SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kickboxing Muay Thai Boks vs Karate Kyokushin

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 36666

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 774 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5083
Co do muzyki do Muay Thai... Lubiłem ją do czasu pierwszych zawodów w Krk na których byłem. JEZU TEGO NIE MOŻNA DŁUGO SŁUCHAĆ! To tak jakby przez 6 godzin słuchać speedcore'u:


(od 35 sekundy właściwa część).

Ja osobiście uważam kickboxing za najciekawszy sport walki (w formule low-kick). Muay Thai jest bardzo fajne do czasu jak zawodnicy się zmęczą i zaczną klinczować (co jak co, ale klincz jest nudny, jednak to tylko moje prywatne zdanie i nie podważam skuteczności tych technik w walce). Karate zawsze będzie mi się kojarzyło z japońskimi filmami, ładnymi wygibasami i fajnie wyglądającymi kopnięciami, lecz nigdy ze skutecznością.

OloKK: "Po to się robi bezkontaktowe sparringi - człowiek przyzwyczajony do braku kontaktu instynktownie
będzie go unikał."

Cavior: "Niewątpliwie. Ale nawet, gdy ktoś nie szuka kontaktu, czasem kontakt znajduje jego... (...)"

Pure domination.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 645 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8766
archeolodzy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 326
moim zdaniem boks jest prostą sztuką walki a nie prymitywną, a proste techniki są najskuteczniejsze :d nie ma co bawic się w obroty 360 .. podzielam zdanie pewnego rorumowicza ktory wypowiedziałsie wczesniej, to chyba zakompleksowanie albo głupie wmawianie sobie takiej racji bytu która im pasuje :D z koleji popieram tez innego forumowicza ktory ma w zupełnosci racje mowiąc ze wiele zalezy od tego kto trenuje i jak a nie co trenuje :)

pozdrawiam:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 774 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5083
Oł szit. Nie popatrzyłem na daty, post wydawał mi się aktualny.

ARCHEOLOGIA FTW!

OloKK: "Po to się robi bezkontaktowe sparringi - człowiek przyzwyczajony do braku kontaktu instynktownie
będzie go unikał."

Cavior: "Niewątpliwie. Ale nawet, gdy ktoś nie szuka kontaktu, czasem kontakt znajduje jego... (...)"

Pure domination.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
No jasne, że wiele zależy od człowieka, ale styl też odgrywa ważną rolę. Hmm...z tego co wiem to uczniowie Oyamy skopali parę tajskich tyłków, a dzisiaj, gdyby tylko przyłożyć się porządnie do treningu uderzeń na głowę to...sam nie wiem co jest po prostu lepsze - muay thai czy karate kyokushin. Jak myślicie?

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1151
Kolego... Masz zapłon szachisty normalnie. Patrz na daty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Jakaś dziwna tendencja tu panuje - krytykowane jest tu odświeżanie wątków. Dlaczego? Żeby zadać jakieś pytanie mam zakładać nowy temat? Bez sensu.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1151
Rzeczywiście lepiej dopisać niż zakładać nowy i głupi...
Ale nie łatwiej było przeczytać tego tematu bez tego pytania? Przecież cały czas była dyskusja na ten temat. Każdy kto chciał powiedział swoje zdanie... Ja też dam swoje:
"Walczy człowiek,nie styl" O!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 198 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6644
.

Zmieniony przez - mtylus w dniu 2010-01-27 20:39:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 154 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 472
Oby dwa style mają swoje wady i zalety, ja osobiscie wole muay thai

możesz boksować w ryj, z łokcia z kolana, kopac midle, lowy, haje, fronty,bejfest(jak nie trafisz)

a w karate kopania lowy,midle,z pol obrotu, haje, uderzenia w żebra z pięści, uderzenia z dłoni,
rozwalanie cegiel, desek, pasy są, w muay thai czasami tez ale nie wszedzie, np u mnie :P



ja osobiscie polecam wszystkim, chodzic na muay thai i na zapasy, na ulicy wtedy macie ogromne szanse na obrone, wraz z tym mozna do mma startowac :)

jak ktos chce karate to lepiej polaczyc to z JIU JITSU, albo Judo
ale jiu jitsu jest za***iste :) na ulicy kozak, moj kumpel chodzil, ale nie dal rady po miesiacu mu sie odechcialo, mowil ze i tak duzo sie nauczyl, poznal techniki, ale ich nie wyszkolil :P
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kłopot z wyborem

Następny temat

Nagła obrona z nieciekawym gościem - co zrobić?

WHEY premium