężko mi to opisać:] rogrzewam się cały czas. Może basen pomoże?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 302
1) takie 2 ćwiczonka :
- wiążesz jakieś 5 kg do sznurka a sznurek do kawałka szczotki (jakieś 30cm). Stojąc z przedramionami ugiętymi ok 90 stopni trzymasz kijek i zwijasz na niego sznurek w góre i w dół.
- DO wiadra z suchym piachem wkładasz dłoń i zgniatasz
6) rozciągaj całe ciało po treningu siłowym .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 785
vegan333, rozciąganie ciała po trenignu powinno przywrócić normalna koordynację ruchową?:) dzięki:D


zobacze te ćwiczenia, teraz mam już wyciąg, może tam coś zaproponujecie? Póki co raz robiłem bramę bo świeży sprzęt:] Ogólnie mam tak, że 3 bloczki w suficie, 2 - szeroko, jeden wąsko. I jeden do ziemi. Coś tam może?


Co do sznurka, robić do oporu tak? aż poczuję palenie w mięśniu?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening FBW do oceny z naciskiem na klatke

Następny temat

trening na rzebe moze byc?

WHEY premium